تحلیل بیت کوین امروز ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

قیمت بیت کوین الگوی فنی صعودی را نشان می‌دهد، چرا بستن کندل بالای ۳۰ هزار دلار بسیار مهم است؟

 

تحلیل امروز بیت کوین

قیمت بیت کوین به طور پیوسته از ۲۹۰۰۰ دلار در حال افزایش است. BTC می‌تواند یک حرکت صعودی قوی را آغاز کند در صورتی که یک کندل بالاتر از مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری بسته شود.

  • بیت کوین نشانه‌های مثبتی از خود نشان می‌دهد و به سمت منطقه مقاومتی ۳۰۰۰۰ دلاری صعود می‌کند.
  • قیمت بالای ۲۸۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • در صورت نزدیک شدن به منطقه مقاومتی ۳۰۰۰۰ دلاری، این جفت ارز می‌تواند یک افزایش عمده را آغاز کند.
  • در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بایننس) یک کانال رو به رشد کلیدی با مقاومت نزدیک به ۲۹۶۰۰ دلار در حال شکل گیری است.

تحلیل بیت کوین 16 اردیبهشت 1402

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین کفی بالاتر از منطقه حمایتی ۲۸۰۰۰ دلاری تشکیل داد. بیت کوین افزایش ثابتی را آغاز کرد و پس از اینکه فدرال رزرو نرخ بهره را به ۵.۲۵ درصد افزایش داد، حرکت‌های صعودی مشاهده شد. گاوها توانستند قیمت را به بالای منطقه مقاومت ۲۸۸۰۰ دلار برسانند. یک شکست بالاتر از سطح ۶۱.۸% فیبوناچی اصلاحی حرکت نزولی از ۲۹۹۷۵ دلار تا ۲۷۶۶۵ دلار بود که درها را برای حرکت بالای ۲۹۰۰۰ دلار باز کرد.

بیت کوین اکنون بالای ۲۸۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته ساده معامله می‌شود. همچنین یک کانال صعودی کلیدی با مقاومت نزدیک به ۲۹۶۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری است. مقاومت فوری نزدیک به سطح ۲۹۴۲۰ دلار است. به سطح ۷۶.۴% فیبوناچی اصلاحی حرکت نزولی از ۲۹۹۷۵ دلار تا ۲۷۶۶۵ دلار نزدیک است.

مقاومت اصلی بعدی نزدیک به کانال است که در بالای آن قیمت می‌تواند به سمت منطقه مقاومت ۳۰۰۰۰ دلار افزایش یابد. هر افزایش قیمتی می‌تواند درها را برای یک رالی مناسب به سمت مقاومت ۳۱۲۰۰ دلاری باز کند. در این مورد، قیمت می‌تواند تا سطح ۳۲۵۰۰ دلار افزایش یابد.

اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت ۲۹۶۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، شاید یک اصلاح نزولی را آغاز کند. حمایت فوری در نزولی نزدیک به سطح ۲۸۸۰۰ دلار و خط روند کانال است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۲۸۶۰۰ دلاری یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است که کمتر از آن ممکن است قیمت به سمت منطقه حمایتی ۲۸۲۰۰ دلار کاهش یابد. هر ضرر بیشتر بیت کوین را در کوتاه مدت می‌تواند به سطح ۲۷۶۵۰ دلار برساند.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص DXY در حال حاضر تغییراتی را ثبت نمی‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر به نقطه حساسی رسید و ۷ درصد را به عنوان سقف موقتی پذیرفته است. به نظر ریزش از این ناحیه می‌تواند برای این شاخص ادامه دار باشد. در صورتی که ریزش از ۶.۹۵ درصد عبور کند، می‌تواند ریزش را شدیدتر کند و تا ناحیه مهم بعدی یعنی ۶.۹۰ درصد حرکت نزولی ادامه پیدا کند. اما در صورتی که دامیننس تتر از ۷ درصد به بالا حرکت کند، اصلاح بیشتری در بازار رخ خواهد داد و می‌تواند تا ۷.۰۷ درصد مسیر ادامه دار باشد. پس تثبیت بالای ۷ درصد بسیار برای این شاخص مهم خواهد بود.

تحلیل بیت کوین روزانه 16 اردیبهشت 1402

 

نمودار RSI بیت کوین

شاخص قدرت نسبی (RSI) که عرضه و تقاضا را در بازار نشان ‌می‌دهد؛ در تایم فریم روزانه برای جفت ارز BTC/USD اکنون بالای ۵۵ قرار گرفته است.

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

سطوح حمایتی: ۲۸۸۰۰ دلار و پس از آن ۲۸۶۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۲۹۴۲۰ دلار، ۲۹۶۰۰ دلار و ۳۰۰۰۰ دلار.

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.
۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا