تحلیل بیت کوین امروز، ۲ دی ۱۴۰۱

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

قیمت بیت کوین نشانه هایی از حیات را نشان می‌دهد و به زودی می‌تواند این مانع را برطرف کند.

 

تحلیل بیت کوین در تایم فریم روزانه

قیمت بیت کوین در حال تلاش برای شکست صعودی به بالای ۱۶۸۰۰ دلار است. اگر BTC سطوح مقاومتی ۱۶۸۰۰ دلاری و ۱۷۰۰۰ دلاری را از بین ببرد می‌تواند افزایش مناسبی را آغاز کند.

  • بیت کوین همچنان با مقاومت قوی در حدود ۱۷۰۰۰ دلار و ۱۷۲۰۰ دلار مواجه است.
  • قیمت بالای ۱۶۷۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • اگر حرکت واضحی در بالای منطقه مقاومت ۱۷۰۰۰ دلاری وجود داشته باشد، این جفت ارز می‌تواند افزایش تازه ای داشته باشد.
  • یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومت نزدیک به ۱۶,۸۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بایننس) در حال شکل گیری است.

 

بازیابی چشم قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در بالای منطقه ۱۶۵۰۰ دلار ثابت ماند. بیت کوین تلاش کرد تا از مقاومت ۱۷۰۰۰ دلاری عبور کند، اما با فروش فروشندگان روبرو شد. اوج در نزدیکی ۱۷۰۶۷ دلار شکل گرفت و قیمت شروع به اصلاح نزولی کرد. حرکتی به زیر سطح ۱۶۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته وجود داشت. قیمت به زیر سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصدی حرکت صعودی از ۱۶۲۶۰ دلار تا ۱۷۰۶۷ دلار کاهش یافت. قیمت بیت کوین سطح ۱۶۵۵۰ دلار را آزمایش کرد، جایی که از آن‌جا حمایت پیدا کرد. در بالای سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸ درصدی حرکت صعودی از ۱۶۲۶۰ دلار تا ۱۷۰۶۷ دلار ثابت ماند.

قیمت زیان را جبران کرد و به بالای ۱۶۷۰۰ دلار رسید. اکنون بالای ۱۶۷۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. در جهت صعودی، مقاومت فوری نزدیک منطقه ۱۶۸۰۰ دلاری است. همچنین یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومت نزدیک به ۱۶۸۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD شکل می‌گیرد.

اولین مقاومت اصلی نزدیک به منطقه ۱۷۰۰۰ دلاری است. حرکت واضح به بالای مقاومت ۱۷۰۰۰ دلاری ممکن است، گاوها را تشویق کند که قیمت را به بالای مقاومت ۱۷۲۰۰ دلاری برسانند. اگر آن‌ها موفق شوند، قیمت حتی می‌تواند از سطح ۱۷۵۰۰ دلار نیز فراتر رود. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به ۱۸۰۰۰ دلار است که بالاتر از آن قیمت به سمت منطقه مقاومت ۱۸۵۰۰ دلار صعود می‌کند.

تحلیل بیت کوین

 

افت تازه در بیت کوین؟

اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۱۷۰۰۰ دلاری را از بین ببرد، می‌تواند یک افت جدید رخ دهد. حمایت فوری در نزولی نزدیک به سطح ۱۶۷۵۰ دلار و SMA 100 ساعته است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۱۶۵۵۰ دلار است. شکست نزولی به زیر سطح حمایت ۱۶۵۵۰ دلار ممکن است نیاز به حرکت به سمت سطح ۱۶۳۵۰ دلار داشته باشد. هر ضرر بیشتر قیمت را به ۱۶۰۰۰ دلار می‌رساند.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

بررسی شاخص دلار DXY

شاخص دلار DXY یک خط روند نزولی را که تشکیل داده بود به سمت بالا شکست و بعد از آن پولبکی به این خط روند زده شد. به نظر روند شاخص دلار در کوتاه مدت تا ۱۰۴ و ۱۰۵ صعودی خواهد بود. اما در روند نزولی بلند مدت شاخص دلار همچنان عدد روانی ۱۰۰ در دسترس خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

تحلیل بیت کوین روزانه

 

تحلیل دامیننس تتر (USDT.D)

دامیننس تتر طی ۲۴ ساعت گذشته نتوانست از ۸.۸۶ درصد عبور کند. این حرکت صعودی از سقف ۸.۸۶ درصدی ریجکت شد. سپس تا ۸.۵۰ درصد ریزش را تجربه کرد. اما از این ناحیه دوباره حمایت شد و در نهایت در یک باکس رنج قرار گرفته است. احتمال ریزش تا ناحیه ۸.۴۴ و ۸.۳۲ و در نهایت ۸.۲۴ احتمال ریزش وجود دارد.

تحلیل بیتکوین

 

بررسی اندیکاتورها در تحلیل بیت کوین

MACD ساعتی: MACD اکنون در منطقه صعودی سرعت می‌گیرد.

RSI ساعتی (شاخص قدرت نسبی): RSI برای BTC/USD اکنون بالاتر از سطح ۵۰ است.

سطوح حمایتی: ۱۶۷۰۰ دلار و به دنبال آن ۱۶۵۵۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۱۶۸۰۰ دلار، ۱۷۰۰۰ دلار و ۱۷۵۰۰ دلار.

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

امتیاز دهید

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا