تحلیل بیت کوین امروز ۵ تیر ۱۴۰۲

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

اصلاح قیمتی و زمانی نیاز ادامه روند صعودی بیت کوین است.

 

تحلیل امروز بیت کوین

  • بیت کوین در حال حاضر در حال تصحیح سود از منطقه ۳۱۴۰۰ دلاری است.
  • قیمت زیر ۳۰۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • این جفت ارز می‌تواند به تصحیح پایین تر به سمت حمایت ۲۹۲۰۰ دلار یا ۲۸۵۰۰ دلار ادامه دهد.
  • یک خط روند نزولی متصل با مقاومت نزدیک به ۳۰,۵۵۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بینگ ایکس) شکل می‌گیرد.

تحلیل بیت کوین 5 تیر 1402

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال اصلاح حرکت صعودی تا منطقه ۳۱۴۰۰ دلاری است. بیت‌کوین می‌تواند قبل از شروع روند صعودی دوباره، حمایت ۲۹۲۰۰ دلاری یا حتی ۲۸۵۰۰ دلاری را تست کند. اما قیمت بیت کوین فعلا به خوبی بالای منطقه مقاومتی ۲۹۵۰۰ دلاری باقی مانده است. قیمت بیت کوین اکنون زیر ۳۰۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. همچنین یک خط روند نزولی مرتبط با مقاومت نزدیک به ۳۰۵۵۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD شکل گرفته است.

این جفت ارز در نزدیکی سطح ۷۶.۴% فیبوناچی اصلاحی حرکت صعودی از ۲۹۵۵۰ دلار تا ۳۱۴۳۵ دلار معامله می‌شود. اگر قیمت بالاتر از سطح ۳۰۰۰۰ دلار ثابت بماند، به زودی می‌تواند افزایش جدیدی را آغاز کند. در روند صعودی، قیمت با مقاومت نزدیک به سطح ۳۰۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته مواجه است. اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۳۰۵۵۰ دلار و خط روند است که بالاتر از آن قیمت به منطقه مقاومتی ۳۱۴۰۰ دلاری برسد.

مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۳۲۰۰۰ دلار است. در صورت ادامه روند صعودی می‌توان انتظار حرکت قیمت به سمت منطقه مقاومتی ۳۲۵۰۰ دلاری را داشت. اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت ۳۰۵۵۰ دلاری را از بین ببرد، می‌تواند به حرکت نزولی خود ادامه دهد. حمایت فوری در مسیر نزولی نزدیک به سطح ۳۰۰۰۰ دلار است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۹۵۵۰ دلار است که زیر آن خطر حرکت به سمت حمایت ۲۹۲۰۰ دلار وجود دارد. هر ریزش بیشتر می‌تواند، در کوتاه مدت قیمت بیت کوین را به ۲۸۵۰۰ دلار برساند.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

نمودار RSI بیت کوین

نمودار RSI در تایم فریم چهار ساعته در مسیر نزولی قرار دارد و فروشندگان آهسته آهسته افزایش می‌یابند. اما باید توجه داشت که شاخص RSI می‌تواند، دوباره خود را تا خط میانگین زرد رنگ برساند و سپس ریزش خود را ادامه دهد. پس تا زمانی که زیر این خط هستیم، همچنان روند این شاخص نزولی خواهد بود.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 5 تیر 1402

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

سطوح حمایتی: ۳۰۰۰۰ دلار و پس از آن ۲۹۵۵۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۳۰۴۰۰ دلار، ۳۰۵۵۰ دلار و ۳۱۴۰۰ دلار.

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر پس از برخورد به کف ۷.۱۰ درصد فعلا حمایت شده است. در واقع در باکس رنجی که این شاخص در حال حاضر درگیر آن است، ۷.۴۲ درصد و ۷.۱۰ درصد سقف و کف کانال محسوب می‌شود. در صورتی که از هر طرفی این شاخص مسیر را ادامه دهد، می‌‌تواند روند را ادامه دهد. اگر از بالا شکسته شود، با عبور از ۷.۷۱ درصد می‌تواند خود را حتی دوباره به محدوده ۸.۱۱ درصد برساند و موجب اصلاح قیمت بیت کوین شود.

اما در صورتی که ۷.۱۰ درصد را به سمت پایین بشکند، می‌توان انتظار داشت، دامیننس تتر خود را به خط روند صعودی در نزدیکی ۶.۶۵ درصد برساند. در این شرایط می‌توان انتظار داشت، قیمت بیت کوین نیز افزایش قابل توجهی را حتی تا ۳۴۰۰۰ دلار تجربه کند.

تحلیل روزانه بیت کوین 5 تیر 1402

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص دلار پس از برخورد به خط روند در عدد ۱۰۲.۷۳ ریزش را شروع کرد. در حال حاضر انتظار ریزش بیشتر را برای این شاخص تا ناحیه ۱۰۲.۲۱ داریم. در ادامه مسیر نزولی شاخص دلار می‌تواند تا ۱۰۱.۸۲ نیز خودش را برساند و آن‌جا دوباره تلاش کند، خود را به خط روند نزدیک کند. تا زمانی که زیر خط روند باشیم، انتظار ریزش بیشتر را تا ۱۰۱.۵۵ و حتی حوالی ۱۰۰.۵ را داریم؛ اما در نهایت دوباره می‌تواند، افزایش را آغاز کند و تا خط روند حرکت صعودی را رقم بزند.  برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

تحلیل بیت کوین روزانه 5 تیر 1402

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا