تحلیل بیت کوین امروز، ۲۲ آذر ۱۴۰۱

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

قیمت بیت کوین در محدوده کلیدی گیر کرده است، چرا گاوها در عمل باقی می‌مانند؟

 

تحلیل بیت کوین در تایم فریم روزانه

قیمت بیت کوین نتوانست منطقه ۱۷۳۰۰ دلاری را پاک کند و کاهش یافت. بیت‌کوین می‌تواند در جلسات آتی علاقه زیادی به خرید نزدیک به ۱۶۹۰۰ دلار یا ۱۶۷۰۰ دلار پیدا کند.

  • بیت کوین نتوانست سرعت حرکت بالای ۱۷۳۰۰ دلار و ۱۷۴۵۰ دلار را افزایش دهد.
  • قیمت زیر ۱۷۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • اگر بالاتر از سطوح حمایتی ۱۶۹۰۰ دلاری و ۱۶۷۰۰ دلاری باقی بماند، این جفت ارز می‌تواند بازگردد.
  • یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومت نزدیک به ۱۷,۱۵۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بایننس) در حال شکل گیری است.

 

قیمت بیت کوین همچنان پشتیبانی می شود

قیمت بیت کوین توانست منطقه مقاومتی ۱۷۰۰۰ دلاری را عبور کند. با این وجود، قیمت برای حرکت به بالای ۱۷۳۰۰ دلار و ۱۷۴۵۰ دلار نتوانست، سرعت خود را افزایش دهد. اوج قیمتی در نزدیکی ۱۷۲۹۲ دلار شکل گرفت و قیمت شروع به کاهش تازه کرد. حرکت واضحی به زیر سطوح ۱۷۱۰۰ و ۱۷۰۰۰ دلاری وجود داشت. قیمت به زیر سطح ۵۰% فیبوناچی اصلاحی حرکت از ۱۶۷۰۰ دلار به ۱۷۲۹۲ دلار کاهش یافت. قیمت بیت کوین، اکنون بالای ۱۷۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.

این جفت ارز در حال حاضر به سطح ۶۱.۸% فیبوناچی اصلاحی حرکت صعودی از ۱۶۷۰۰ دلار تا ۱۷۲۹۲ دلار نزدیک شده است. در جهت صعودی، مقاومت فوری نزدیک به سطح ۱۷۱۵۰ دلار است. اولین مقاومت اصلی نزدیک به منطقه ۱۷۲۵۰ دلاری و خط روند است که بالاتر از آن قیمت شروع به افزایش جدیدی کند. در مورد ذکر شده، قیمت می‌تواند به سمت مقاومت ۱۷۳۰۰ دلار افزایش یابد. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به ۱۷۴۵۰ دلار است که بالاتر از آن قیمت به سمت منطقه ۱۸۰۰۰ دلار در کوتاه مدت افزایش می‌یابد.

تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد؛ در نهایت قیمت در این روند صعودی به کف کانال برخورد دوباره برخورد خواهد کرد. حال باید دید این ناحیه ۱۷۱۰۰ و ۱۷۲۰۰ که قیمت را در یک مثلث قرار داده است، به سمت بالا شکسته می‌شود یا خیر؟ احتمال تست کف کانال در محدوده ۱۶۹۵۰ وجود دارد.

تحلیل بیت کوین

 

شکست در بیت کوین؟

اگر بیت کوین نتواند از مقاومت ۱۷۱۵۰ دلاری عبور کند، ممکن است ضرر بیشتری داشته باشد. حمایت فوری در سمت نزولی نزدیک به سطح ۱۶۹۰۰ دلار است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۱۶۷۰۰ دلاری یا آخرین نوسان پایین است. شکست نزولی به زیر حمایت ۱۶۷۰۰ دلاری افت به ۱۶۵۰۰ دلار را رقم می‌زند. هر ضرر بیشتر از این ناحیه در کوتاه مدت، قیمت را به سمت منطقه ۱۶۲۰۰ دلاری سوق دهد.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

بررسی شاخص دلار DXY

شاخص دلار یا DXY این هفته هیجانات و نوسانات شدیدی را تجربه خواهد کرد. روز چهارشنبه مهم‌ترین رویداد فاندامنتالی در جلسه فدرال رزرو برگزار خواهد شد و درباره نرخ بهره تصمیم گیری می‌شود. به نظر رنجی که در نمودار DXY در حال شکل‌گیری است؛ تا روز جلسه بدون تغییر چشمگیری، ادامه خواهد داشت. در صورت تقویت دلار جهانی باید منتظر بالا رفتن شاخص دلار باشیم و در غیر این صورت، شکست خط روند صعودی شاخص دلار تائید می‌شود. برای تحلیل بهتر بازار، باید شرایط و تحلیل فاندامنتال را زیر نظر گرفت.

تحلیل بیت کوین امروز

 

تحلیل دامیننس تتر (USDT.D)

طبق تحلیل روزهای گذشته شاخص دامیننس تتر همچنان با خط روند (ترندلاین) نزولی خود درگیر است. این ناحیه به مشابه یک مقاومت عمل می‌کند و اجازه ریزش بیشتر را نمی‌دهد. در صورتی که این ناحیه به سمت بالا شکسته شود، می‌توان انتظار ریزش دوباره بیت کوین به زیر ۱۷۰۰۰ دلار را داشت؛ اما در صورتی که ریزش را ادامه دهد، به ترند لاین یا خط روند صعودی نزدیک شده و باعث تثبیت قیمت بیت کوین در بالای ۱۷۰۰۰ خواهد شد.

تحلیل بیتکوین

 

بررسی اندیکاتورها در تحلیل بیت کوین

MACD ساعتی: MACD اکنون در منطقه نزولی در حال افزایش است.

RSI ساعتی (شاخص قدرت نسبی):RSI برای BTC/USD اکنون در منطقه اشباع فروش قرار دارد.

سطوح حمایتی: ۱۶۹۰۰ دلار و به دنبال آن ۱۶۷۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۱۷۰۵۰ دلار، ۱۷۱۵۰ دلار و ۱۷۴۵۰ دلار.

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

امتیاز دهید

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا