تحلیل بیت کوین امروز، ۲۱ آذر ۱۴۰۱

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

قیمت بیت کوین دوباره قدرت می گیرد، چرا بیت کوین می تواند این بار از ۱۸ هزار دلار فراتر رود.

 

تحلیل بیت کوین در تایم فریم روزانه

قیمت بیت کوین دوباره قدرت می‌گیرد؛ چرا بیت کوین می‌تواند این بار از ۱۸ هزار دلار فراتر رود. قیمت بیت کوین بالاتر از سطح ۱۶۷۰۰ دلار قوی ماند. بیت کوین پایه‌ای تشکیل داد و افزایش جدیدی را بالای منطقه مقاومت ۱۷۰۰۰ دلاری آغاز کرد.

  • بیت کوین حمایتی نزدیک به ۱۶۷۰۰ دلار پیدا کرد و رشد مناسبی را آغاز کرد.
  • قیمت بالای ۱۷۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • این جفت ارز به دنبال افزایش بیشتر از سطوح مقاومتی ۱۷۴۰۰ و ۱۷۵۰۰ دلاری است.
  • در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بایننس) در بالای خط روند نزولی اصلی با مقاومت نزدیک به ۱۶۸۷۵ دلار شکسته شد.

 

قیمت بیت کوین چشم انداز صعودی دارد

قیمت بیت کوین به زیر سطح حمایتی ۱۶۸۰۰ دلار کاهش یافت. با این وجود، خرس‌های بیت کوین نتوانستند سطح ۱۶۷۰۰ دلار را از بین ببرند. قیمت تا ۱۶۷۰۰ دلار نیز معامله شد. افزایش قابل توجهی بعد از آن، بالاتر از سطوح ۱۶۸۵۰ دلار و ۱۶۹۰۰ دلار وجود داشت. قیمت بیت کوین اکنون بالای ۱۶۹۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. بیت کوین در نزدیکی سطح ۷۶.۴% فیبوناچی اصلاحی حرکت از ۱۷۴۴۰ دلار تا ۱۶۷۰۰ دلار معامله می‌شود.

تحلیل بیت کوین

در جهت صعودی، مقاومت فوری نزدیک به سطح ۱۷۲۸۰ دلار است. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به منطقه ۱۷۴۵۰ دلاری است که در بالای آن قیمت خود را تثبیت کند، روند افزایشی ثابت دیگری آغاز می‌شود. در این مورد، قیمت می‌تواند به سمت مقاومت ۱۸۰۰۰ دلاری افزایش یابد. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به ۱۸۲۵۰ دلار است که بالاتر از آن قیمت به سمت منطقه ۱۸۵۰۰ دلار در کوتاه مدت افزایش می‌یابد.

 

آیا کف قیمتی بالاتر تائید می شود؟

اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۱۷۲۸۰ دلاری را بشکند، ممکن است یک روند نزولی جدید رخ دهد. حمایت فوری در سمت نزولی نزدیک به سطح ۱۷۱۰۰ دلار است. حمایت اصلی بعدی، نزدیک به منطقه ۱۷۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است. شکست نزولی به زیر سطح حمایت ۱۷۰۰۰ دلاری، افت به ۱۶۷۰۰ دلار را ممکن می‌کند. هر ریزش با قدرت بیشتر در کوتاه مدت قیمت را به سمت منطقه ۱۶۲۰۰ دلاری سوق دهد.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

بررسی شاخص دلار DXY

شاخص دلار در اولین روز هفته با خط روند مهمی برخورد کرده و این خط روند صعودی از اهمیت خاصی برخوردار است. در حال حاضر کندل‌ها در زیر این خط مورب سفید رنگ تثبیت را نشان می‌دهند. این یعنی بعد از شکست هفته پیش، در حال حاضر پولبکی به آن ناحیه شکل گرفته است. باید منتظر شاخص‌ها و داده‌های اقتصادی در آمریکا و جلسه تصمیم گیری در مورد نرخ بهره (فدرال رزرو)، بیانیه سیاست پولی فدرال رزرو USD و USD FOMC پیش بینی‌های اقتصادی، در شب چهارشنبه خواهد بود و باید منتظر هیجانات بیشتر بازار طی هفته جاری باشیم.

تحلیل بیت کوین روزانه

 

تحلیل دامیننس تتر (USDT.D)

دامیننس تتر برای سومین بار با خط روند نزولی در تایم فریم ۴ ساعته برخورد داشته است. این بار نیز اگر شکستی اتفاق نیوفتد باید روند ریزشی ادامه پیدا کرده و برای تست کف کانال آماده باشیم.

تحلیل بیت‌کوین

 

بررسی اندیکاتورها در تحلیل بیت کوین

MACD ساعتی: MACD اکنون در منطقه صعودی سرعت می‌گیرد.

RSI ساعتی (شاخص قدرت نسبی): RSI برای BTC/USD اکنون در منطقه خرید بیش از حد است.

سطوح حمایتی: ۱۷۰۰۰ دلار و به دنبال آن ۱۶۷۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۱۷۲۸۰ دلار، ۱۷۵۰۰ دلار و ۱۸۰۰۰ دلار.

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

امتیاز دهید

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا