تحلیل بیت کوین امروز ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

قیمت بیت کوین با مانع دیگری روبرو شد. احتمال ریزش بیشتر وجود دارد.

 

تحلیل امروز بیت کوین

قیمت بیت کوین نتوانست مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری را از بین ببرد. قیمت بیت کوین در حال کاهش است و همچنان در معرض خطر حرکت به سمت منطقه حمایت ۲۷۲۰۰ دلاری قرار دارد.

  • بیت کوین از ناحیه مقاومت ۲۹۲۰۰ دلاری در حال کاهش است.
  • قیمت زیر ۲۸۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته ساده معامله می‌شود.
  • در صورت حرکت به زیر سطح حمایت ۲۸۰۰۰ دلار، این جفت ارز می‌تواند به حرکت خود ادامه دهد.
  • یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومت نزدیک به ۲۸۶۵۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار آمریکا (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بایننس) در حال شکل گیری است.

تحلیل بیت کوین 18اردیبهشت 1402

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین برای پاکسازی منطقه مقاومتی ۳۰۰۰۰ دلاری تلاش کرد. اما بیت کوین با سد شدیدی نزدیک به ۲۹۷۵۰ دلار مواجه شد و کاهش تازه‌ای را آغاز کرد. حرکت شارپی به سمت زیر سطوح ۲۹۲۰۰ و ۲۹۰۰۰ دلاری وجود داشت. نزدیک به حمایت ۲۸۰۰۰ دلار معامله شد. اما این حمایت قدرت چندانی ندارد و اصلاح بیشتر تا حوالی ۲۷۲۰۰ دلار نیز وجود دارد. بیت کوین اکنون در حال تثبیت ضرر است و زیر ۲۸۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.

همچنین یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومت نزدیک به ۲۸۶۵۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD شکل می‌گیرد. بیت کوین در نزدیکی سطح ۲۸۶۰۰ دلار با مقاومت مواجه است. این نزدیک به سطح ۵۰ درصدی فیبوناچی اصلاحی کاهش اخیر از ۲۹۱۲۸ دلار تا ۲۸۱۰۰ دلار است.

مقاومت اصلی بعدی در نزدیکی منطقه خط روند یا سطح اصلاح فیبوناچی ۶۱.۸ درصدی کاهش اخیر از ۲۹۱۲۸ دلار تا ۲۸۱۰۰ دلار است که بالاتر از آن شاید قیمت به سمت منطقه مقاومت ۲۹۰۰۰ دلاری یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته افزایش یابد. هر گونه سود بیشتر می‌تواند درها را برای یک رالی مناسب به سمت مقاومت ۲۹۷۵۰ دلاری باز کند. قیمت حتی تا سطح ۳۰۰۰۰ دلار نیز شاید افزایش یابد.

اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت ۲۸۶۵۰ دلاری را از بین ببرد، می‌تواند به حرکت خود ادامه دهد. حمایت فوری در نزولی نزدیک به سطح ۲۸۰۰۰ دلار و پایین‌ترین سطح اخیر است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۲۷۶۵۰ دلاری است که در زیر آن شاید قیمت به سمت منطقه حمایتی ۲۷۲۰۰ دلار کاهش یابد. هر ضرر بیشتر شاید بیت کوین را در کوتاه مدت به سطح ۲۶۵۰۰ دلار برساند.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص DXY امروز پس از دو روز تعطیلی بازگشایی شد و در حال حاضر در منطقه حمایتی در تایم فریم روزانه خود قرار دارد. اگر این ناحیه از دست برود، شاهد ریزش بیشتر شاخص دلار خواهیم بود. در واقع از دست رفتن این ناحیه که در گذشته چند دفعه جلوی ریزش بیشتر را گرفته است، می‌تواند ریزش را تا نواحی ۱۰۰ – ۹۹ و حتی بیشتر نیز فراهم کند. اما در صورتی که دلار بتواند خود را حفظ کند، می‌توان انتظار داشت، شاخص دلار تا حوالی ۱۰۴ و ۱۰۵ افزایشی را آغاز کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

تحلیل بیت کوین 18 اردیبهشت 1402

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر طبق تحلیل دیروز توانست حرکت پر قدرتی را تا تارگت ۷.۲۲ درصد افزایش یابد. و حتی نا ناحیه ۷.۳۰ درصد افزایش را ادامه دار کند. اما در حال حاضر در ناحیه مقاومتی روزانه و مقاومت هفتگی خودش قرار دارد و می‌‎توان انتظار برگشت را از این شاخص داشت. اگر ریزش دامیننس تتر آغاز شود، می‌توان انتظار داشت تا محدوده ۶.۶۰ دلار نیز برگشت قیمت را داشته باشیم.

اما در صورتی که بالای ۷.۴۰ درصد کندلی بسته شود آن وقت می‌توان انتظار ریزش بیشتر بیت کوین و افزایش دامیننس تتر تا حوالی ۸ درصد را داشته باشیم که عدد بسیار زیادی برای این شاخص محسوب می‌شود.

تحلیل بیت کوین امروز 18 اردیبهشت 1402

 

نمودار RSI بیت کوین

شاخص قدرت نسبی (RSI) که عرضه و تقاضا را در بازار نشان ‌می‌دهد؛ در تایم فریم روزانه برای جفت ارز BTC/USD اکنون حوالی ۴۵ قرار گرفته است.

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

سطوح حمایتی: ۲۸۰۰۰ دلار و پس از آن ۲۷۶۵۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۲۸۶۵۰ دلار، ۲۹۰۰۰ دلار و ۲۹۷۵۰ دلار.

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا