تحلیل بیت کوین امروز، ۲۷ آذر ۱۴۰۱

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

خرس‌ها در این ناحیه استراحت می‌کنند تا با تمام قوا برگردند و قیمت را به زیر ۱۵۰۰۰ دلار بکشند.

 

تحلیل بیت کوین در تایم فریم روزانه

تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد، قیمت بیت کوین پس از برخورد به ۱۶۸۰۰ دلار، ریزش خود را به دوباره شروع کرده است ولی در قیمت ۱۶۵۸۰ قیمت حمایت شده است. باید دید، آیا فردا با بازگشایی بازارهای مالی سرمایه از بیت کوین خارج می‌شود یا خیر؟

  • بیت کوین حرکت رنج نزولی را آغاز کرد و زیر حمایت ۱۷۰۰۰ دلار معامله شد.
  • قیمت زیر ۱۶۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • این جفت ارز می‌تواند به حرکت پایین‌تر خود ادامه دهد، مگر این‌که EMA ساعتی ۱۰۰ را پس بگیرد.
  • در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بایننس) به زیر خط روند صعودی اصلی با پشتیبانی نزدیک به ۱۶۸۲۰ دلار شکسته شد.

تحلیل بیت کوین

 

باز پس گیری حمایت ۱۷۰۰۰ دلار در راه است؟

قیمت بیت کوین پس از برخورد به ۱۶۵۳۰ دلار از حمایت نسبی توسط گاوها به بالا کشیده شد و اجازه ریزش بیشتر به قیمت بیت کوین داده نشد. سپس قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته عدد ۱۶۸۰۰ دلار را نیز به خودش دیده است. اما ۱۶۸۰۰ دلار که به حمایت این ناحیه معروف بود، در حال حاضر در نقش مقاومت عمل کرده و پس از دو برخورد به این ناحیه ریجکت شده است.

حال باید دید آیا این مقاومت ۱۶۸۰۰ دلار باز هم به حمایت تبدیل می‌شود یا قیمت از این ناحیه توان عبور ندارد و روند رنج نزولی را در پیش می‌گیرد. در تایم فریم ۱ ساعته یه خط روند صعودی کوتاه مدت شکل گرفته است. در صورت شکست این خط روند احتمال ریزش بیشتر می‌رود.

 

نزول بیشتر پس از استراحت؟

به نظر می‌رسد، قیمت بیت کوین توان عبور از ۱۶۸۰۰ دلار را ندارد. اگر قیمت نتواند از این ناحیه عبور کند، باید منتظر ریزش بیشتر قیمت بیت کوین تا ۱۶۵۰۰ دلار باشیم. این قیمت در حال حاضر به عنوان حمایت اولیه قیمت بیت کوین شناخته می‌شود. این ناحیه مهم در صورتی که از دست برود، حمایت بعدی قیمت بیت کوین ۱۶۰۰۰ دلار و حمایت نهایی در مسیر نزولی ۱۵۵۰۰ دلار است. شکست این ناحیه به منزله حرکت شارپی نزولی به سمت ۱۴۰۰۰ دلار و ۱۲۰۰۰ دلار خواهد بود.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

بررسی شاخص دلار DXY

شاخص دلار در روزهای شنبه و یکشنبه که اکثر بازارهای مالی بین المللی تعطیل هستند، تغییری را نشان نمی‌دهد. این شاخص بر اساس تکنیکالی پس از پولبک به مثلث متقارن خود باید هفته جدید را نزولی آغاز کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

تحلیل بیت کوین امروز

 

تحلیل دامیننس تتر (USDT.D)

نمودار دامیننس تتر پس از شکست و عبور از مثلث به نظر در حال استراحت است. اگر قرار به ریزش و پولبک به ناحیه شکسته شده باشد، این شاخص می‌تواند ریزش را تا ناحیه ۸.۴۴ و ۸.۳۲ را تجربه کند. این اتفاق می‌تواند قیمت را تا بالای ۱۷۰۰۰ دلار نیز هدایت کند. اما در صورتی که دامیننس تتر افزایش پیدا کند و به سمت مقاومت ۸.۹۵ حرکت کند، آن وقت باید در انتظار بیت کوین ۱۵۵۰۰ دلاری باشیم. در واقع ریزش قیمت بیت کوین با این افزایش دامیننس تتر محقق خواهد شد.

تحلیل بیت کوین روزانه

 

بررسی اندیکاتورها در تحلیل بیت کوین

MACD ساعتی: MACD ساعتی – MACD اکنون در منطقه نزولی سرعت خود را از دست داده است.

RSI ساعتی (شاخص قدرت نسبی): RSI برای BTC/USD اکنون در سطح ۳۰ و اشباع فروش است.

سطوح حمایتی: ۱۶۵۰۰ دلار و به دنبال آن ۱۵۸۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۱۶۸۰۰ دلار، ۱۶۹۰۰ دلار و ۱۷۰۰۰ دلار.

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

امتیاز دهید

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا