تحلیل بیت کوین امروز، ۳۰ فروردین ۱۴۰۲

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

قیمت بیت کوین دوباره قدرت می‌گیرد؛ اما بیت کوین باید از مقاومت کلیدی ۳۱۰۰۰ دلاری عبور کند.

تحلیل امروز بیت کوین

قیمت بیت کوین نزدیک به ۲۹۲۰۰ دلار حمایت شد و زیان خود را جبران کرد. بیت کوین باید مقاومت ۳۰۵۰۰ دلاری را از بین ببرد و از آن عبور کند تا در کوتاه مدت به روند صعودی خود ادامه دهد.

  • بیت کوین افزایش جدیدی را از منطقه پشتیبانی ۲۹۲۰۰ دلاری آغاز کرد.
  • قیمت بالای ۳۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • اگر بتواند منطقه مقاومت ۳۰۵۰۰ دلاری را پاک کند، این جفت ارز می‌تواند بیشتر افزایش یابد.
  • در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بینگ ایکس) در بالای خط روند نزولی اصلی با مقاومت نزدیک به ۳۰۰۸۰ دلار شکسته شد.

تحلیل بیت کوین روزانه 30 فروردین 1402

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین یک اصلاح نزولی را زیر سطح ۳۰۰۰۰ دلار آغاز کرد. اما گاوهای BTC در نزدیکی منطقه ۲۹۲۰۰ دلاری فعال شدند. کف قیمتی نزدیک به ۲۹۱۲۳ دلار تشکیل شد و از آن‌جا قیمت بیت کوین شروع به افزایش تازه کرد. شکستی بالاتر از سطوح مقاومتی ۲۹۸۰۰ و ۳۰۰۰۰ دلاری وجود داشت. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار آمریکا، یک شکست در بالای خط روند نزولی اصلی با مقاومت نزدیک به ۳۰۰۸۰ دلار وجود داشت. قیمت در حال حاضر با مقاومت در نزدیکی منطقه ۳۰۵۰۰ دلار مواجه است.

سقف قیمتی نزدیک به ۳۰۴۸۰ دلار تشکیل شده است و قیمت در حال تثبیت سود است. بیت کوین بالای ۳۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته ساده معامله می‌شود. همچنین نزدیک به سطح ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی افزایش اخیر از ۲۹۱۲۳ دلار تا ۳۰۴۸۰ دلار است. مقاومت فوری نزدیک به سطح ۳۰۴۰۰ دلار است. اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۳۰۵۰۰ دلار در حال شکل گیری است. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۳۱۲۰۰ دلاری است. بسته شدن بالای مقاومت ۳۱۲۰۰ دلار قیمت را به سمت مقاومت ۳۲۰۰۰ دلار و ۳۵۰۰۰ دلار دلاری سوق می‌دهد.

اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت ۳۰۵۰۰ دلاری را از بین ببرد، کاهش دیگری را آغاز خواهد کرد. حمایت فوری در سمت نزولی نزدیک به سطح ۳۰۰۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۲۹۸۰۰ دلاری یا سطح ۵۰% فیبوناچی اصلاحی افزایش اخیر از ۲۹۱۲۳ دلار تا ۳۰۴۸۰ دلار است. شکست نزولی و بسته شدن به زیر سطح حمایت ۲۹۸۰۰ دلاری قیمت را به سمت حمایت ۲۹۲۰۰ دلاری سوق می‌دهد.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص DXY به نظر گارد صعودی به خود گرفته است. در حال حاضر بین ۱۰۱.۳ تا ۱۰۱.۵ در حال نوسانات شدید است. چون در مسیر نزولی برخورد با خط روند نزولی بسیار حائز اهمیت است. اگر بتواند کف دوقلوی خود را در تایم ۱ ساعته تائیدیه بدهد و خط روند را بشکند، تارگت‌های بالاتری برای شاخص دلار در دسترس خواهد بود. ۱۰۱.۸۳ اولین تارگت و ۱۰۲.۲۴ دومین تارگت این شاخص خواهد بود. سپس شاخص دلار می‌تواند ۱۰۳.۰۵ را دوباره ببیند. برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

تحلیل بیت کوین 30 فروردین 1402

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر گارد صعودی خاصی به خود گرفت است. هر چند، بارها تلاش کرده تا از این محدوده کف مستطیل خود به سمت بالا حرکت کند؛ اما هر بار از این ناحیه ریجکت شده است و کف‌های بالاتری را به ثبت رسانده و افزایش بیشتر را می‌تواند، رقم بزند که همپوشانی دارد با اصلاح قیمت بیت کوین. پس در دامیننس تتر که در حال حاضر ۶.۶۲ درصد را نشان می‌دهد، می‌توان تارگت‌های بالاتری را در نظر گرفت. پس در صورت تثبیت بالای خط روند نزولی فعلی که شاخص با آن درگیر است، می‌توان انتظار ۶.۶۵ درصد و ۶.۶۹ درصد را برای دامیننس تتر داشت.

اما در مسیر نزولی دامیننس تتر می‌تواند اعداد پایین‌تری مثل ۶.۴۹ درصد و سپس ۶.۵۵ درصد را ببیند و باعث افزایش قیمت بیت کوین شود. اگر ۶.۴۴ درصد شکسته شود می‌توان انتظار شروع روند جدید در بیت کوین را داشت.

تحلیل بیت کوین امروز 30 فروردین 1402

 

نمودار RSI بیت کوین

شاخص قدرت نسبی (RSI) که عرضه و تقاضا را در بازار نشان ‌می‌دهد؛ برای جفت ارز BTC/USD اکنون بالای سطح ۵۰ است.

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

سطوح حمایتی: ۲۹۸۰۰ دلار و پس از آن ۲۹۲۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۳۰۴۰۰ دلار، ۳۰۵۰۰ دلار و ۳۱۲۰۰ دلار.

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

۵/۵ - (۳ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا