تحلیل بیت کوین امروز، ۳ دی ۱۴۰۱

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

 

تحلیل بیت کوین در تایم فریم روزانه

قیمت بیت کوین پس از یک هفته حرکت ساید و بی روندی همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برد. از طرفی ریزش هفته گذشته تا ۱۶۲۵۰ دلار با خط روند کف صعودی از ۱۵۸۰۰ حمایت شد و اجازه ریزش به قیمت بیت کوین داده نشد. حال باید منتظر بود و دید قیمت بدون روند این روزها بالاخره به کدام سمت و جهت، روند خود را پیدا می‌کند.

قیمت بیت کوین در ناحیه ۱۶۵۵۰ تا ۱۶۲۵۰ از حمایت خوبی برخوردار است. شکست و ریزش از این ناحیه می‌تواند قیمت را تا ۱۵۵۸۰ دلار هدایت کند. البته از این ناحیه اگر ریزش به صورت شارپی و کندل پر قدرت باشد، می‌تواند قیمت بیت کوین را تا ۱۴۲۰۰ دلار پایین بکشد.

اما در مسیر صعودی قیمت بیت کوین در اولین مقاومت خودش با عدد روانی ۱۷۰۰۰ دلار مواجه است. عبور از این ناحیه به منزله تست دوباره مقاومت روزانه در محدوده ۱۷۶۲۰ تا سقف ۱۸۲۰۰ است. این در حالی است که این منطقه مقاومتی می‌تواند بیت کوین را با فروش سنگین توسط معامله‌گران مواجه کند.

در این صورت دوباره برگشت به ناحیه ۱۶۲۵۰ محتمل است. اما در مسیر صعودی پس از عبور از قیمت ۱۸۲۰۰ و عبور از ۱۸۴۵۰ می‌توانیم روند صعودی قیمت بیت کوین را تا ۱۹۳۰۰ به صورت شارپی متصور باشیم. از آن ناحیه استراحت گاوها را شاهد خواهیم بود. سپس اعداد بالاتر در دسترس خواهد بود.

تحلیل بیت کوین

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

بررسی شاخص دلار DXY

روزهای آخر هفته میلادی بازارهای بین المللی تعطیل هستند. شاخص دلار نیز تغییراتی را نشان نمی‌دهد و تعطیل است. باید منتظر روز دوشنبه و باز شدن بازارها برای تغییرات شاخص دلار باشیم. با توجه به این که این روزها بازار ارزهای دیجیتال به اخبار اقتصادی واکنش‌هایی نشان می‌دهد، باید منتظر اتفاقات و اخبار فاندامنتال اقتصادی طی هفته جاری باشیم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

تحلیل بیت کوین روزانه

 

تحلیل دامیننس تتر (USDT.D)

تحلیل دامیننس تتر یکی از شاخص‌های کاربردی در تحلیل ارزهای دیجیتال به خصوص تحلیل قیمت بیت کوین است. دامیننس تتر در واقع میزان تسلط تتر در بازار ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد. این شاخص طی روزهای اخیر حرکت ساید و بدون روندی را شروع کرده است. دلیل این اتفاق پایین آمدن حجم معاملات در بازار ارزهای دیجیتال است. تتر چند بار طی هفته اخیر تلاش کرد تا از سطح ۸.۸ درصد بالاتر برود اما هر بار با ریزش به سطح ۸.۵ برگشت خورد. با این وضعیت کم حجم بازار خیلی انتظار حرکت خاصی از این شاخص نمی‌رود. باید منتظر تحرکات بزرگان بازار برای جهت دهی روند باشیم.

تحلیل بیتکوین

 

بررسی اندیکاتورها در تحلیل بیت کوین

MACD ساعتی: MACD اکنون در منطقه صعودی سرعت خود را از دست داده است.

RSI ساعتی (شاخص قدرت نسبی): RSI برای BTC/USD اکنون بالاتر از سطح ۵۰ است.

سطوح حمایتی: ۱۶۸۰۰ دلار و به دنبال آن ۱۶۶۵۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۱۷۰۰۰ دلار، ۱۷۲۰۰ دلار و ۱۷۵۰۰ دلار.

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

امتیاز دهید

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا