استخراج بلوک ۸۰۰۰۰۰ بیت کوین

 استخراج بلوک ۸۰۰۰۰۰ بیت کوین؛ شبکه بیت کوین از بلوک ۸۰۰۰۰۰ عبور کرد و کمتر از یک سال تا نصف شدن پاداش بلاک بعدی باقی مانده است.

 

استخراج بلوک ۸۰۰۰۰۰ بیت کوین

شبکه بیت کوین بلوک ۸۰۰۰۰۰ را استخراج کرده است و تنها ۴۰۰۰۰ تا قبل از نصف شدن پاداش استخراج بعدی شبکه باقی مانده است. بلوک ۸۰۰۰۰۰ شامل ۳۷۲۱ تراکنش با حجم ۱.۶۴ مگابایت با قیمت بیت کوین بود. همان‌طور که دیلن لیکلر، محقق بازار در توییتر اشاره کرد، بیت کوین در ۲۴ جولای ۲۹۸۱۵ دلار معامله شد. وی افزود:

“این نقطه عطف در ۲۴ جولای به طور گسترده در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد، با طرفداران بیت کوین و مفسران صنعت این نقطه عطف را به عنوان شاخصی از امنیت و انعطاف پذیری شبکه برجسته کردند.

ارتفاع بلاک بیت کوین به مکان روی بلاکچین نسبت به تعداد بلاک‌های قبل از آن اشاره دارد. به بلوک پیدایش که بلوک پایه‌گذاری شبکه بود. بلوک‌ها شامل تراکنش‌ها و داده‌هایی هستند که توسط ماینرهای شبکه در بلوک‌ها دسته‌بندی شده‌اند.

متریک به عنوان ترتیب زمانی از تراکنش‌ها و بلوک‌های شبکه عمل می‌کند که هر بلوک جدید به بلوک قبلی در زنجیره متصل می‌شود. این به کاربران اجازه می‌دهد تا ترتیب ثبت تراکنش‌ها را شناسایی کنند. ارتفاع بلاک همچنین به عنوان معیار تغییرناپذیری بلاکچین بیت کوین عمل می‌کند. هرچه تعداد بلوک‌های بیشتری به زنجیره اضافه شود، قدرت محاسباتی بیشتری برای یک عامل مخرب لازم است تا بتواند بلوک‌های قبلی را دستکاری کند.

یک حمله ۵۰ درصدی مستلزم آن است که مهاجم قدرت محاسباتی کافی برای انحصار تولید بلوک‌های جدید و دریافت پاداش را به دست آورد، زیرا آن‌ها می‌توانند از تکمیل بلوک‌ها توسط سایر ماینرها جلوگیری کنند. مهاجم همچنین می‌تواند تراکنش‌ها را معکوس کند. ارتفاع بلوک همچنین به عنوان معیاری برای حفظ دشواری استخراج بیت کوین استفاده می‌شود. سختی ماینینگ شبکه‌های بلاکچین مبتنی بر اثبات کار به صورت دوره‌ای بر اساس کل قدرت محاسباتی شبکه و زمان استخراج تعداد معینی از بلوک‌های قبلی تنظیم می‌شود.

شبکه بیت کوین تقریباً هر ۱۰ دقیقه یک بلاک جدید تولید می‌کند. اگر قدرت هش بیشتری به شبکه اضافه شود، این معیار را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به طور خودکار دشواری استخراج را هر دو هفته یک‌بار برای حفظ تعادل تنظیم می‌کند. ارتفاع بلاک همچنین مقدار بیت کوینی را که برای اضافه کردن یک بلوک جدید به شبکه به ماینرها پاداش می‌دهد، دیکته می‌کند. بیت کوین به گونه‌ای طراحی شده است که هر چهار سال یکبار یک رویداد بلاک نصف یا ۲۱۰۰۰۰ بلاک در زنجیره داشته باشد.

منبع: cointelegraph

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا