تحلیل بیت‌ کوینتحلیل

تحلیل بیت کوین امروز، ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

تحلیل بیت کوین امروز را در ارزیدو دنبال کنید. تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل بیت کوین به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

 

تحلیل بیت کوین در تایم فریم روزانه

بیت‌کوین یک اصلاح صعودی را از ۱۸۲۰۰ دلار آغاز کرد. بیت‌کوین به بالای ۱۹۰۰۰ دلار صعود کرد؛ اما اکنون با مقاومت نزدیک به SMA 100 (میانگین متحرک ساده) مواجه است.

بیت کوین قبل از شروع یک اصلاح صعودی، با قیمتی کمتر از ۱۸۲۲۳ دلار معامله شد. سپس قیمت همچنان زیر ۲۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله شد. یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومت نزدیک به ۱۹,۶۵۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD (با توجه به داده‌‌های tradingview.com) در حال شکل گیری است.

این جفت ارز باید خط روند و SMA 100 را رد کند تا به سمت هدف بعدی خود در ۲۰۵۰۰ دلار ادامه دهد. امروز اما قیمت بیت‌کوین به بالای ۱۹۰۰۰ دلار رسید. قیمت بیت‌کوین پس از این‌که به زیر سطح ۱۹۰۰۰ دلار رسید، معاملات زیادی را که لانگ بودند، لیکوئید کرد. در نهایت بیت‌کوین منطقه حمایتی ۱۸۵۰۰ دلاری را شکست و تا ۱۸۲۲۳ دلار معامله شد.

بیت‌کوین هیچ تلاشی برای آزمایش و ورود برای منطقه ۱۸۰۰۰ دلاری وجود نداشت و قیمت شروع به اصلاح صعودی کرد. بالاتر از سطوح ۱۸۵۰۰ دلار و ۱۸۸۰۰ دلار افزایش ثابتی داشت. قیمت سپس توانست سطح ۵۰% فیبوناچی اصلاحی حرکت نزولی را از نوسان ۲۰۱۹۸ دلار به پایین ۱۸۲۲۳ دلار کاهش دهد.

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

قیمت بیت‌کوین حتی به بالای منطقه مقاومت ۱۹۵۰۰ دلار رسید. با این حال، خرس‌ها نزدیک به سطح ۱۹۶۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته فعال شدند. همچنین یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومت نزدیک به ۱۹۶۵۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD شکل گرفت. خط روند نزدیک به ۷۶.۴% سطح فیبوناجی اصلاحی حرکت نزولی از ۲۰,۱۹۸ دلار به سمت پایین ۱۸,۲۲۳ دلار است.

در روند صعودی، مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۱۹۶۰۰ دلار و خط روند است. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۰۰۰۰ دلار است. هر گونه فعالیت بیشتر گاوها سود بیشتری را ممکن می‌کند و قیمت را به سمت منطقه مقاومتی ۲۰۵۰۰ دلاری سوق می‌دهد. علاوه بر این، اگر گاوها همچنان فعال باشند، قیمت می‌تواند ۲۱۲۰۰ دلار را آزمایش کند.

برای آگاهی از قیمت بیت کوین به صورت لحظه‌ای به صفحه قیمت بیت کوین در ارزیدو مراجعه کنید.

تحلیل بیت کوین روزانه

 

روند نزولی جدید در بیت‌کوین؟

در تحلیل بیت‌کوین روزانه، اگر بیت‌کوین نتواند بالاتر از منطقه مقاومت ۱۹۶۰۰ دلاری ادامه پیدا کند، ممکن است یک روند نزولی جدیدی شروع شود. حمایت سمت نزولی، نزدیک به منطقه ۱۹۲۰۰ دلاری است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۱۸۸۵۰ دلار است. حرکت واضح به زیر سطوح ۱۸۸۵۰ و ۱۸۸۰۰ دلار ممکن است، درها را برای حرکت به سمت پایین ۱۸۲۰۰ دلار یا حتی به پایین‌ترین سطح جدید باز کند.

 

بررسی اندیکاتورها در تحلیل بیت کوین

اندیکاتورها سیگنال صعودی یا نزولی خاصی نداده و بیشتر در حالت خنثی هستند. در واقع بازار فعلا روند خاصی ندارد و بیشتر در رنج قیمتی به سر می‌برد. توجه داشته باشید که در روز چهارشنبه فدرال رزرو قرار است، نرخ بهره را اعلام کند و این مهم می‌تواند بر روی بازار تاثیرگذار باشد.

MACD ساعتی: اکنون در منطقه صعودی شتاب خود را از دست داده است.

RSI ساعتی: RSI برای BTC/USD اکنون بالاتر از سطح ۵۰ است.

سطوح حمایتی: ۱۹۲۰۰ دلار و پس از آن ۱۸۸۵۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۱۹۶۰۰ دلار، ۱۹۶۵۰ دلار و ۲۰۵۰۰ دلار.

 

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا