تحلیل بیت کوین امروز ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

قیمت بیت کوین با مانعی روبرو می‌شود، اما می‌تواند تا بالای ۳۲۰۰۰ دلار حرکت خود را ادامه دهد.

 

تحلیل امروز بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال اصلاح در ناحیه ۲۷۶۶۰ دلاری است. بیت کوین اکنون با مقاومت قوی در نزدیکی سطوح ۲۸۸۰۰ و ۲۹۰۰۰ دلار مواجه است.

  • بیت کوین در حال تلاش برای افزایش دوباره بالای منطقه مقاومت ۲۸۵۰۰ دلاری است.
  • قیمت زیر ۲۸۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته ساده معامله می‌شود.
  • اگر نتواند از منطقه مقاومت ۲۸۸۰۰ دلاری عبور کند، جفت ارز می‌تواند دوباره کاهش یابد.
  • یک خط روند صعودی مرتبط با حمایت نزدیک به ۲۸۲۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بایننس) شکل می‌گیرد.

تحلیل بیت کوین 13 اردیبهشت 1402

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین پایه ای تشکیل داد و موج بهبودی را در بالای منطقه مقاومت ۲۸۰۰۰ دلاری آغاز کرد. بیت کوین به بالای منطقه مقاومت ۲۸۲۰۰ دلاری صعود کرد تا وارد منطقه صعودی کوتاه مدت شود. حرکتی بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶ درصدی کاهش کلیدی از ۲۹۹۷۵ دلار به پایین ۲۷۶۶۵ دلار بود. با این حال، گاوها در نزدیکی منطقه ۲۸۸۰۰ دلاری و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته Simple با مقاومت قوی مواجه شدند. قیمت بیت کوین در نزدیکی سطح ۵۰ درصدی فیبوناچی اصلاحی کاهش کلیدی از نوسان ۲۹۹۷۵ دلار به پایین ۲۷۶۶۵ دلار رد شد.

اکنون زیر ۲۸۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. علاوه بر این، یک خط روند صعودی مرتبط با حمایتی نزدیک به ۲۸۲۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD شکل می‌گیرد. مقاومت فوری نزدیک به سطح ۲۸۸۰۰ دلار است. مقاومت اصلی بعدی در نزدیکی منطقه ۲۹۰۰۰ دلار و سطح ۲۹۰۸۰ دلار قرار دارد. بسته شدن بالاتر از مقاومت ۲۹۰۰۰ دلاری می‌تواند بیت کوین را بالاتر ببرد. در این مورد قیمت تا سطح ۲۹۵۰۰ دلار افزایش می‌یابد. هر گونه سود بیشتر می‌تواند درها را برای آزمایش مقاومت کلیدی ۳۰۰۰۰ دلار باز کند.

اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت ۲۸۸۰۰ دلاری را از بین ببرد، می‌تواند کاهش دیگری را آغاز کند. حمایت فوری در سمت نزولی نزدیک به سطح ۲۸۲۰۰ دلار و خط روند است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۲۷۶۶۰ دلاری یا نوسان اخیر است که تثبیت در زیر آن، قیمت را به سمت منطقه حمایتی ۲۷۲۰۰ دلار کاهش ‌می‌دهد. هر ضرر بیشتر بیت کوین را در کوتاه مدت به ۲۶۵۰۰ دلار می‌تواند برساند.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص DXY در معرض ریزش شدید قرار گرفته است. اگر این شاخص از محدوده ۱۰۱.۰۳ نتواند عبور کند، ریزش بیشتری را می‌تواند تا محدوده ۱۰۱.۱۱ ادامه دهد. سپس به محدوده حمایتی خودش در کف کانال می‌رسد. یعنی ۱۰۱ اگر شکسته شود، می‌توان انتظار ریزش بیشتر را برای شاخص دلار داشت. ۱۰۰.۸۸ و ۱۰۰.۵۵ حمایت‌های بعدی این شاخص هستند. اما برای مسیر صعودی باید از محدوده ۱۰۱.۳ و ۱۰۱.۵ عبور کند که مسیر سختی را در پیش خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

تحلیل بیت کوین امروز 13 اردیبهشت 1402

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر به ناحیه حمایتی خودش رسیده است. اگر این محدوده مهم در حوالی ۷.۱۱ درصد و ۷.۰۹ درصد از پایین شکسته شود، می‌توان انتظار صعود بیشتر بیت کوین را داشت اما در صورتی که این اتفاق نیوفتد و حمایت ناحیه ۷.۱ به بالا رخ دهد، واکنش‌های بازار منفی خواهد شد و حتی عبور از مقاومت ۷.۱۸ درصد برای بیت کوین نیز گران تمام خواهد شد و می‌توانیم به مقاومت ۷.۲۸ درصد و ۷.۳۴ درصد نیز رسید. پس با توجه به جلسه مهم امروز و داده‌های مهم اقتصادی مهم که قراره منتشر بشه، فعلا دست از معاملات سنگین بردارید تا تکلیف روندی بازار مشخص شود.

تحلیل بیت کوین روزانه 13 اردیبهشت 1402

 

نمودار RSI بیت کوین

شاخص قدرت نسبی (RSI) که عرضه و تقاضا را در بازار نشان ‌می‌دهد؛ در تایم فریم روزانه برای جفت ارز BTC/USD اکنون بالای ۵۵ قرار گرفته است.

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

سطوح حمایتی: ۲۸۲۰۰ دلار و پس از آن ۲۷۶۶۰  دلار.

سطوح مقاومتی: ۲۸۸۰۰ دلار، ۲۹۰۰۰ دلار و ۲۹۵۰۰ دلار.

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا