تحلیل بیت کوین امروز ۴ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل بیت کوین امروز، پس از شکست و ریزش دیروز، می‌تواند روند اصلاحی صعودی کوتاه مدت را استارت بزند.

 

تحلیل امروز بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال تلاش برای موج بازیابی بالاتر از سطح ۲۹۲۰۰ دلار است. بیت کوین باید مقاومت ۲۹۶۰۰ دلاری را پاک کند تا یک موج بهبود مناسب آغاز شود.

  • بیت کوین در بالای منطقه حمایتی ۲۹۰۰۰ دلاری تثبیت می‌شود.
  • قیمت زیر ۲۹۶۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته ساده معامله می‌شود.
  • این جفت ارز می‌تواند بهبود یابد، اما صعودی ممکن است بالای مقاومت ۲۹۶۰۰ دلار محدود شود.
  • یک کانال صعودی کوتاه مدت با حمایتی نزدیک به ۲۹۱۲۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بینگ ایکس) در حال شکل گیری است.

تحلیل امروز بیت کوین 4 مرداد ۱۴۰۲

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین کاهش خود را به زیر منطقه حمایتی ۲۹۲۰۰ دلار ادامه داد. بیت کوین حتی زیر سطح ۲۹۰۰۰ دلار معامله شد و یک کف نزدیک به ۲۸۸۸۰ دلار تشکیل شده است. قیمت اکنون در حال تلاش برای موج بازیابی خود است.

افزایش جزئی بالاتر از سطح مقاومت ۲۹۰۰۰ دلاری وجود داشت. قیمت به بالای سطح ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی حرکت نزولی از ۳۰۳۳۴ دلار تا ۲۸۸۸۰ دلار افزایش یافت. با این حال، خرس‌ها نزدیک به سطح ۲۹۳۵۰ دلار فعال هستند. بیت کوین اکنون زیر ۲۹۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته ساده معامله می‌شود. همچنین یک کانال صعودی کوتاه مدت با حمایتی نزدیک به ۲۹۱۲۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری است.

مقاومت فوری نزدیک به سطح ۲۹۳۵۰ دلار است. اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۲۹۶۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۹۷۵۰ دلار است که بالاتر از آن قیمت می‌تواند به سمت منطقه مقاومتی ۳۰۰۰۰ دلار افزایش یابد. بسته شدن بالاتر از سطح ۳۰۰۰۰ دلار شروع یک افزایش تازه خواهد بود. در این صورت قیمت می‌تواند به سمت مقاومت ۳۰۴۰۰ دلار افزایش یابد.

اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۲۹۳۵۰ دلاری را از بین ببرد، می‌تواند به روند نزولی خود ادامه دهد. حمایت فوری در نزولی نزدیک به سطح ۲۹۱۰۰ دلار و خط روند کانال است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۸۸۸۰ دلار است که در زیر آن قیمت می‌تواند به ۲۸۵۰۰ دلار کاهش یابد. حمایت بعدی نزدیک به سطح ۲۸۲۰۰ دلار است.

برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

نمودار RSI در تحلیل بیت کوین امروز

نمودار RSI در تایم فریم چهار ساعته پس از ورود به زیر ۳۰ توانست، حمایت خوبی را ببیند و صعود تا ۳۷ ادامه پیدا کرد. این یعنی بالای میانگین ۱۴ روزه RSI. پس می‌توان انتظار داشت عبور از این نواحی خصوصا ۴۰ می‌تواند روند صعودی بیت کوین را بهبود ببخشد.

نمودار RSI بیت کوین 4 مرداد 1402

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

  • سطوح حمایتی: ۲۹۱۰۰ دلار و پس از آن ۲۸۸۸۰ دلار.
  • سطوح مقاومتی: ۲۹۳۵۰ دلار، ۲۹۶۰۰ دلار و ۳۰۰۰۰ دلار.

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر پس از ثبت سقف ۷.۴۴ درصد هنوز نتوانسته در بالای این محدوده تثبیت دهد و دچار ضعف روند شده است. در صورتی که روند ریزشی ادامه داشته باشد، می‌توان انتظار داشت خودش را به ۷.۳۰ درصد برساند. پس از آن اگر حمایتی از این ناحیه صورت بپذیرد، می‌توان روند صعودی بیشتر را برای این شاخص در نظر گرفت. اما اگر ۷.۳۰ درصد از دست برود، آن وقت ریزش بیشتر رقم خواهد خورد که می‌توان حرکت تا باکس سبز رنگ را برای دامیننس تتر متصور بود.

دامیننس تتر USDT.D 4 مرداد 1402

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص دلار هنوز نتوانسته بالای محدوده مقاومتی که برای آن کشیده بودیم، عبور کند. در این صورت اگر ۱۰۱.۱۱ را نتواند بشکند، باید منتظر ریزش بیشتر برای این پارامتر باشیم. با توجه به حرکت بر روی مقاومت و از طرفی اخبار مهم امروز، می‌توان انتظار داشت، نوسانات در شاخص دلار افزایش یابد. برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

شاخص دلار آمریکا DXY 4 مرداد 1402

 

آخرین اخبار بیت کوین امروز

اخبار امروز بیت کوین اهمیت خاصی دارد و بر روی ترید روزانه معامله‌گران تاثیر گذار است. از همین رو تصمیم گرفتیم، آخرین اخبار بیت کوین را در تحلیل روزانه بیت کوین قرار دهیم.

  • در حال آپدیت…
بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما قطعیتی وجود ندارد. تحلیل‌ها دیدگاه شخصی است، سیگنال معامله نیست.

 

۵/۵ - (۳ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا