تحلیل بیت کوین امروز ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

ترس در مارکت حاکم است و بیت کوین در آستانه تصمیم گیری مهمی قرار دارد.

 

تحلیل امروز بیت کوین

قیمت بیت کوین ریزش دیروز را کاهش داد و به بالای ۲۶۵۰۰ دلار رسید. بیت کوین اکنون دوباره با مقاومت قوی در نزدیکی منطقه ۲۷۴۰۰ دلاری مواجه است.

  • بیت کوین پس از سقوط به سمت حمایت ۲۵۵۰۰ دلاری، روند نزولی جدیدی را آغاز کرد.
  • قیمت بالای ۲۶۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • این جفت ارز در حال حاضر با یک مانع بزرگ در نزدیکی سطوح ۲۷۴۰۰ و ۲۷۵۰۰ دلار مواجه است.
  • در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بینگ ایکس) در بالای خط روند نزولی متصل با مقاومت نزدیک به ۲۶۰۰۰ دلار شکسته شد.

تحلیل بیت کوین 17 خرداد 1402

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین پس از یک افت شدید در نزدیکی منطقه ۲۵۴۰۰ دلاری حمایت شد. بیت کوین کفی تشکیل داد و توانست موج بازیابی را بالاتر از سطح ۲۶۰۰۰ دلار آغاز کند.

در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار، یک شکست در بالای خط روند نزولی با مقاومت نزدیک به ۲۶۰۰۰ دلار وجود داشت. این جفت ارز توانست مقاومت ۲۷۰۰۰ دلاری را برای حرکت به منطقه مثبت از بین ببرد. با این حال، خرس‌ها دوباره در نزدیکی سطوح ۲۷۴۰۰ و ۲۷۵۰۰ دلاری فعال بودند. سقف در نزدیکی ۲۷۳۶۸ دلار تشکیل شده است و قیمت اکنون در حال تثبیت سود است. این ارز در بالاتر از سطح ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی افزایش اخیر از ۲۵۳۶۹ دلار تا ۲۷۳۶۸ دلار معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین بالای ۲۶۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته ساده معامله می‌شود. مقاومت فوری نزدیک به سطح ۲۷۴۰۰ دلار است. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۷۵۰۰ دلار است. بسته شدن بالای ۲۷۵۰۰ دلار قیمت را بیشتر کند. مقاومت کلیدی بعدی نزدیک به سطح ۲۸۰۰۰ دلار است. یک شکست صعودی و بسته شدن به بالای ۲۸۰۰۰ دلار می‌تواند افزایش را تا ۲۸۵۰۰ دلار آغاز کند. هر گونه افزایش بیشتر از ناحیه مقاومتی ۲۸۵۰۰ دلاری، قیمت را به سمت منطقه مقاومتی ۲۹۵۰۰ دلاری سوق دهد.

اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت ۲۷۴۰۰ دلاری را از بین ببرد، کاهش دیگری را آغاز خواهد کرد.. حمایت فوری در نزولی نزدیک به سطح ۲۶۸۰۰ دلار و SMA 100 ساعته است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۲۶۴۰۰ دلاری یا سطح ۵۰ درصدی فیبوناچی اصلاحی افزایش اخیر از ۲۵۳۶۹ دلار تا ۲۷۳۶۸ دلار است که در زیر آن قیمت دوباره حرکت نزولی خود را به دست آورد. در این مورد، قیمت می‌تواند به سمت حمایت ۲۶۰۰۰ دلار کاهش یابد.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

نمودار RSI بیت کوین

نمودار RSI حرکت از زیر ۳۰ را به سمت بالا نشان می‌دهد. اما این شاخص نتوانست از ۶۰ به سمت بالا عبور کند و ریزش از این ناحیه آغاز شد و در حال حاضر بالای ۵۲ قرار دارد. اما به نظر باید یک بار دیگر انتظار حرکت نزولی را از RSI طی ۲۴ ساعت آینده داشت.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 17 خرداد 1402

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

سطوح حمایتی: ۲۶۴۰۰ دلار و پس از آن ۲۶۰۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۲۷۴۰۰ دلار، ۲۷۵۰۰ دلار و ۲۸۵۰۰ دلار.

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر پس از رفتار عجیب دیروز که تا نواحی ۷.۹۸ درصد بالا رفته بود، دوباره ریزش تا ناحیه ۷.۵۵ درصد را در دستور کار قرار داد. سپس از این ناحیه حمایت شد و اگر بتواند ۷.۸۰ درصد را به سمت بالا بشکند، دوباره می‌توان انتظار داشت به مقاومت ۴ ساعته خودش در حوالی ۷.۹۸ درصد برساند و با عبور از این ناحیه حتی تا ۸.۲۰ درصد نیز حرکت صعودی خودش را ادامه دهد. اما ریزش برای این شاخص در صورتی محقق خواهد شد که ۷.۴۹ درصد از بین برود.

تحلیل روزانه بیت کوین 17 خرداد 1402

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص دلار همچنان سقف‌های پایین‌تری را ثبت می‌کند و امروز نیز نتوانست از پس ۱۰۳.۸۷ بر بیاید. بر همین اساس ریزش خود را ادامه داد. در این منطقه تثبیت زیر ۱۰۳.۴ می‌تواند ریزش را برای این شاخص ادامه دار کند. حمایت بعدی ۱۰۲.۹۵ خواهد بود. باید منتظر واکنش به این ناحیه باشیم. برای صعودی شدن شاخص دلار نیاز دارد به بالای ۱۰۴.۲۴ تثبیت دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

تحلیل بیت کوین روزانه 17 خرداد 1402

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

امتیاز دهید

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا