تحلیل بیت کوین امروز، ۱۷ آذر ۱۴۰۱

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

قیمت بیت کوین اگر بالاتر از یک سطح کلیدی بسته شود، از یک روند نزولی دیگر جلوگیری خواهد کرد.

 

تحلیل بیت کوین در تایم فریم روزانه

قیمت بیت کوین کاهش خود را به زیر سطح ۱۷۰۰۰ دلار افزایش داد. اگر بیت کوین بالای محدوده مقاومت ۱۷۰۰۰ دلاری بسته شود، می‌تواند از افت شدید جلوگیری کند.

  • بیت کوین در منطقه نزولی باقی ماند و زیر حمایت ۱۷۰۰۰ دلار معامله شد.
  • قیمت زیر ۱۷۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • این جفت ارز چند نشانه نزولی زیر سطح پیوت ۱۷۰۰۰ دلار نشان می‌دهد.
  • یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومت نزدیک به ۱۶۹۲۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بایننس) در حال شکل گیری است.

 

نشانه های نزولی در قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین نتوانست در منطقه مثبت بالای سطح محوری ۱۷۰۰۰ دلار باقی بماند. خرس‌های بیت‌کوین فعال بودند و قیمت را به زیر منطقه حمایتی ۱۶۸۰۰ دلاری فشار وارد کردند. قیمت سطح ۱۶۷۰۰ دلار را آزمایش کرد و زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار گرفت. قیمت پایین نزدیک به ۱۶۷۰۰ دلار تشکیل شده است و قیمت اکنون در حال تثبیت ضرر است. افزایش جزئی بالاتر از سطح مقاومت ۱۶۸۰۰ دلاری وجود داشت.

قیمت بیت کوین به بالای سطح ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی کاهش اخیر از ۱۷۱۳۰ دلار به ۱۶۷۰۰ دلار صعود کرد. اکنون زیر ۱۷۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. همچنین یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومت نزدیک به ۱۶۹۲۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD شکل می‌گیرد.

تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین در جهت صعودی، مقاومت فوری نزدیک به سطح ۱۶۹۲۰ دلار و خط روند نزولی را نشان می‌دهد. این نزدیک به سطح ۵۰ درصدی فیبوناچی اصلاحی کاهش اخیر از ۱۷۱۳۰ دلار به پایین ۱۶۷۰۰ دلار است. اولین مقاومت اصلی نزدیک به منطقه ۱۷۰۰۰ دلاری است که در بالای آن قیمت، افزایش ثابت دیگری را آغاز خواهد کرد. در این مورد، قیمت بیت کوین می تواند به سمت مقاومت ۱۷۲۰۰ دلار افزایش یابد. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به ۱۷,۴۵۰ دلار است که بالاتر از آن قیمت به سمت منطقه ۱۸,۰۰۰ دلار در کوتاه مدت افزایش می یابد.

 

ضرر بیشتر در بیت کوین؟

اگر بیت کوین نتواند افزایش جدیدی را بالاتر از مقاومت ۱۷۰۰۰ دلاری شروع کند، جنبه های منفی بیشتری خواهد داشت. حمایت فوری در مسیر نزولی نزدیک به سطح ۱۶۷۰۰ دلار است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۱۶۵۰۰ دلاری است. شکست نزولی به زیر سطح حمایتی ۱۶۵۰۰ دلاری ممکن است؛ افت قیمت به سطح ۱۶۰۰۰ دلار را در پی داشته باشد. هر ضرر بیشتر نیز در کوتاه مدت قیمت را به سمت منطقه محوری ۱۵۵۰۰ دلار سوق دهد.

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

بررسی شاخص DXY

شاخص DXY پس از برگشت به کانال صعودی خیلی پر قدرت ظاهر نشده است. برگشت به کانال صعودی می‌تواند صرفا برای پر کردن گپ در عدد ۱۰۵ بوده است. با این وضعیت احتمالا با برگشت از ناحیه ۱۰۵ می‌تواند مجددا از ۱۰۵ تا اعداد ۱۰۴ و ۱۰۳ ریزش را تجربه کند. حمایت روانی این روند عدد ۱۰۰ خواهد بود که باید منتظر دیدن این عدد و واکنش این شاخص به آن ناحیه باشیم.

تحلیل بیت کوین روزانه

 

بررسی اندیکاتورها در تحلیل بیت کوین

MACD ساعتی: MACD اکنون در منطقه نزولی سرعت خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی (شاخص قدرت نسبی):RSI برای BTC/USD اکنون نزدیک به سطح ۵۰ است.

سطوح حمایتی: ۱۶۷۰۰ دلار و به دنبال آن ۱۶۵۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۱۶۹۲۰ دلار، ۱۷۰۰۰ دلار و ۱۷۲۰۰دلار.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

امتیاز دهید

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا