تحلیل بیت کوین امروز ۷ خرداد ۱۴۰۲

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

افزایش قیمت بیت کوین تا ۲۷۲۸۵ دلار رقم خورد. باید منتظر استراحت و اصلاح قیمتی باشیم.

 

تحلیل امروز بیت کوین

تحلیل بیت کوین (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بینگ ایکس) نشان می‌دهد، قیمت بیت کوین که در یک الگوی مثلث گیر افتاده بود، ابتدا ابتدا از پایین شکست جعلی رقم زد و وقتی معامله‌گران به سمت معاملات فروش رفتند، بازار به سمت بالا حرکت کرد و بیت کوین توانست از کف ۲۶۵۵۲ دلار خود را به ۲۷۲۸۵ دلار برساند. به این ترتیب تامین نقدینگی کردند. امروز ادامه روند صعودی را با توجه به سیگنال مثبت و صعودی شاخص MACD انتظار داریم ولی در این مسیر در تایم فریم ۱ ساعته می‌توان انتظار کاهش قیمت را نیز داشت.

تحلیل بیت کوین 7 خرداد 1402

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

در حال حاضر اگر بیت کوین بالای ۲۷۲۲۰ دلار تثبیت ندهد، می‌تواند روند اصلاحی خود را در پیش گیرد. اگر اصلاح این روند صعودی یعنی از کف ۲۶۵۵۰ دلار تا ۲۷۲۸۵ را در پیش داشته باشیم، بیت کوین می‌تواند تا ۲۶۹۱۸ دلار و در نهایت اجازه دارد تا ۲۶۸۳۰ دلار ریزش را رقم بزند. در صورتی که به زیر این محدوده‌ها ورود کند و تثبیت رخ دهد، آن وقت می‌توان انتظار داشت ریزش بیشتری در بازار رقم بخورد. پس تا واکنش به این نواحی دیده نشده می‌توان انتظار روند صعودی از قیمت بیت کوین داشت.

اما اگر قیمت بیت کوینت بتواند ۲۷۲۲۰ دلار را بشکند، می‌تواند یک بار دیگر به سمت مقاومت اصلی خودش که با خط روند نزولی هم پوشانی دارد، حرکت کند. در این شرایط می‌توان انتظار داشت بیت کوین به ۲۷۵۰۰ دلار واکنش نشان دهد. پس سناریو اصلی صعودی وقتی محقق خواهد شد که بیت کوین موفق به عبور از مقاومت ۲۷۵۰۰ دلار شود. در این صورت تارگت اول ۲۷۸۰۰ دلار و ۲۸۳۰۰ دلار خواهد بود.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

نمودار RSI بیت کوین

نمودار RSI بیت کوین در تایم فریم ۱ ساعته به ۷۸ رسیده است و این یعنی به منطقه اشباع خرید رسیده‌ایم و می‌توان انتظار داشت بیت کوین در تایم فریم یک ساعته اصلاحی را رقم بزند. اما در تایم ۴ ساعته این شاخص عدد ۶۷ را نشان می‌دهد که می‌تواند، روند افزایشی خود را در ادامه روز تا حتی ۷۰ و بالاتر از آن ادامه دهد که برای بیت کوین هم زمان خواهد شد با مقاومت ۲۷۵۰۰ دلار.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 7 خرداد 1402

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

سطوح حمایتی: ۲۷۰۵۰ دلار و پس از آن ۲۶۸۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۲۷۲۲۰ دلار، ۲۷۵۰۰ دلار و ۲۷۸۸۰ دلار.

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر طبق سناریو دیروز از ناحیه ۷.۶۶ درصد ریجکت شد و ریزش اصلی پس از شکست ۷.۶۳ درصد رقم خورد. ریزش تا ناحیه ۷.۵۵ درصد ادامه پیدا کرد و در این ناحیه حمایتی صورت گرفت ولی در حال حاضر در یک رنجی قرار گرفته است. این شاخص تا کجا اجازه برگشت و سپس ریزش بیشتر را دارد؟ دامیننس تتر می‌تواند تا ۷.۶۰ درصد نیز حرکت صعودی را داشته باشد که جنبه اصلاحی حرکت ریزشی را خواهد داشت و ریزش از این ناحیه می‌تواند ادامه دار باشد.

اما در صورتی که ۷.۵۴ درصد از بین برود، مقصد بعدی ۷.۴۸ دلار خواهد بود. شکست ۷.۵۴ درصد از این بابت اهمیت دارد که خط روند صعودی نیز شکسته می‌شود. خط روندی که ۸ می امسال آغاز شده و از کف ۷.۲۵ درصد، دامیننس تتر تا ۷.۹۰ درصد نیز حرکت کرده و موجب کاهش قیمت بیت کوین از ۳۱۰۰۰ دلار شده بود. این خط روند به سمت پایین شکسته شود، می‌توان انتظار حرکت صعودی خیلی خوبی را برای بیت کوین داشته باشیم.

در شاخص RSI دامیننس تتر تایم فریم روزانه می‌توان این شکست را مشاهده کرد؛ پس باید منتظر تائیدیه‌های بیشتر باشیم.

تحلیل روزانه بیت کوین 7 خرداد 1402

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص دلار امروز تغییراتی را ثبت نمی‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

امتیاز دهید

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا