تحلیل بیت کوین امروز ۳۱ خرداد ۱۴۰۲

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

شکست ۲۷۵۰۰ دلار بالاخره اتفاق افتاد و روند صعودی بیت کوین آغاز شد.

 

تحلیل امروز بیت کوین

  • بیت کوین در حال افزایش سرعت بالای مقاومت ۲۷۵۰۰ دلاری است.
  • قیمت بالای ۲۷۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • اگر سطوح مقاومتی ۲۹۰۰۰ و ۲۹۲۰۰ دلاری را رد کند، این جفت ارز بیشتر افزایش می‌یابد.
  • یک خط روند صعودی عمده با حمایتی نزدیک به ۲۷۳۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار آمریکا (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بینگ ایکس) شکل می‌گیرد.

تحلیل بیت کوین 31 خرداد 1402

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین به بالای ۲۸۰۰۰ دلار رسیده است. بیت کوین نزدیک به ۸ درصد افزایش یافته است و احتمال حرکت به سمت منطقه مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری وجود دارد. قیمت بیت کوین یک کف حمایتی قوی بالاتر از سطح محوری ۲۶۰۰۰ دلار تشکیل داد. بیت کوین یک رالی تازه را آغاز کرد و توانست منطقه مقاومت ۲۷۵۰۰ دلاری را از بین ببرد.

این درها را برای یک حرکت صعودی ادامه‌دار، بالاتر از سطح ۲۸۰۰۰ دلار باز کرد. قیمت حتی منطقه مقاومتی ۲۹۰۰۰ دلاری را آزمایش کرد. سقف قیمتی نزدیک به ۲۹۰۰۰ دلار تشکیل شده است و قیمت اکنون در حال تثبیت سود است. این ارز بالاتر از سطح ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی افزایش اخیر از ۲۶۶۵۰ دلار تا ۲۹۰۰۰ دلار معامله می‌شود. قیمت بیت کوین اکنون بالای ۲۷۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. همچنین یک خط روند صعودی با حمایتی نزدیک به ۲۷۳۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری است.

در روند صعودی، قیمت در نزدیکی سطح ۲۹۰۰۰ دلار با مقاومت مواجه است. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۹۲۰۰ دلار است. بسته شدن بالاتر از مقاومت ۲۹۲۰۰ دلاری جرقه حرکت قدرتمند دیگری در کوتاه مدت است. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۳۰۰۰۰ دلار است که بالاتر از آن گاوها ممکن است، بیت کوین را به سمت منطقه مقاومت ۳۰۸۰۰ دلاری بفرستند.

اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت ۲۹۰۰۰ دلاری را عبور کند؛ یک اصلاح نزولی را آغاز خواهد کرد. حمایت فوری در نزولی نزدیک به سطح ۲۸۴۵۰ دلار است. حمایت بعدی نزدیک به سطح ۲۷۸۵۰ دلار یا سطح اصلاح ۵۰ درصد فیبوناچی از افزایش اخیر از ۲۶۶۵۰ دلار به پایین ترین سطح ۲۹۰۰۰ دلار است. اما حمایت اصلی نزدیک به ۲۷۵۰۰ دلار و منطقه خط روند است که در زیر آن قیمت ممکن است شروع به کاهش پیوسته به سمت ۲۷۰۰۰ دلار کند. هر ضرر بیشتر ممکن است در کوتاه مدت قیمت را به ۲۶۵۰۰ دلار برساند.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

نمودار RSI بیت کوین

نمودار RSI در تایم فریم چهار ساعته نشان از اشباع خرید دارد. این شاخص می‌تواند نوید یک ریزش را در بیت کوین به صورت موقت دارد. پس حواستان باشد در این مناطق دیگر روی معاملات لانگ تمرگز نکنید. البته زمانی برای شورت گرفتن هم نیست و باید فعلا منتظر استراحت بازار و سپس به دنبال موقعیت خوب و تائیدیه برای معاملات لانگ باشید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 31 خرداد 1402

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

سطوح حمایتی: ۲۸۴۵۰ دلار و پس از آن ۲۷۸۵۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۲۹۰۰۰ دلار، ۲۹۲۰۰ دلار و ۳۰۰۰۰ دلار.

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر بالاخره توانست خط روند صعودی خود را به سمت پایین بشکند و از ناحیه مهم ۷.۷۱ درصد و عبور کند و سپس در همین ناحیه به مسیر نزولی ادامه دهد. تارگت بعدی در مسیر ریزشی برای شاخص چیرگی تتر، ۷.۴۹ درصد است. سپس ۷.۳۱ درصد می‌تواند جلوی ریزش بیشتر این شاخص را بگیرد.

فعلا روند صعودی برای این شاخص دیده نمی‌شود. اما می‌تواند به نواحی شکسته شده، پولبکی بزند و سپس روند ریزشی را ادامه دهد. این دقیقا همسو با استراحت بیت کوین خواهد بود.

تحلیل روزانه بیت کوین 31 خرداد 1402

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص دلار اگر کف ۱۰۱.۸۲ را از دست ندهد، می‌تواند مسیر صعودی خود را در پیش بگیرد و تا ۱۰۲.۸ نیز افزایش یابد. اما در حال حاضر با مقاومت ۱۰۲.۲۱ درگیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

تحلیل بیت کوین روزانه 31 خرداد 1402

 

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا