تحلیل بیت کوین امروز ۳ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل بیت کوین امروز، پس از شکست و ریزش دیروز، می‌تواند روند اصلاحی صعودی کوتاه مدت را استارت بزند.

 

تحلیل امروز بیت کوین

تحلیل بیت کوین امروز افزایش کوتاه مدتی را پس از کاهش شدید دیروز نشان می‌دهد. امروز بیت کوین زیر ۲۹۲۰۰ دلار در حال معامله است. بیت کوین همچنان در خطر نزول بیشتر به سمت منطقه حمایتی ۲۸۲۰۰ دلاری در کوتاه مدت است.

  • بیت کوین در حال افزایش شتاب نزولی زیر سطح ۲۹۲۰۰ دلار است.
  • قیمت زیر ۲۹۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • این جفت ارز می‌تواند کاهش خود را به سمت منطقه حمایتی ۲۸۲۰۰ دلاری گسترش دهد.
  • در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بینگ ایکس) به زیر خط روند اصلی صعودی با حمایتی نزدیک به ۲۹۷۰۰ دلار شکسته شد. 

تحلیل بیت کوین امروز 3 مرداد ۱۴۰۲

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

تحلیل امروز بیت کوین نشان می‌دهد، زیر منطقه حمایتی ۳۰۰۰۰ دلاری حرکت نزولی آغاز شده است. بیت کوین حتی منطقه حمایتی و کلیدی ۲۹۶۵۰ دلاری را شکست تا شروع به کاهش دوباره کند. در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار آمریکا یک شکست به زیر خط روند صعودی اصلی با حمایت نزدیک به ۲۹۷۰۰ دلار وجود داشت. این جفت ارز سطح ۲۸۸۸۰ دلار را آزمایش کرد. پایین‌ترین سطح هفتگی جدید نزدیک به ۲۸۸۸۰ دلار تشکیل شده است و قیمت اکنون در حال تثبیت ضرر است.

بیت کوین زیر ۲۹۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته ساده معامله می‌شود. مقاومت فوری نزدیک به سطح ۲۹۲۵۰ دلار است. نزدیک به سطح ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی کاهش اخیر از نوسان ۳۰۳۳۳ دلار تا ۲۸۸۸۰ دلار است. اولین مقاومت نزدیک به سطح ۲۹۷۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۳۰۰۰۰ دلار است. بسته شدن کندل بالاتر از سطح ۳۰۰۰۰ دلار ممکن است، شروع یک افزایش تازه باشد. قیمت بیت کوین می‌تواند به سمت مقاومت ۳۰۴۰۰ دلاری افزایش یابد. هر حرکت صعودی شتاب داری می‌تواند درها را برای حرکت به سمت منطقه مقاومت ۳۰۸۵۰ دلاری باز کند.

اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۲۹۲۵۰ دلاری را از بین ببرد، می‌تواند به روند نزولی خود ادامه دهد. حمایت فوری در نزولی نزدیک به سطح ۲۸۸۸۰ دلار است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۸۵۰۰ دلار است که در زیر آن قیمت ممکن است برای بازیابی تلاش کند. حمایت بعدی نزدیک به سطح ۲۸۲۰۰ دلار است. هر ضرر بیشتر ممکن است نیاز به حرکت به سمت سطح ۲۷۵۰۰ دلار در کوتاه مدت داشته باشد.

برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

نمودار RSI در تحلیل بیت کوین امروز

نمودار RSI در تایم فریم چهار ساعته ریزشی را تجربه کرد و توانست خود را به زیر ۴۰ برساند. پس از آن ریزش ادامه‌دار شد و تا منطقه اشباع فروش پیش رفت و خودش را به ۲۸ رساند. این منطقه به نظر منطقه خوبی برای خرید باشد. اما در هر صورت تا وقتی بالای ۴۲ خودش را نرساند، از آن روند صعودی خبری نیست.

نمودار RSI بیت کوین 2 مرداد 1402

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

  • سطوح حمایتی: ۲۸۸۸۰ دلار و پس از آن ۲۸۲۰۰ دلار.
  • سطوح مقاومتی: ۲۹۲۵۰ دلار، ۲۹۷۵۰ دلار و ۳۰۰۰۰ دلار.

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر موفق شد خودش را به ناحیه مقاومتی ۷.۴۴ درصد برساند. برای ادامه روند صعودی باید بالای این ناحیه تثبیت شود. اما در حال حاضر نیاز به استراحت نیز خواهد داشت که ‌می‌تواند تا ناحیه ۷.۳۰ درصد ریزش را ادامه دهد و خود را به منطقه حمایتی خودش برساند. سپس از این جا باید تصمیم بگیرد که ادامه روند صعودی را داشته باشد یا خیر.

دامیننس تتر USDT.D 3 مرداد 1402

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص دلار توانست خود را به محدوده مقاومت که مشخص کردیم و همپوشانی با خط روند شکسته شده داشت، خودش را برساند و از این ناحیه ریجکت شود. در حال حاضر این حرکت شاخص دلار پولبکی به ناحیه شکسته شده محسوب می‌شود و انتظار داریم، روند ریزشی ادامه پیدا کند. اگر شاخص دلار بتواند ۱۰۱.۱۱ را عبور کند می‌تواند خود را به ۱۰۱.۵۵ برساند. ما در مسیر نزولی ابتدا باید به ۱۰۰ و سپس به زیر ۹۹.۵ برسیم تا روند نزولی را ادامه‌دار بدانیم. برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

شاخص دلار آمریکا DXY 3 مرداد 1402

بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما قطعیتی وجود ندارد. تحلیل‌ها دیدگاه شخصی است، سیگنال معامله نیست.

 

۵/۵ - (۴ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا