تحلیل بیت کوین امروز، ۱۹ آذر ۱۴۰۱

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

قیمت بیت کوین دوباره قدرت می‌گیرد؛ چرا تحلیل بیت کوین حرکتی بالاتر از ۱۸۰۰۰ دلار را نوید می‌دهد؟

 

تحلیل بیت کوین در تایم فریم روزانه

قیمت بیت کوین بالاتر از سطح ۱۶۷۰۰ دلار حمایت شد سپس پایه‌ای تشکیل داد و افزایش جدیدی را بالای منطقه مقاومتی ۱۷۰۰۰ دلار آغاز کرد؛ از این ناحیه حمایتی افزایش پیدا کرد و بالاتر از سطح ۱۷۰۰۰ دلار حرکت تازه‌ای را آغاز کرد. ۱۷۳۶۰ را نیز تجربه کرد.

  • بیت کوین حمایتی نزدیک به ۱۷۰۰۰ دلار پیدا کرد و رشد مناسبی را آغاز کرد.
  • قیمت بالای ۱۷۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • این جفت ارز به دنبال افزایش بیشتر از سطوح مقاومتی ۱۷۴۰۰ و ۱۷۵۰۰ دلاری است.
  • در نمودار ساعتی جفت BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بایننس) در بالای خط روند نزولی اصلی با مقاومت نزدیک به ۱۶۸۷۵ دلار شکسته شد.

 

قیمت بیت کوین چشم به شکست صعودی دارد

قیمت بیت کوین به زیر سطح حمایتی ۱۶۸۰۰ دلاری کاهش یافت. با این وجود، خرس‌های بیت کوین نتوانستند سطح ۱۶۷۰۰ دلار را پاک کنند و قیمت تا ۱۶۷۰۰ دلار معامله شد. اما افزایش قابل توجهی بالاتر از سطوح ۱۶۸۵۰ دلار و ۱۶۹۰۰ دلار وجود داشت. قیمت، سطح ۵۰% فیبوناچی اصلاحی حرکت نزولی از نوسان ۱۷۴۴۰ دلار تا ۱۶۷۰۰ دلار کاهش داد. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت بیت کوین/دلار آمریکا، یک شکست در بالای خط روند نزولی اصلی با مقاومت نزدیک به ۱۶۸۷۵ دلار وجود داشت.

تحلیل بیت کوین هرروز

قیمت بیت کوین اکنون بالای ۱۷۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. همچنین بیت کوین در نزدیکی سطح ۷۶.۴% فیبوناچی اصلاحی حرکت نزولی از نوسان ۱۷۴۴۰ دلار تا ۱۶۷۰۰ دلار معامله می‌شود. در جهت صعودی، مقاومت فوری نزدیک به سطح ۱۷۲۸۰ دلار است. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به منطقه ۱۷۴۵۰ دلاری است که تثبیت در بالای آن قیمت را با افزایش ثابت دیگری رو به رو می‌کند. در این مورد، قیمت  بیت کوین می‌تواند به سمت منطقه مقاومتی ۱۸۰۰۰ دلار افزایش یابد. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به ۱۸۲۵۰ دلار است که تثبیت در بالاتر از آن، قیمت را به سمت منطقه ۱۸۵۰۰ دلاری در کوتاه مدت افزایش می‌دهد.

 

پایانی بر مسیر نزولی بازار؟

اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت ۱۷۳۰۰ دلاری را از بین ببرد، ممکن است یک سیگنال و واکنش نزولی جدیدی رخ دهد. حمایت فوری در سمت نزولی نزدیک به سطح ۱۷۱۰۰ دلار است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۱۷۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است. شکست نزولی به زیر سطح حمایت ۱۷۰۰۰ دلاری، قیمت بیت کوین را تا ۱۶۷۰۰ دلار پایین می‌کشد. هر ضرر بیشتر در کوتاه مدت قیمت را به سمت منطقه ۱۶۲۰۰ دلاری سوق خواهد دهد.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

بررسی شاخص دلار DXY

شاخص دلار پس از شکست خط روند (سفیدرنگ) صعودی خودش هفته‌ای که گذشت، این ناحیه را دوباره تست کرد و پولبکی زد ولی در بلاتکلیفی معامله‌گران را رها کرد. آخر هفته یعنی روزهای شنبه و یکشنبه شاخص DXY حرکت نمی‌کند، به همین دلیل باید منتظر بمانیم تا بازارهای بین‌المللی در روز دوشنبه باز شوند تا تکلیف ادامه حرکت شاخص مشخص شود. ممکن است از دیدگاه تکنیکالی ریزش بیشتری را تا حمایت هفتگی شاخص در ۹۳.۵ تجربه کنیم؛ اما برای تحلیل بهتر بازار، باید شرایط و تحلیل فاندامنتال را زیر نظر بگیرید.

تحلیل بیت کوین روزانه

 

تحلیل دامیننس تتر (USDT.D)

تحلیل دامیننس تتر (usdt.d) از این جهت اهمیت دارد که با شناختی که از چارت میزان تسلط تتر بر بازار ارزهای دیجیتال به دست می‌آوریم، می‌توان قیمت بیت کوین را آسان‌تر تحلیل کرد. هم‌پوشانی معکوسی که بین دامیننس تتر به عنوان بزرگ‌ترین استیبل کوین در رمزارزها و قیمت بیت کوین وجود دارد، نشان می‌دهد که اگر شاخص دامیننس تتر خط روند (سفیدرنگ) صعودی خود را به سمت پایین بشکند و به حمایت هفتگی خودش در ۶.۸۷ درصد برسد؛ می‌توان انتظار داشت قیمت بیت کوین نیز از ۱۸۰۰۰ دلار و حتی ۲۰۰۰۰ دلار عبور کند و به سد محکم و مقاومت مهم ۲۳۵۰۰ برسد.

تحلیل بیت کوین امروز

 

بررسی اندیکاتورها در تحلیل بیت کوین

MACD ساعتی: MACD اکنون در منطقه صعودی سرعت می گیرد.

RSI ساعتی (شاخص قدرت نسبی): RSI برای BTC/USD اکنون در منطقه خرید بیش از حد است.

سطوح حمایتی: ۱۷۰۰۰ دلار و به دنبال آن ۱۶۷۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۱۷۲۸۰ دلار، ۱۷۵۰۰ دلار و ۱۸۰۰۰دلار.

 

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.
امتیاز دهید

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا