تحلیل بیت کوین امروز ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

کاهش قیمت بیت کوین با افزایش احساسات در بازار ارزهای دیجیتال همراه است.

 

تحلیل امروز بیت کوین

قیمت بیت کوین کاهش خود را به زیر سطح حمایت ۲۸۰۰۰ دلار افزایش داد. بیت کوین ۲۷۶۵۰ دلار را آزمایش کرد و در حال حاضر در حال تلاش برای اصلاح جزئی صعودی است.

  • بیت کوین نشانه‌های نزولی زیر محدوده مقاومت ۲۸۵۰۰ دلاری را نشان می‌دهد.
  • قیمت زیر ۲۸۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • این جفت ارز می‌تواند بالاتر را اصلاح کند، اما صعودی ممکن است بالاتر از سطح ۲۸۵۰۰ دلار محدود شود.
  • یک خط روند نزولی عمده با مقاومت نزدیک به ۲۸۰۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار آمریکا (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بایننس) در حال شکل گیری است.

تحلیل بیت کوین 12 اردیبهشت 1402

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین نتوانست موج بهبودی را بالای منطقه مقاومت ۲۹۰۰۰ دلاری آغاز کند. بیت کوین کاهش خود را افزایش داد و زیر منطقه حمایتی ۲۸۲۰۰ دلار معامله شد. قیمت حتی سطح ۲۸۰۰۰ دلار را شکست و ۲۷۶۵۰ دلار را آزمایش کرد. قیمت پایین نزدیک به ۲۷۶۶۴ دلار تشکیل شده است و قیمت اکنون در حال تثبیت زیان است. در نزدیکی منطقه مقاومت ۲۸۰۰۰ دلار معامله می‌شود. همچنین یک خط روند نزولی اصلی با مقاومت نزدیک به ۲۸۰۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری است.

علاوه بر این، بیت کوین زیر ۲۸۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته ساده معامله می‌شود. مقاومت فوری نزدیک به سطح ۲۸۰۵۰ دلار است. مقاومت اصلی بعدی در نزدیکی منطقه ۲۸۲۰۰ دلار قرار دارد و سطح ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی نزولی از نوسان ۲۹۹۷۵ دلار تا ۲۷۶۶۴ دلار حرکت می‌کند. اولین مقاومت اصلی نزدیک به ۲۸۵۰۰ دلار است که بالاتر از آن قیمت می‌تواند، سطح ۵۰ درصدی فیبوناچی اصلاحی حرکت نزولی را از ۲۹۹۷۵ دلار تا ۲۷۶۶۴ دلار را آزمایش کند.

مقاومت اصلی نزدیک به ۲۹۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است. بسته شدن بالاتر از مقاومت ۲۹۰۰۰ دلاری می‌تواند بیت کوین را به ۲۹۵۰۰ دلار برساند. هر گونه سود بیشتر می‌تواند درها را برای آزمایش مانع کلید در ۳۰۰۰۰ دلار باز کند. اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت ۲۸۲۰۰ دلاری را از بین ببرد، می‌تواند به حرکت خود ادامه دهد. حمایت فوری در نزولی نزدیک به سطح ۲۷۶۵۰ دلار است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۲۷۲۰۰ دلاری است که در زیر آن قیمت به سمت منطقه حمایتی ۲۶۵۰۰ دلار کاهش یابد. هر ضرر بیشتر ممکن است بیت کوین را در کوتاه مدت به ۲۵۵۰۰ دلار برساند.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص DXY پس از برخورد به سقف کوتاه مدتی خود در حوالی ۱۰۱.۷۸ ریجکت شد و نتوانست این ناحیه را از بین ببرد. ریزش از این ناحیه اتفاق افتاد. حمایت بعدی ۱۰۱.۴۱ خواهد بود که می‌تواند دوباره موجب افزایش این شاخص شود. اما با توجه به رویدادهای مهم اقتصادی طی ماه جاری و خصوصا این هفته باید منتظر نوسانات شدیدی برای شاخص دلار باشیم. اما ۱۰۲.۲۴ و ۱۰۲.۷۶ می‌توانند مقاومت‌های DXY باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

تحلیل بیت کوین امروز 12 اردیبهشت 1402

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر در حال حاضر نتوانست سقف کانال نزولی خود را به بالا بشکند. در واقع پس از برخورد به ۷.۳۱ درصد ریزش را در دستور کار خود قرار داد. سپس تا ۷.۲۲ درصد ریزش را ادامه داد. در این جای کار باید منتظر کندل برگشتی تا ۷.۱۱ درصد باشیم. این در حالی است که در این نقطه بیت کوین نیز در ناحیه حساسی قرار دارد و می‌تواند نوسانات بالای تتر موجب نوسان بیت کوین نیز شود. اما اگر بتواند سقف کوتاه مدتی خود را حوالی ۷.۲۸ درصد بشکند مقاومت بعدی این شاخص ۷.۳۴ درصد و ۷.۵۱ درصد خواهد بود.

تحلیل بیت کوین روزانه 12 اردیبهشت 1402

 

نمودار RSI بیت کوین

شاخص قدرت نسبی (RSI) که عرضه و تقاضا را در بازار نشان ‌می‌دهد؛ در تایم فریم روزانه برای جفت ارز BTC/USD اکنون بالای ۵۰ قرار گرفته است.

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

سطوح حمایتی: ۲۷۶۵۰ دلار و پس از آن ۲۷۲۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۲۸۲۰۰ دلار، ۲۸۵۰۰ دلار و ۲۸۸۰۰ دلار.

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا