تحلیل بیت کوین امروز ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

شکست فنی قیمت بیت کوین می‌تواند، بیت کوین را تا ۲۵ هزار دلار برساند.

 

تحلیل امروز بیت کوین

قیمت بیت کوین پس از این‌که در تایم فریم روزانه نتوانست از ۲۹۸۰۰ دلار عبور کند، (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بینگ ایکس) روند ریزشی را در پیش گرفت. البته از اخبار فیک و دستکاری بازار نمی‌توان گذشت. در این چند روز اخیر که نوسانات بیت کوین به شدت افزایش یافت، خبر فروش بیت کوین‌ها توسط دولت آمریکا توانست روند را ریزشی کند و فروش فشار را افزایش دهد.

از طرفی بیت کوین در آستانه یک حرکت بزرگ قرار دارد و این امر باعث شده است که نوسانات و رفتار نهنگ‌ها و مارکت میکرها به شدت نوسانی و نا معلوم باشد.

تحلیل بیت کوین 23 اردیبهشت 1402

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

تحلیل بیت کوین نشان از حرکت زیر خط روند نزولی دارد. این خط روند از ۲۹۸۰۰ دلار آغاز شده است و ۳ بار اجازه حرکت را به سمت اهداف بالاتر نداده است.  تا زمانی که زیر این خط روند باشیم، همچنان حرکت قیمت بیت کوین نزولی خواهد بود. از طرفی از دست رفتن حمایت ۴ ساعته در حوالی ۲۶۳۰۰ دلار، می‌تواند قیمت را تا حوالی ۲۰۲۰۰ دلار تا ۱۹۴۰۰ دلار که کف حمایت روزانه و هفتگی است، پایین آورد.

از طرفی روند وقتی صعودی خواهد شد که در وحله اول خط روند نزولی شکسته شود. از طرفی کندل روزانه بالای ۳۰۰۰۰ دلار ببندیم. زیر ۳۰۰۰۰ دلار انتظار حرکت صعودی، بسیار غیر منطقی خواهد بود. مگر در تایم فریم کوتاه مدت‌تر که می‌توانیم انتظار داشته باشیم، قیمت برگشتی را به سمت ۲۶۹۰۰ دلار و ۲۷۳۰۰ دلار داشته باشیم. اما روند وقتی تغییر می‌کند که بالای ۲۸۳۰۰ دلار کندل ۴ ساعته بسته شود و بالای این محدوده مهم تثبیت دهیم.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر سقف ۷.۸۳ درصد را به عنوان سقف موقتی خود انتخاب کرده است. در این ناحیه کندل ۴ ساعته نزولی شکل گرفته است. در حال حاضر در بالای ترند لاین یکی از آخری خودش جا خوش کرده است و احتمال این‌که الگوی برگشتی دبل تاپ را تشکیل بدهد، زیاد است. البته از شکست خط روند در تایم ۴ ساعته نیز برای تائید برگشت، می‌توان استفاده کرد.

دامیننس تتر درصورتی که بتواند ۷.۸۳ درصد را به بالا بشکند، ۷.۹۵ درصد و ۸.۱۹ درصد را به عنوان مقاومت‌های خودش پیش رو دارد. اما در صورتی که به زیر ۷.۴۴ درصد ریزش کند و خط روند صعودی را به پایین بشکند، تارگت‌‌های پایین‌تری را تا ۷.۳۵ درصد و ۷.۲۹ درصد خواهد دید.

تحلیل روزانه بیت کوین 23 اردیبهشت 1402

 

نمودار RSI بیت کوین

شاخص RSI در تایم فریم روزانه به کف ۳۸.۱۸ رسیده است. اما هنوز این شاخص در تایم روزانه به کف خود یعنی زیر ۳۰ که معنی اشباع فروش را می‌دهد، نرسیده است. پس همچنان می‌توان روند روزانه بیت کوین را نزولی تصور کرد. تا جایی که به منطقه خرید RSI یعنی زیر ۳۰ برسیم و در آن‌جا به دنبال معامله لانگ در این تایم فریم باشیم.

اما در تایم فریم ۴ ساعته بعد از ۴ روز دوباره به منطقه اشباع فروش یا موقعیت خرید رسیدیم که RSI دفعه اول توانست تا بالای ۵۰ حرکتی را انجام دهد، اما از آن‌جا ریزش ادامه پیدا کرد و در حال حاضر ۳۹ را نشان می‌دهد. در صورتی در تایم ۴ ساعته ما صعودی می‌شویم که این شاخص بتواند بالای ۵۰ باقی بماند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 23 اردیبهشت 1402

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

سطوح حمایتی: ۲۶۱۳۰ دلار و پس از آن ۲۵۲۵۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۲۶۹۰۰ دلار، ۲۷۳۰۰ دلار و ۲۷۸۰۰ دلار.

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص DXY امروز با خبر مهم نرخ CPI می‌تواند تغییرات زیادی را ثبت کند. پس از معامله در این روز خودداری کنید. همچنین شاخص دلار به خط روند نزولی خودش برخورد کرده است و می‌تواند ریزش بیشتری را تا ناحیه سبز رنگ ادامه دهد. شکست در زیر این منطقه می‌تواند باعث ورود نقدینگی به بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

تحلیل بیت کوین روزانه 23 اردیبهشت 1402

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا