تحلیل بیت کوین امروز ۱۰ تیر ۱۴۰۲

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

باکس شکل گرفته می‌تواند قیمت را تا پایان اصلاح زمانی و رسیدن به خط روند، داخل خود نگه دارد.

 

تحلیل امروز بیت کوین

قیمت بیت کوین همچنان در تلاش است تا مقاومت ۳۱۰۰۰ دلاری را از بین ببرد. بیت کوین در محدوده‌ای معامله می‌شود که امکان دارد، دوباره منطقه حمایتی ۳۰۰۰۰ دلاری را تست کند.

  • بیت کوین در محدوده زیر محدوده مقاومت ۳۱۰۰۰ دلار معامله می‌شود.
  • قیمت بالای ۳۰۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • اگر منطقه مقاومت ۳۰۷۵۰ دلاری را پاک کند، جفت می‌تواند شتاب صعودی به دست آورد.
  • در نمودار ساعتی جفت BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بینگ ایکس) یک شکست در بالای کانال نزولی کلیدی با مقاومت نزدیک به ۳۰۲۱۰ دلار وجود داشت.

تحلیل بیت کوین 10 تیر 1402

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین به زیر منطقه حمایتی ۳۰۵۰۰ دلار کاهش یافت. بیت کوین حتی به زیر سطح ۳۰۰۰۰ دلار رسید اما نقاط منفی محدود بود. قیمت پایین نزدیک به ۲۹۸۳۴ دلار تشکیل شد و قیمت دوباره در حال افزایش است. حرکتی بالاتر از سطوح مقاومت ۳۰۰۰۰ و ۳۰۲۰۰ دلاری وجود داشت. قیمت به بالای سطح ۵۰% فیبوناچی اصلاحی حرکت نزولی از ۳۱۰۰۸ دلار تا ۲۹۸۳۴ دلار صعود کرد.

علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت BTC/USD، یک شکست در بالای کانال نزولی کلیدی با مقاومت نزدیک به ۳۰۲۱۰ دلار وجود داشت. قیمت بیت کوین اکنون بالای ۳۰۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. همچنین بالاتر از سطح محوری ۳۰۵۵۰ دلار معامله می‌شود. مقاومت فوری نزدیک به سطح ۳۰۷۵۰ دلار است. به سطح ۷۶.۴% فیبوناچی اصلاحی حرکت نزولی از ۳۱۰۰۸ دلار تا ۲۹۸۳۴ دلار نزدیک است.

اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۳۱۰۰۰ دلار است که بالاتر از آن حرکت صعودی قیمت افزایش می‌یابد. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۳۱۴۵۰ دلار است. شکست صعودی بالای مقاومت ۳۱۴۵۰ دلار ممکن است؛ بیت کوین را به ۳۲۰۰۰ دلار برساند. هر گونه سود بیشتر می‌تواند درها را برای حرکت به سمت منطقه مقاومت ۳۲۵۰۰ دلاری باز کند.

اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت ۳۰۷۵۰ دلاری را از بین ببرد، امکان دارد، کاهش دیگری را آغاز کند. حمایت فوری در سمت نزولی نزدیک به سطح ۳۰۴۲۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۳۰۰۰۰ دلار است که زیر آن ممکن است به سمت حمایت ۲۹۵۵۰ دلار افت کند. هر ضرر بیشتر در کوتاه مدت قیمت را به سمت منطقه ۲۹۰۰۰ دلاری سوق دهد.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

نمودار RSI بیت کوین

نمودار RSI در تایم فریم چهار ساعته زیر خط میانگین خود در حوالی ۵۳ حرکت می‌کند. این شاخص زمانی صعودی می‌شود که ابتدا به بالای ۵۳ و خط میانگین خود نفوذ کند. سپس ۶۰ را نیز رد کند. زیرا دو بار از این ناحیه ریجکت شده و دوباره به زیر خط میانگین خودش سقوط کرده است. پس باید برای روند صعودی منتظر شکست ۶۲ باشیم. از طرفی زیر ۴۲ می‌تواند ریزش بیشتر را رقم بزند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 10 تیر 1402

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

سطوح حمایتی: ۳۰۴۲۰ دلار و پس از آن ۳۰۰۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۳۰۷۵۰ دلار، ۳۱۰۰۰ دلار و ۳۱۴۰۰ دلار.

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر داخل باکس رنجی قرار گرقته است که اجازه افزایش یا کاهش بیشتر از این نواحی را نداده است. اگر شاخص چیرگی تتر از ۷.۵ درصد عبور کند، می‌تواند رشد خود را تا محدوده ۷.۷۰ درصد ادامه دهد و حتی به سمت ۸ درصد حرکت کند. اما از طرفی اگر زیر ۷.۱۰ درصد حرکتی را آغاز کند و این ناحیه را پشت سر بگذارد، امکان ریزش بیشتر تا حتی ۶.۳۸ درصد نیز وجود دارد.

تحلیل روزانه بیت کوین 10 تیر 1402

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص دلار به علت تعطیلی بازارهای مالی تغییراتی را ثبت نمی‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

۴/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا