تحلیل بیت کوین امروز ۱ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل بیت کوین امروز، همچنان زیر خط روند نزولی گرفتار هستیم. صعود پس از شکست خط روند رخ خواهد داد.

 

تحلیل امروز بیت کوین

تحلیل بیت کوین امروز، نشان از تثبیت بالای ۲۹۵۰۰ دلار دارد. بیت کوین باید بالاتر از منطقه مقاومت ۳۰۴۰۰ دلاری باشد تا در کوتاه مدت یک افزایش ثابت را آغاز کند.

  • بیت کوین در تلاش است تا سطح مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری را پاک کند.
  • قیمت زیر ۳۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.
  • در صورت بسته شدن بالای مقاومت ۳۰۴۰۰ دلاری، این جفت ارز می‌تواند، رشد مناسبی را آغاز کند.
  • در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بینگ ایکس) به زیر خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۲۹۹۵۰ دلار شکسته شد.

تحلیل بیت کوین امروز 1 مرداد ۱۴۰۲

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

تحلیل بیت کوین امروز نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین تلاش کرد تا بالای منطقه مقاومت ۳۰۴۰۰ دلاری افزایش یابد؛ اما نتوانست. در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار آمریکا یک شکست به زیر خط روند صعودی با حمایتی نزدیک به ۲۹۹۵۰ دلار وجود داشت. این جفت ارز به زیر سطح ۲۹۸۵۰ دلار کاهش یافت؛ اما روند نزولی شکل نگرفت و قیمت بالاتر از حمایت ۲۹۵۰۰ دلاری باقی ماند.

کف قیمتی موقت کوتاه مدت، نزدیک به ۲۹۵۹۱ دلار تشکیل شده است و قیمت در حال تلاش برای افزایش تازه است. حرکتی بالاتر از سطح ۲۹۶۵۰ دلار وجود داشت. قیمت بیت کوین اکنون زیر ۳۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. مقاومت فوری نزدیک به سطح ۳۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است. سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸ درصدی کاهش اخیر از نوسان ۳۰۴۰۵ دلار تا ۲۹۵۹۱ دلار نیز نزدیک به سطح ۳۰۱۰۰ دلار است.

مقاومت اصلی بعدی نزدیک به ۳۰۴۰۰ دلار است. بسته شدن بالاتر از سطح ۳۰۴۰۰ دلار می‌تواند، شروع یک افزایش تازه باشد. در این مورد، قیمت می‌تواند تا سطح ۳۰۸۰۰ دلار نیز افزایش یابد. هر حرکت افزایشی بیشتری می‌تواند، درها را برای حرکت به سمت منطقه مقاومتی ۳۱۲۰۰ دلاری باز کند. اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری را از بین ببرد، می‌تواند به روند نزولی خود ادامه دهد. حمایت فوری در روند نزولی، نزدیک به سطح ۲۹۶۰۰ دلار است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۹۵۰۰ دلار است که در زیر آن قیمت می‌تواند سرعت پایین‌تری داشته باشد. قیمت می‌تواند به سمت منطقه حمایتی ۲۹۲۰۰ دلار کاهش یابد.

برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

نمودار RSI در تحلیل بیت کوین امروز

نمودار RSI در تایم فریم چهار ساعته ۴۷ را نشان می‌دهد. در صورتی که بتواند بالای ۴۹ حرکت کند و بالای آن تثبیت شود، ادامه حرکت صعودی رقم خواهد خورد. در این شرایط می‌توان انتظار داشت، این شاخص خود را تا ۵۰ نیز برساند و سپس در آن‌جا تصمیم برای ادامه حرکت صعودی و یا نزولی را اتخاذ کند.

نمودار RSI بیت کوین 1 مرداد 1402

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

  • سطوح حمایتی: ۲۹۶۰۰ دلار و پس از آن ۲۹۵۰۰ دلار.
  • سطوح مقاومتی: ۳۰۰۰۰ دلار، ۳۰۱۰۰ دلار و ۳۱۴۰۰ دلار.

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر پس از برخوردی که با خط روند نزولی خودش داشت؛ نتوانست از این ناحیه عبور کند و سپس ریجکت شد. در حال حاضر این شاخص برای صعودی شدن باید بتواند از ناحیه ۷.۳۰ درصد عبور کند و بتواند بالای آن تثبیت ۴ ساعته انجام دهد. در غیر این صورت نمی‌توان به صعودی شدن آن امیدوار بود. در ادامه اگر دامیننس تتر نتواند در این ناحیه خود را حفظ کند، ریزش می‌تواند تا ۷.۱۶ درصد نیز ادامه داشته باشد.

دامیننس تتر USDT.D 1 مرداد 1402

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص دلار امروز تغییراتی را ثبت نمی‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما قطعیتی وجود ندارد. تحلیل‌ها دیدگاه شخصی است، سیگنال معامله نیست.

 

۵/۵ - (۴ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا