تحلیل بیت کوین امروز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

قیمت بیت کوین بالای ۲۷۰۰۰ دلار تثبیت می‌شود. آیا این مقاومت می‌تواند باعث افت دیگری شود؟

 

تحلیل امروز بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال تثبیت بالای ۲۷۰۰۰ دلار است. بیت کوین می‌تواند کاهش دیگری را آغاز کند، مگر این‌که، حرکت واضحی بالاتر از مقاومت ۲۸۵۰۰ دلاری وجود داشته باشد.

  • بیت کوین در حال تثبیت ضررها است و بالاتر از حمایت ۲۷۰۰۰ دلار معامله می‌شود.
  • اگر این جفت ارز زیر ۲۸۲۰۰ دلار و ۲۸۵۰۰ دلار باقی بماند، می‌تواند به حرکت خود ادامه دهد.
  • قیمت زیر ۲۸۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومت نزدیک به ۲۸۰۴۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بایننس) در حال شکل گیری است.

تحلیل بیت کوین 20اردیبهشت 1402

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین در منطقه نزولی زیر منطقه حمایت ۲۸۲۰۰ دلار باقی ماند. بیت کوین منطقه حمایتی ۲۷۲۰۰ دلار را آزمایش کرد و اکنون به نظر می‌رسد در حال تثبیت بالای سطح ۲۷۴۰۰ دلار است. قیمت پایین نزدیک به ۲۷۲۸۲ دلار تشکیل شده است و قیمت اکنون به آرامی در حال افزایش است. در نزدیکی سطح ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی حرکت از ۲۹۱۲۹ دلار تا ۲۷۲۸۲ دلار تثبیت می‌شود. با این حال، همچنان زیر ۲۸۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین اکنون در نزدیکی منطقه ۲۸۰۰۰ دلاری با مقاومت روبرو شده است. علاوه بر این، یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومت نزدیک به ۲۸۰۴۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD شکل می‌گیرد. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۸,۲۰۰ دلار یا سطح ۵۰% فیب اصلاحی حرکت نوسانی از ۲۹۱۲۹ دلار تا ۲۷۲۸۲ دلار است. مقاومت اصلی اکنون در نزدیکی سطح ۲۸۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در حال شکل گیری است.

بسته شدن بالاتر از مقاومت ۲۸۵۰۰ دلاری، جرقه افزایش مناسبی را ایجاد کند. مقاومت کلیدی بعدی نزدیک به ۲۹۱۲۵ دلار است که بالاتر از آن قیمت به سمت مقاومت ۲۹۵۰۰ دلار صعود کند. هر گونه سود بیشتر می‌تواند درها را برای حرکت مناسب به سمت مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری باز کند.

اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت ۲۸۲۰۰ دلاری را از بین ببرد، می‌تواند به حرکت خود ادامه دهد. حمایت فوری در نزولی نزدیک به سطح ۲۷۲۵۰ دلار است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۲۷۰۰۰ دلاری است که در زیر آن قیمت ممکن است ضرر را تسریع کند و تا منطقه حمایت ۲۶۰۰۰ دلار کاهش یابد. هر ضرر بیشتر بیت کوین را در کوتاه مدت به سطح ۲۵۵۰۰ دلار می‌رساند.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص DXY امروز با خبر مهم نرخ CPI می‌تواند تغییرات زیادی را ثبت کند. پس از معامله در این روز خودداری کنید. همچنین شاخص دلار به خط روند نزولی خودش برخورد کرده است و می‌تواند ریزش بیشتری را تا ناحیه سبز رنگ ادامه دهد. شکست در زیر این منطقه می‌تواند باعث ورود نقدینگی به بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

تحلیل بیت کوین امروز 20اردیبهشت 1402

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر پس از این که در روزهای گذشته یک سقف را حوالی ۷.۴۸ درصد ایجاد کرده بود و ریجکت شده بود، دوباره در حال ورود به این ناحیه است. اگر موفق به تثبیت بالای ۷.۴۴ درصد شود، می‌تواند باز هم به سقف موقتی و کوتاه مدتی خودش سر بزند. در نهایت بسته شدن کندلی ۴ ساعته بالای این ناحیه، می‌تواند ریزش دوباره را برای این شاخص رقم بزند. اما در صورتی که نتواند از این ناحیه بسیار حساس و مهم عبور کند، می‌تواند ریزش را تا کف مثلث بزرگ‌تری که تشکیل داده است، ادامه دهد.

تحلیل بیت کوین روزانه 20اردیبهشت 1402

 

نمودار RSI بیت کوین

شاخص RSI نیز در منطقه بسیار حساسی قرار دارد و در صورتی که خط روند خود را در تایم فریم ۱ ساعته به سمت پایین بشکند، می‌توان انتظار ریزش بیشتری را برای قیمت بیت کوین انتظار داشت. اما در صورتی که خط روند اجازه ریزش را ندهد، می‌توان به بالا رفتن RSI و حجم تقاضا امیدوار بود.

تحلیل بیت کوین 20 اردیبهشت 1402

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

سطوح حمایتی: ۲۷۲۵۰ دلار و پس از آن ۲۷۰۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۲۸۰۵۰ دلار، ۲۸۲۰۰ دلار و ۲۸۵۰۰ دلار.

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا