تحلیل بیت کوین امروز ۱ خرداد ۱۴۰۲

تیم تحلیلی ارزیدو، هر روز تحلیل بیت کوین را ارائه می‌کند. برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید. به یاد داشته باشید که تحلیل‌ها فقط برای آگاهی از شرایط بازار انجام می‌شود و هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری نیست.

قیمت بیت کوین حمایت خود را حفظ می‌کند اما خرس‌ها همچنان در کنترل هستند.

 

تحلیل امروز بیت کوین

قیمت بیت کوین منطقه حمایتی کلیدی ۲۶۵۵۰ دلاری را نگه می‌دارد. اگر قیمت بیت کوین به زیر ۲۶۵۵۰ دلار و ۲۶۴۰۰ دلار بسته شود، ممکن است یک افت عمده را آغاز کند.

  • بیت کوین کاهش دیگری را آغاز کرد و زیر سطح ۲۶۸۵۰ دلار معامله شد.
  • قیمت زیر ۲۷۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته ساده معامله می‌شود.
  • در صورت بسته شدن روزانه به زیر ۲۶۵۵۰ دلار، این جفت ارز می‌تواند شتاب نزولی پیدا کند.
  • یک خط روند نزولی اصلی با مقاومت نزدیک به ۲۷۱۲۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار آمریکا (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بینگ ایکس) در حال شکل گیری است.

تحلیل روزانه بیت کوین 1 خرداد 1402

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین کاهش جدیدی را به زیر سطح ۲۷۰۰۰ دلار آغاز کرد. بیت کوین زیر محدوده حمایتی ۲۶۸۰۰ دلار معامله شد و بیشتر سودهای خود را کاهش داد. با این حال، گاوها در نزدیکی حمایت ۲۶۵۵۰ دلاری فعال بودند. کف قیمت نزدیک به ۲۶۵۳۶ دلار تشکیل شده است و قیمت اکنون در حال تثبیت است. به وضوح علائم نزولی زیر ۲۷۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته را نشان می‌دهد.

همچنین یک خط روند نزولی اصلی با مقاومت نزدیک به ۲۷۱۲۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری است. قیمت بیت کوین اکنون در نزدیکی سطح ۲۶۷۲۰ دلار با مقاومت روبرو شده است. این نزدیک به سطح ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی کاهش اخیر است. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۷۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است. این نزدیک به سطح ۶۱.۸% اصلاح فیبوناچی در کاهش اخیر از ۲۷۲۶۸ دلار تا ۲۶۵۳۶ دلار است. اولین مقاومت اصلی نزدیک به خط روند است.

بسته شدن کندل بالاتر از مقاومت ۲۷۱۲۰ دلاری فشار فروش را کاهش می‌دهد. مقاومت کلیدی بعدی نزدیک به ۲۷۵۵۰ دلار است که بالاتر از آن قیمت افزایش مناسبی را به سمت مقاومت ۲۸۰۰۰ دلاری آغاز خواهد کرد. هر گونه سود بیشتر قیمت را به سطح ۲۸۵۰۰ دلار می‌رساند. اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت ۲۷۱۲۰ دلاری را از بین ببرد، می‌تواند به حرکت خود ادامه دهد. حمایت فوری در نزولی نزدیک به سطح ۲۶۵۵۰ دلار است.

حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۲۶۳۵۰ دلاری است که در زیر آن قیمت شتاب نزولی پیدا می‌کند. در این مورد، قیمت می‌تواند سطح ۲۵۸۰۰ دلار را آزمایش کند. هر ضرر بیشتر ممکن است بیت کوین را در کوتاه مدت به سطح ۲۵۵۰۰ دلار برساند.

از آن‌جایی که نیاز به تحلیل بیت کوین روزانه در بین مخاطبان ارزشمند ارزیدو احساس می‌شد؛ قصد داریم، تحلیل بیت کوین را هر روز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و این پست را برای دوستان خود ارسال کنید.

 

نمودار RSI بیت کوین

نمودار RSI بیت کوین در ۴ ساعته پس از ریجکت از ناحیه حساس خود یک بار دیگر  به کف خود در تایم ۴ ساعته رسیده است. این می‌تواند نشانه صعودی باشد. اما باید توجه داشت که در صورت عبور از ناحیه بالایی می‌توان انتظار شکست مقاومت‌ها را داشت. در غیر این صورت حرکت موقتی خواهد بود.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 1 خرداد 1402

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

سطوح حمایتی: ۲۶۵۵۰ دلار و پس از آن ۲۶۳۵۰ دلار.

سطوح مقاومتی: ۲۷۰۰۰ دلار، ۲۷۱۲۰ دلار و ۲۷۵۰۰ دلار.

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر در مثلث متقارن قرار دارد. شکستی از بالا رخ داد؛ اما هنوز شکست تائید نشده است. این یعنی احتمال ریزش برای این شاخص وجود دارد. در واقع در حال حاضر در ناحیه تصمیم گیری قرار دارد. در صورتی که به بالای ۷.۷۰ درصد حرکت کنیم و بالای این ناحیه کندل ۴ ساعته ببندیم و تثبیت شویم، متاسفانه می‌توان انتظار ریزش بیشتری را برای بیت کوین داشت. از طرفی عبور از ۷.۷۵ درصد می‌تواند مسیر را برای ۷.۸۳ درصد و ۷.۹ درصد باز کند که بیت کوین را در سراشیبی قرار می‌دهد.

از طرفی اگر برگردیم داخل مثلث و از سمت پایین شکست رخ دهد، می‌توان انتظار داشت که قیمت بیت کوین نیز به اهداف بالاتری دست پیدا کند. اما اگر حتی برگردد داخل مثلث بازم می‌تواند حمایت شود و برگشت رخ دهد. پس تا شکست و تثبیت در یکی از نواحی بالا و یا پایین از انجام معاملات بپرهیزید. شکست ۷.۴۸ درصد برای دامیننس تتر می‌تواند، مطمئن‌ترین نقطه ورود برای بیت کوین باشد.

تحلیل روزانه بیت کوین 1 خرداد 1402

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص دلار بعد از بازگشایی بازارها در مسیر صعودی قرار گرفته است. در واقع پس از ۱۰۰.۶۵ این شاخص حرکت صعودی خودش را آغاز کرده است. این در حالی است که کانال نزولی شلاخص دلار نیز شکسته شده است و حرکت صعودی آغاز شده است. حال در این مسیر ۱۰۱.۸۲ اولین حمایت بود که باعث افزایش قیمت شد. سپس ۱۰۲.۲۴ جلوی ریزش را گرفت. شاخص دلار تا ناحیه ۱۰۳.۲ افزایش یافت. اما فعلا زیر این ناحیه در حال استراحت است. در صورتی که ۱۰۳.۶ شکسته شود، می‌توان انتظار حرکت صعودی بیشتر را تا ناحیه ۱۰۴.۲ و ۱۰۴.۵ را داشت که در این صورت فشار فروش زیادی به ارزهای دیجیتال وارد خواهد شد.  برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

تحلیل بیت کوین روزانه 1 خرداد 1402

این نکته را به خاطر بسپارید که بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما هیچ قطعیتی وجود ندارد و تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و سیگنال خرید و فروش نیست.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا