تحلیل بیت کوین امروز ۱۶ خرداد ۱۴۰۲

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

اصلاح قیمت بیت کوین پس از ترسی که درباره شکایت SEC از بایننس شد، رقم خورد و حمایت خود را شکست و به کف ۲۵۳۹۰ دلار رسید.

 

تحلیل امروز بیت کوین

قیمت بیت کوین ۵ درصد کاهش یافته و به زیر سطح ۲۶۰۰۰ دلار معامله می‌شود. BTC اکنون در خطر حرکت به سمت حمایت ۲۵۰۰۰ دلاری در کوتاه مدت است.

  • بیت کوین کاهش شدیدی را به زیر سطح ۲۷۰۰۰ دلار آغاز کرد.
  • قیمت زیر ۲۶۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • این جفت ارز می‌تواند بالاتر را اصلاح کند، اما صعودی ممکن است بالای ۲۶۲۰۰ دلار و ۲۶۴۰۰ دلار محدود شود.
  • یک خط روند نزولی متصل با مقاومت نزدیک به ۲۶,۱۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بینگ ایکس) شکل می‌گیرد.

تحلیل بیت کوین 16 خرداد 1402

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین نتوانست رشد جدیدی را بالاتر از مقاومت ۲۷۰۰۰ دلاری آغاز کند. بیت کوین پایین‌تر از حمایت ۲۶۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته ساده شروع به کاهش کرد. قیمت ۵ درصد کاهش یافته است و به زیر حمایت ۲۶۰۰۰ دلاری رسیده است. حتی منطقه حمایتی ۲۵۴۰۰ دلاری را دوباره آزمایش کرد. اکنون زیر ۲۶۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته تثبیت می‌شود.

همچنین یک خط روند نزولی مرتبط با مقاومت نزدیک به ۲۶۱۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD شکل می‌گیرد. بیت کوین اکنون با مقاومت نزدیک به ۲۵۹۰۰ دلار مواجه است. این نزدیک به سطح ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی کاهش اخیر از ۲۷۴۸۹ دلار تا ۲۵۴۰۰ دلار است. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۶۱۰۰ دلار و خط روند است. مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۲۶۵۰۰ دلار یا سطح ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاحی افت اخیر از نوسان ۲۷۴۸۹ دلار تا ۲۵۴۰۰ دلار است، که بالاتر از آن قیمت ممکن است، افزایش مناسبی را آغاز کند.

مقاومت کلیدی بعدی نزدیک به سطح ۲۶۷۰۰ دلار است. یک شکست صعودی و بسته شدن به بالای ۲۶۷۰۰ دلار می‌تواند افزایش مناسبی را تا ۲۷۲۰۰ دلار آغاز کند. هر گونه افزایش بیشتر از ناحیه مقاومت ۲۷۲۰۰ دلاری قیمت را به سمت منطقه مقاومت ۲۷۵۰۰ دلاری سوق دهد. اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت ۲۶۱۰۰ دلاری را از بین ببرد، می‌تواند به حرکت خود ادامه دهد. حمایت فوری در نزولی نزدیک به سطح ۲۵۴۰۰ دلار است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۲۵۰۰۰ دلاری است که در زیر آن قیمت کاهش می‌یابد. در این مورد، قیمت به سمت حمایت ۲۴۵۰۰ دلار کاهش یابد.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

نمودار RSI بیت کوین

نمودار RSI نشان می‌دهد، در تایم ۴ ساعته به کف ۱۸ رسیده است. این ریزش RSI را به کف خود رسانده است و می‌تواند تا مناطق بالاتری حرکت موقت خود را ادامه دهد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 16 خرداد 1402

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

سطوح حمایتی: ۲۵۴۰۰ دلار و پس از آن ۲۵۰۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۲۶۰۰۰ دلار، ۲۶۱۰۰ دلار و ۲۶۵۰۰ دلار.

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر از ناحیه ۷.۴۸ درصد افزایشی را آغاز کرد و توانست ۷.۶۷ درصد را بشکند و به سمت تارگت‌های بالاتر برود. ۷.۹۸ درصد اجازه افزایش بیشتر را فعلا به دامیننس تتر نداده است. اما فعلا بالای محدوده ۷.۸۶ درصد آرام گرفته است.

تحلیل روزانه بیت کوین 16 خرداد 1402

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص دلار نتوانست از ۱۰۴.۲۴ عبور کند و از این ناحیه برگشت خورد. سپس حتی نتوانست از ۱۰۳.۸ عبور کند و سپس به ۱۰۳ ریزش کرد. در صورت ریزش بیشتر ۱۰۲.۳۲ و ۱۰۱.۸۲ می‌تواند نقاط حمایتی شاخص دلار باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

تحلیل بیت کوین روزانه 16 خرداد 1402

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا