تحلیل بیت کوین امروز، ۱۶ آذر ۱۴۰۱

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

 

قیمت بیت کوین از مقاومت ۱۷۵۰۰ دلاری شروع به اصلاح نزولی کرد. بیت کوین بالای حمایت ۱۶۸۰۰ دلار معامله می‌شود و ممکن است افزایش جدیدی را آغاز کند.

  • بیت کوین منطقه حمایتی ۱۶۸۰۰ دلاری را آزمایش کرد و تا ۱۶۸۸۸ دلار معامله شد.
  • قیمت نزدیک به ۱۷۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • این جفت ارز باید بالاتر از حمایت ۱۶۸۰۰ دلاری باقی بماند تا یک افزایش تازه آغاز شود.
  • در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بایننس) در بالای یک مثلث انقباض کلیدی با مقاومت نزدیک به ۱۷۰۰۰ دلار شکسته شد.

 

قیمت بیت کوین حمایت کلیدی را نگه می دارد؟

تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد، قیمت بیت کوین سعی کرد تا بالاتر از منطقه مقاومت ۱۷۵۰۰ دلاری افزایش یابد، و تثبیت کند. با این وجود، BTC نتوانست بالاتر از سطح ۱۷۴۰۰ دلاری بماند. اما قبل از اصلاح نزولی، یک سقف نزدیک به ۱۷۴۴۰ دلار تشکیل شد. حرکت به زیر منطقه حمایتی ۱۷۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته وجود داشت. گاوها در بالای منطقه حمایتی ۱۶۸۰۰ دلاری فعال شدند. قیمت پایین نزدیک به ۱۶۸۸۸ دلار تشکیل شد و قیمت اکنون در حال تثبیت ضرر است.

تحلیل بیت کوین

 

تحلیل بیت کوین در تایم فریم روزانه

بیت کوین با افزایش جزئی قیمت، بالاتر از سطح ۱۷۰۰۰ دلار به وجود آمد. در حال حاضر، قیمت بیت کوین نزدیک به ۱۷۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. علاوه بر این، یک شکست بالاتر از سطح ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی از ۱۷۴۴۰ دلار تا ۱۶۸۸۸ دلار وجود دارد.

همچنین در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، یک شکست در بالای مثلث انقباض کلیدی با مقاومت نزدیک به ۱۷۰۰۰ دلار وجود داشت. در سمت صعودی، مقاومت فوری نزدیک به سطح ۱۷۱۷۰ دلاری است. این نزدیک به سطح ۵۰% اصلاحی فیبوناچی از ۱۷۴۴۰ دلار تا ۱۶۸۸۸ دلار است.

 

ضرر بیشتر در بیت کوین؟

اولین مقاومت اصلی نزدیک به منطقه ۱۷۲۰۰ دلاری است که در بالای آن قیمت ممکن است افزایش ثابت دیگری را آغاز کند. در مورد ذکر شده، قیمت می‌تواند به سمت مقاومت ۱۷۴۵۰ دلار افزایش یابد. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به ۱۷۵۰۰ دلار است که بالاتر از آن قیمت به سمت منطقه ۱۸۰۰۰ دلار در کوتاه مدت افزایش می‌یابد.

اگر بیت کوین نتواند افزایش جدیدی را بالاتر از مقاومت ۱۷۱۷۰ دلاری شروع کند، ممکن است جنبه های منفی بیشتری داشته باشد. حمایت فوری در سمت نزولی نزدیک به سطح ۱۶۸۸۰ دلار است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۱۶۸۰۰ دلاری است. شکست نزولی به زیر سطح حمایت ۱۶,۸۰۰ دلاری ممکن است افت به ۱۶,۵۰۰ دلار باشد. هر ضرر بیشتر ممکن است نیاز به آزمایش منطقه حمایتی کلیدی ۱۶۰۰۰ دلاری در کوتاه مدت داشته باشد.

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

بررسی شاخص DXY

شاخص دلار طی سه روز اخیر روند افزایشی را شروع کرده است. به نظر برگشت به خط روند صعودی اتفاق افتاده است. شاخص دلار می‌تواند تا ۱۰۵.۸ و ۱۰۶.۳ حرکت کند. در حال حاضر شاخص دلار ۱۰۵.۴۲ را نشان می‌دهد. اگر این روند صعودی ادامه پیدا کند، به نظر باید منتظر ریزش بیشتر بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال باشیم.

تحلیل بیت کوین روزانه

 

بررسی اندیکاتورها در تحلیل بیت کوین

MACD ساعتی: MACD اکنون در منطقه صعودی سرعت خود را از دست می‌دهد.

RSI ساعتی (شاخص قدرت نسبی): RSI برای BTC/USD اکنون بالاتر از سطح ۵۰ است.

سطوح حمایتی: ۱۶۸۰۰ دلار و به دنبال آن ۱۶۵۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۱۷۱۷۰ دلار، ۱۷۲۰۰ دلار و ۱۷۵۰۰دلار.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا