تحلیل بیت کوین امروز، ۲۹ فروردین ۱۴۰۲

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

قیمت بیت کوین افزایش پیدا می‌کند؛ گاوها کنترل خود را از دست می‌دهند، ۲۹ هزار دلار هنوز در جریان است.

 

تحلیل امروز بیت کوین

قیمت بیت کوین کاهش خود را به زیر منطقه ۳۰۰۰۰ دلار افزایش داد. بیت کوین ممکن است بیشتر سقوط کند و حمایت ۲۹۰۰۰ دلاری را در کوتاه مدت آزمایش کند.

  • بیت کوین یک اصلاح نزولی را زیر سطح ۳۰۰۰۰ دلار آغاز کرد.
  • قیمت زیر ۳۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • این جفت ارز می‌تواند در کوتاه مدت کاهش خود را به سمت منطقه ۲۹۰۰۰ دلاری گسترش دهد.
  • دو خط روند نزولی با مقاومت نزدیک به ۲۹۵۵۰ دلار و ۳۰۱۵۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بینگ ایکس) وجود دارد.

تحلیل بیت کوین روزانه 29 فروردین 1402

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین برای ماندن در منطقه مثبت بالای سطح ۳۰۵۰۰ دلار تلاش کرد. بیت کوین کاهش خود را افزایش داد و به زیر منطقه حمایت ۳۰۰۰۰ دلاری رفت. خرس‌ها توانستند قدرت پیدا کنند و قیمت را به سمت منطقه حمایتی ۲۹۲۰۰ دلاری سوق دهند. قیمت پایین نزدیک به ۲۹۱۲۳ دلار تشکیل شده است و قیمت اکنون در حال تثبیت زیان است. بیت کوین اکنون زیر ۳۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.

مقاومت فوری نزدیک به سطح ۲۹۴۵۰ دلار است. این نزدیک به سطح ۲۳.۶% فیب اصلاحی حرکت نزولی از ۳۰۵۵۵ دلار بالا تا ۲۹۱۲۳ دلار است. همچنین دو خط روند نزولی با مقاومت نزدیک به ۲۹۵۵۰ دلار و ۳۰۱۵۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD شکل می‌گیرد. حرکت بالاتر از مقاومت خط روند ممکن است نیاز به آزمایش ۲۹۸۰۰ دلار داشته باشد. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۳۰۰۰۰ دلاری است. این نزدیک به سطح ۶۱.۸% اصلاح فیبوناچی در حرکت نزولی از ۳۰۵۵۵ دلار تا ۲۹۱۲۳ دلار است.

بسته شدن بالاتر از مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری و خط روند ممکن است افزایش دیگری را آغاز کند. در این مورد شاید، قیمت تا سطح ۳۰۵۰۰ دلار افزایش یابد. مقاومت کلیدی بعدی نزدیک به سطح ۳۱۲۰۰ دلار است.

اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری را از بین ببرد، می‌تواند به حرکت خود ادامه دهد. حمایت فوری در نزولی نزدیک به سطح ۲۹۲۵۰ دلار است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۲۹۰۰۰ دلاری است. شکست نزولی و بسته شدن به زیر سطح حمایت ۲۹۰۰۰ دلاری ممکن است قیمت را بیشتر پایین بیاورد. در مورد ذکر شده، بیت کوین ممکن است به سمت حمایت ۲۸۴۰۰ دلار کاهش یابد.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص DXY طی روز گذشته نتوانست از ۱۰۱.۷۹ عبور کند. در واقع این ناحیه باعث ریزش بیشتر شاخص دلار شد. حال در مسیر نزولی ۱۰۱.۲۹ را نشان می‌دهد. اما ۱۰۱.۱۴ بشکند، مسیر نزولی هموارتر می‌شود. چون در این سطح ما با حمایت روزانه مواجه هستیم. زیر ۱۰۱ می‌تواند مسیر را برای زیر ۱۰۰ هموار کند و تا حوالی ۹۸ ریزش را در شاخص دلار تجربه کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

تحلیل بیت کوین امروز 29 فروردین 1402

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر پس از لمس سقف ۶.۷۳ درصد ریزش شدیدی را تجربه کرد. سطح ۶.۶۲ درصد نیز نتوانست جلوی ریزش را بگیرد ولی واکنشی را رقم زد. سپس ریزش‌ها ادامه‌دار شد و سطح بعدی حوالی ۶.۵۸ درصد است که می‌تواند به صورت کوتاه مدت این شاخص را حمایت کند. در نهایت ۶.۵۵ درصد و ۶.۴۹ درصد کف‌های احتمالی دامیننس تتر خواهند بود. از بین رفتن این نواحی می‌تواند مسیر نزولی را ادامه‌دار کند. این مسیر می‌تواند تا ۶ .۳۵ درصد ادامه پیدا کند و باعث افزایش قیمت بیت کوین خواهد شد.

تحلیل بیت کوین 29 فروردین 1402

 

نمودار RSI بیت کوین

شاخص قدرت نسبی (RSI) که عرضه و تقاضا را در بازار نشان ‌می‌دهد؛ برای جفت ارز BTC/USD اکنون بالای سطح ۵۰ است.

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

سطوح حمایتی: ۲۹۲۵۰ دلار و پس از آن ۲۹۰۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۲۹۴۵۰ دلار، ۲۹۸۰۰ دلار و ۳۰۰۰۰ دلار.

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

۵/۵ - (۳ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا