تحلیل بیت‌ کوین

تحلیل بیت کوین امروز، ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

تحلیل بیت کوین امروز را در ارزیدو دنبال کنید. تیم تحلیلی ارزیدو، از این به بعد، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل بیت کوین به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

تحلیل بیت کوین در تایم فریم روزانه

بیت‌کوین یک اصلاح نزولی شدید را به زیر سطح ۲۲۰۰۰ دلار آغاز کرد. قیمت بیت‌کوین باید بالاتر از حمایت ۲۰۰۰۰ دلاری، ساپورت شده تا از ضرر بیشتر آن جلوگیری شود. بیت‌کوین مقاومت ۲۲۷۵۰ دلار نتوانست بشکند و پس از برخورد با آن حرکت نزولی شدیدی را آغاز کرد. قیمت اکنون زیر ۲۱۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در صرافی کراکن، قیمت به زیر خط روند صعودی کلیدی نزدیک به ۲۱۸۱۰ دلار شکسته شد. این جفت ارز در بالای سطح ۲۰۰۰۰ دلار با یک زاویه صعودی جزئی تثبیت می‌شود. قیمت بیت‌کوین به ۲۰ هزار دلار کاهش یافت. بیت‌کوین تلاش کرد تا بالاتر از سطوح مقاومتی ۲۲۰۰۰ دلار و ۲۲۵۰۰ دلار قدرت بگیرد. قیمت حتی به بالای منطقه مقاومت ۲۲۷۵۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته یعنی ۲۲۸۰۰ رسید؛ اما از آن‌جا ریزش خود را آغاز کرد.

با این حال، قیمت نتوانست قدرت پیدا کند و نزدیک به سطح ۲۲۷۶۸ دلار رسید. در نتیجه، یک موج نزولی در زیر سطوح ۲۲۰۰۰ و ۲۱۵۰۰ دلار وجود دارد. همچنین یک حرکت به زیر سطح ۲۱۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته وجود دارد.

علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز بیت‌کوین/دلار آمریکا یک شکست به زیر خط روند صعودی کلیدی با پشتیبانی نزدیک به ۲۱۸۱۰ دلار وجود دارد. قیمت بیت‌کوین حتی منطقه ۲۰۰۰۰ دلاری را آزمایش کرد. قیمت به نزدیکی ۱۹۹۲۱ دلار نیز رسید و قیمت اکنون در حال تثبیت آن است. در جهت صعودی، مقاومت نزدیک به سطح ۲۰۶۰۰ دلار است. این نزدیک به سطح ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی کاهش اخیر از ۲۲,۷۶۸ دلار نوسان به پایین ۱۹,۹۲۱ دلار است.

مقاومت اصلی بعدی، نزدیک به سطح ۲۱۳۵۰ دلار است. این همزمان با سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰ درصدی کاهش اخیر از ۲۲۷۶۸ دلار به پایین ۱۹۹۲۱ دلار است. بسته شدن بالاتر از مقاومت ۲۱۳۵۰ دلاری ممکن است، یک موج تازه را آغاز کند. در این مورد قیمت ممکن است تا ۲۲۰۰۰ دلار افزایش یابد. هرگونه سود بیشتر احتمال دارد، قیمت را به سمت منطقه مقاومت ۲۲۵۰۰ دلاری سوق دهد.

قیمت بیت کوین در حال حاضر (۲۳ شهریور ۱۴۰۱) در صرافی بایننس ۲۰۳۵۰ دلار معامله می‌شود.

برای آگاهی از قیمت بیت کوین به صورت لحظه‌ای به صفحه قیمت بیت کوین در ارزیدو مراجعه کنید.

 

تحلیل روزانه بیت کوین

 

آیا ریزش بیت‌ کوین در راه است؟

با توجه به داده‌های سایت tradingview.com اگر بیت‌کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۱۳۵۰ دلاری را پاکسازی کند؛ ممکن است به حرکت خود ادامه دهد. حمایت فوری در سمت نزولی نزدیک به منطقه ۲۲۰۰۰ دلاری است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطوح ۱۹۵۰۰ دلار و ۱۹۴۰۰ دلار است. کاهش قیمت به زیر سطح ۱۹۴۰۰ دلار ممکن است، قیمت را به سمت حمایت ۱۸۵۰۰ دلاری سوق دهد.

همه تحلیل‌ها فقط دیدگاه شخصی است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.

بررسی اندیکاتورها در تحلیل بیت کوین

MACD ساعتی: MACD اکنون در منطقه نزولی سرعت خود را از دست می‌دهد.

RSI ساعتی (شاخص قدرت نسبی): RSI برای BTC/USD اکنون از سطح فروش بیش از حد خود در حال بهبود است.

سطوح حمایتی بیت کوین: ۲۰۰۰۰ دلار و به دنبال آن ۱۹۴۰۰ دلار.

سطوح مقاومت بیت کوین: ۲۰۶۰۰ دلار، ۲۱۰۰۰ دلار و ۲۱۳۵۰ دلار.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را از این به بعد هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و برای دوستان خود این پست را ارسال کنید.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا