تحلیل بیت کوین امروز ۴ تیر ۱۴۰۲

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

انتظار اصلاح تا ۲۹۰۰۰ دلار منطقی است ولی روند روزانه همچنان مثبت است.

 

تحلیل امروز بیت کوین

  • بیت کوین در حال کاهش سرعت افزایش زیر مقاومت ۳۱۰۰۰ دلاری است.
  • قیمت بالای ۳۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • اگر سطوح مقاومتی ۳۰۵۰۰ و ۳۰۸۰۰ دلاری را رد کند، این جفت ارز بیشتر افزایش می‌یابد.
  • یک خط روند صعودی عمده با حمایتی نزدیک به ۲۷۸۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار آمریکا (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بینگ ایکس) شکل می‌گیرد.

تحلیل بیت کوین 4 تیر 1402

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال حاضر بین ۳۰۴۰۰ دلار تا ۳۱۰۰۰ دلار حرکت می‌کند. در صورتی که بتواند دوباره به بالای ۳۱۰۰۰ دلار حرکت کند، می‌توان انتظار حرکت تا ۳۱۵۰۰ دلار را داشت. اما حرکت اصلی صعودی در آن زمان اتفاق خواهد افتاد که ۳۱۵۰۰ دلار به سمت بالا شکسته شود و در این شرایط می‌توان حرکت صعودی بیت کوین را تا حوالی ۳۲۶۰۰ دلار شکار کرد.

اما در صورتی که خط روند صعودی خودش و در حوالی ۳۰۲۰۰ دلار از دست بدهد، می‌توان تا ۲۹۵۰۰ دلار انتظار ریزش را داشت. در مسیر نزولی در صورتی که ۲۹۰۰۰ دلار از دست برود، می‌توان انتظار واکنش ۲۸۵۰۰ دلار را دوباره ببیند و سپس به مسیر صعودی خودش ادامه دهد.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

نمودار RSI بیت کوین

نمودار RSI در تایم فریم چهار ساعته پس از این که تا ۹۱ بالا رفته بود، اما مسیر نزولی خودش را در پیش گرفت. سپس تا ۷۲ به پایین حرکت کرد. سپس دوباره تا ۸۰ رفت و خط میانگین اجازه افزایش بیشتر را نداد. حالا ریزش از آن ناحیه ادامه پیدا کرده و تا ۶۲ رسیده است.

در حال حاضر برای حرکت صعودی باید منتظر حرکت RSI به سمت بالای ۶۹ باشیم. در مسیر نزولی اما باید ۶۲ را به سمت پایین بشکند. در این شرایط می‌توان انتظار حرکت تا ۵۰ را از این شاخص داشت.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 4 تیر 1402

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

سطوح حمایتی: ۳۰۵۰۰ دلار و پس از آن ۳۰۲۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۳۰۷۰۰ دلار، ۳۱۰۰۰ دلار و ۳۱۵۰۰ دلار.

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر همچنان در مسیر نزولی خودش قرار دارد. واکنش این شاخص به ناحیه بالایی در ۷.۴۲ درصد است. اگر این عدد از بین برود و به بالا شکسته شود، انتظار حرکت صعودی بیشتر از دامیننس تتر را می‌توان داشت. مقاومت بعدی این شاخص ۷.۷۱ درصد است که افزایش تا این ناحیه می‌توان اصلاح بیشتری را برای قیمت بیت کوین رقم بزند.

اما در شرایطی که دامیننس تتر نتواند ۷.۱۰ درصد را حفظ کند، ریزش بیشتری در انتظار این شاخص خواهد بود و استراحتگاه بعدی در ناحیه ۶.۶۸ درصد خواهد بود. حرکت صعودی بیت کوین پس از شکست این ناحیه شروع خواهد شد. در صورتی که این ناحیه و سپس ۶.۳۸ درصد از بین برود، انتظار ریزش بیشتر برای این شاخص و افزایش قیمت بیت کوین را خواهیم داشت.

تحلیل روزانه بیت کوین 4 تیر 1402

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص دلار همچنان تغییری را ایجاد نمی‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

۵/۵ - (۳ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا