تحلیل بیت کوین امروز ۲ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل بیت کوین امروز، همچنان موفق به شکست ۳۰۰۰۰ دلار نشده‌ایم. احتمال روند نزولی اصلاحی بیشتر شده است.

 

تحلیل امروز بیت کوین

قیمت بیت کوین امروز نشان می‌دهد، قیمت بیت کوین از شدوی ۳۰۳۵۰ دلار در حال کاهش است. بیت کوین نشانه‌های نزولی را نشان می‌دهد و ممکن است تا سطوح حمایتی ۲۹۶۵۰ دلار و ۲۹۵۰۰ دلار کاهش یابد.

  • بیت کوین در حال حرکت به زیر سطح محوری ۳۰۰۰۰ دلار است.
  • قیمت زیر ۳۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • این جفت ارز می‌تواند کاهش خود را به زیر منطقه حمایتی ۲۹۵۰۰ دلار افزایش دهد.
  • یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۲۹۷۲۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بینگ ایکس) شکل می‌گیرد.

تحلیل بیت کوین امروز 2 مرداد ۱۴۰۲

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

تحلیل امروز بیت کوین نشان از حرکت نزولی دارد ولی حرکت صعودی به یک باره رخ می‌دهد. قیمت بیت کوین تلاش کرد تا بالای منطقه مقاومتی ۳۰۴۰۰ دلار افزایش یابد. بیت کوین تلاش کرد تا سطح ۳۰۳۵۰ دلاری را رد کند ولی با فشار فروش زیادی رو به رو شد و کاهش جدیدی را آغاز کرد. این واکنش نزولی زیر ناحیه حمایتی ۳۰۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته رخ داد. قیمت بیت کوین در صورتی صعودی می‌شود که بالای ۳۰۴۴۰ دلار حرکتی را آغاز کند. قیمت بیت کوین امروز می‌تواند تا سطح ۳۰۱۰۰ دلار افزایش یابد. افزایش بیشتر درها را برای حرکت به سمت ۳۱۰۰۰ دلار باز می‌کند.

اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری را از بین ببرد، می‌تواند به روند نزولی خود ادامه دهد. حمایت فوری در منطقه نزولی نزدیک به سطح ۲۹۷۲۰ دلار و خط روند است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۹۶۵۰ دلار است که در زیر آن قیمت می‌تواند، حمایت کلیدی را در ۲۹۵۰۰ دلار دوباره مشاهده کند. اگر بیت کوین نتواند بالاتر از حمایت ۲۹۵۰۰ دلار باقی بماند، خرس‌ها می‌توانند قیمت بیت کوین را به پایین‌ترین سطح یعنی زیر ۲۹۲۰۰ دلار برسانند. حمایت بعدی نزدیک به سطح ۲۸۶۵۰ دلار است. هر حرکت نزولی بیشتری قیمت را می‌تواند به ۲۸۲۰۰ دلار برساند.

برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

نمودار RSI در تحلیل بیت کوین امروز

نمودار RSI در تایم فریم چهار ساعته ۴۴ را نشان می‌دهد. این یعنی این شاخص دوباره به زیر خط میانگین ۱۴ روزه خود رسیده است. اما در صورتی که زیر این خط تثبیت دهد، می‌تواند ریزشی بیشتر را تجربه کند.

نمودار RSI بیت کوین 2 مرداد 1402

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

  • سطوح حمایتی: ۲۹۶۵۰ دلار و پس از آن ۲۹۵۰۰ دلار.
  • سطوح مقاومتی: ۳۰۰۰۰ دلار، ۳۰۱۵۰ دلار و ۳۱۴۰۰ دلار.

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر ۷.۲۸ درصد را دید و سپس ریجکت شد. همچنان زیر خط روند هستیم و باید منتظر شکست ۷.۳۰ درصد به بالا باشیم تا حرکت صعودی را از دامیننس تتر انتظار داشته باشیم. پس هنوز تائیدیه شکست داده نشده است. در صورت شکست ۷.۳۰ درصد به بالا اصلاح بیت کوین نیز به زیر ۲۹۰۰۰ دلار رقم خواهد خورد.

دامیننس تتر USDT.D 2 مرداد 1402

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص دلار پس از تست کف ۹۹.۰۹۹ افزایشی را آغاز کرده است. در حال حاضر در منطقه مقاومتی خود قرار دارد و زیر خط روند شکسته شده در حال رنج زدن است. از طرفی طی هفته جاری اخبار و داده‌های اقتصادی زیادی منتشر خواهد شد که باید واکنش هیجانی از بازار و شاخص DXY باشیم. برای امروز انتظار برگشت به مثلث را نداریم ولی زیر خط روند می‌تواند رنج بزند. برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

شاخص دلار آمریکا DXY 2 مرداد 1402

بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما قطعیتی وجود ندارد. تحلیل‌ها دیدگاه شخصی است، سیگنال معامله نیست.

 

۵/۵ - (۳ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا