تحلیل بیت کوین امروز ۶ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل بیت کوین امروز، روند ریزشی سطوح پایین‌تری را نشانه رفته است.

 

تحلیل امروز بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال تلاش برای بالا رفتن از سطح مقاومت ۲۹۳۰۰ دلاری است. اما بیت کوین می‌تواند کاهش دیگری را آغاز کند و زیر منطقه حمایتی ۲۸۸۸۰ دلار معامله شود.

  • بیت کوین در تلاش است تا از سطح ۲۹۳۰۰ و ۲۹۶۰۰ دلار بالاتر برود.
  • قیمت زیر ۲۹۳۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته ساده معامله می‌شود.
  • این جفت می‌تواند به حرکت خود ادامه دهد، مگر اینکه به بالاتر از مقاومت ۲۹۶۰۰ دلار بسته شود.
  • در نمودار ساعتی جفت BTC/USD (با توجه به داده‌های سایت Tradingview.com در صرافی بینگ ایکس) به زیر خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۲۹۳۰۰ دلار شکسته شد.

تحلیل امروز بیت کوین 6 مرداد ۱۴۰۲

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین تلاش کرد تا یک موج بهبودی کوتاه مدت در بالای منطقه مقاومت ۲۹۲۰۰ دلاری ایجاد کند. بیت کوین توانست به بالای منطقه مقاومت ۲۹۳۰۰ دلاری صعود کند، اما نقاط مثبت آن محدود بود و ریجکت شد.

تحلیل بیت کوین امروز نشان می‌دهد که قیمت تلاش کرد تا یک مانع بزرگ نزدیک به سطح ۲۹۶۰۰ دلار را از بین ببرد. به نظر می‌رسد که خرس‌ها از سطح ۵۰ درصدی فیبوناچی اصلاحی موج صعودی از نوسان ۳۰۳۳۴ دلار تا ۲۸۸۸۰ دلار دفاع کردند. قیمت بیت کوین کاهش جدیدی را به زیر سطح ۲۹۴۰۰ دلار آغاز کرد. در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار آمریکا یک شکست به زیر خط روند صعودی اصلی با حمایت نزدیک به ۲۹۳۰۰ دلار وجود داشت.

قیمت اکنون زیر ۲۹۳۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. مقاومت فوری نزدیک به سطح ۲۹۳۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است. اولین مقاومت اصلی همچنان نزدیک به سطح ۲۹۶۰۰ دلار است. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۹۸۰۰ دلار یا سطح ۶۱.۸% فیبوناچی اصلاحی موج صعودی از نوسان بالا ۳۰۳۳۴ دلار تا ۲۸۸۸۰ دلار است که بالاتر از آن ممکن است قیمت به سمت منطقه مقاومت ۳۰۰۰۰ دلار افزایش یابد. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۳۰۴۰۰ دلار است.

اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۲۹۳۰۰ دلاری را از بین ببرد، می‌تواند به حرکت خود ادامه دهد. حمایت فوری در نزولی نزدیک به سطح ۲۹۰۰۰ دلار است. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۸۸۸۰ دلار است که در زیر آن قیمت می‌تواند سرعت پایین‌تری داشته باشد. حمایت بعدی نزدیک به سطح ۲۸۲۰۰ دلار است. هر ضرر بیشتر ممکن است نیاز به حرکت به سمت سطح ۲۷۷۰۰ دلار در کوتاه مدت داشته باشد.

برای دیدن تحلیل روزانه به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

نمودار RSI در تحلیل بیت کوین امروز

نمودار RSI در تایم فریم چهار ساعته نشان می‌دهد که این شاخص به زیر خط میانگین ۱۴ روزه نفوذ کرده است. پس این شرایط نزولی تا منطقه زیر ۳۰ می‌تواند ادامه داشته باشد.

نمودار RSI بیت کوین 6 مرداد 1402

 

نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین امروز

  • سطوح حمایتی: ۲۹۰۰۰ دلار و پس از آن ۲۸۸۸۰ دلار.
  • سطوح مقاومتی: ۲۹۳۰۰ دلار، ۲۹۶۰۰ دلار و ۲۹۷۰۰ دلار.

 

دامیننس تتر USDT.D

دامیننس تتر توسط خط روند صعودی که داشت حمایت شد و در واقع تاییدی بر دامه روند صعودی داد. حال باید منتظر ادامه حرکت صعودی تا ناحیه ۷.۳۸ درصد و سپس ۷.۴۴ درصد باشیم. اگر این نواحی شکسته شوند می‌توان انتظار سطوح بالاتر را از این شاخص داشت.

دامیننس تتر USDT.D 6 مرداد 1402

 

شاخص دلار آمریکا DXY

شاخص دلار پس از جلسه فدرال رزرو توانست از زیر خط روند خود خارج شود و بالای خط روند و منطقه مقاومتی ۱۰۱.۱۱ تثبیت شود. حال باید منتظر عبور از تارگت بعدی این حرکت صعودی باشیم. ۱۰۱.۵۵ مقاومت بعدی این شاخص خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر از تغییرات شاخص دلار DXY اخبار، رویدادها و تحلیل فاندامنتال را بررسی کنیم.

شاخص دلار آمریکا DXY 6 مرداد 1402

 

آخرین اخبار بیت کوین امروز

اخبار امروز بیت کوین اهمیت خاصی دارد و بر روی ترید روزانه معامله‌گران تاثیر گذار است. از همین رو تصمیم گرفتیم، آخرین اخبار بیت کوین را در تحلیل روزانه بیت کوین قرار دهیم.

بازار قابل بررسی و تحلیل است؛ اما قطعیتی وجود ندارد. تحلیل‌ها دیدگاه شخصی است، سیگنال معامله نیست.

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا