متوسط

صرافی BingX، همراه با کپی ترید + آموزش کامل صرافی بینگ ایکس

صرافی بینگ ایکس

صرافی بینگ ایکس یکی از صرافی‌های خارجی نسل جدید است که به تازگی در میان معامله‌گران ایرانی بسیار محبوب شده است. این روز‌ها با توجه به رونق بازار رمز‌ارز‌ها، وجود پلتفرم‌های معاملاتی و بستر امن سرمایه‌گذاری الزامی شده است. اگرچه تعداد صرافی‌های رمز‌ارزی بسیار زیاد شده است اما پیدا کردن یک پلتفرم ایمن و قابل اعتماد بسیار حائز اهمیت است. صرافی BingX یک صرافی نوپا و بین‌المللی است که به تازگی در حال کسب محبوبیت در بین معامله‌گران این حوزه است. در این مقاله قصد داریم به معرفی صرافی بینگ ایکس بپردازیم.

صرافی‌های جایگزین بایننس بینگ ایکس

 

آموزش صرافی BingX

صرافی بینگ ایکس، یک صرافی آنلاین بین‌المللی است که در سال ۲۰۱۸ در سنگاپور تاسیس شد. چندی بعد در روسیه و کره جنوبی نیز به تاسیس شعبات خود پرداخت، بینگ اکس هم‌اکنون در بیش از ۱۰۰ کشور خدمات رمز‌ارزی ارائه می‌دهد. بینگ ایکس خدماتی از قبیل معاملات اسپات، ابزار‌های بازار مشتقه و همچنین کپی تریدینگ و چندین موارد دیگر را به کاربران خود ارائه می‌دهد. این صرافی پس از معرفی سیستم کپی تریدینگ، به موفقیت چشمگیری در آسیا دست یافت.

 

سایت بینگ ایکس

صرافی Bingx.com، در سال ۲۰۱۸ با نام Bingbon تاسیس شد. پس از کسب موفقیت‌ها و ارتقا جایگاه خود نام آن به Bingx تغییر یافت. همچنین در سال ۲۰۲۱ از طرف سایت معتبر تریدینگ ویو (TradingView)، به‌عنوان بهترین پلتفرم معاملاتی سال انتخاب شد.

 

ویژگی‌های صرافی BingX

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این صرافی بین‌المللی، حمایت از معامله‌گران ایرانی است. بینگ‌اکس از احراز هویت ایرانیان پشتیبانی کرده و همچنین بدون نیاز به احراز هویت نیز قابل ارائه خدمات است. این صرافی بدون نیاز به احراز هویت، روزانه تا سقف ۵۰ هزاردلار اجازه برداشت می‌دهد که خود از اهمیت بالایی برخوردار است.

از دیگر ویژگی‌های صرافی بینگ ایکس می‌توان به اتصال کاربران معمولی با معامله‌گران متخصص از طریق کپی تریدینگ و بستری برای سرمایه‌گذاری به روشی ساده، جذاب و شفاف اشاره کرد. صرافی بینگ ایکس خود را به عنوان صرافی مردم معرفی کرده است. در واقع رابط کاربری این صرافی بسیار کاربر پسند است و این ویژگی یکی از دلایل محبوبیت این صرافی در میان معامله‌گران است.

صرافی بینگ‌ایکس

 

امکان اتصال حساب بینگ ایکس به تریدینگ ویو

یکی دیگر از امکانات این صرافی، قابلیت اتصال حساب خود به اکانت تریدینگ ویو است. با انجام این‌کار انجام معاملات بسیار ساده‌تر می‌شود. معامله‌گران می‌توانند تحلیل خود را در سایت قدرتمند تریدینگ‌ ویو انجام داده و مستقیما طبق همان تحلیل موقعیت معامله‌گری خود را ایجاد کنند. در واقع شما چارت هر جفت ارزی را در صرافی بینگ ایکس بر حسب تریدینگ ویو مشاهده می‌کنید و دیگر نیاز به تریدینگ ویو مجزا ندارید.

 

پشتیبانی فارسی صرافی بینگ ایکس

از آن‌جایی که این صرافی بین کاربران آسیایی طرفداران بسیار پیدا کرده است، ویژگی پشتیبانی فارسی را نیز به امکانات خود اضافه کرده است. در صورت بروز هرگونه مشکل، معامله‌گران فارسی زبان به سادگی با زبان مادری خود مشکل را با تیم پشتیبانی درمیان گذاشته و از راهنمایی آن‌ها به زبان فارسی استفاده کنند. این ویژگی برای معامله‌گران وطنی بسیار حائز اهمیت است. در واقع شما در کنار خود یک پشتیبان فارسی همیشه دارید که هر سوالی را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

صرافی Bingx

 

معاملات اهرم‌دار در صرافی بینگ ایکس

معاملات اهرمی یا فیوچرز، یکی از بخش‌های جذاب دنیای معامله‌گری است. انتخاب صرافی مناسب برای این‌گونه معامله‌ها بسیار مهم است. صرافی بینگ ایکس نشان‌داده در این زمینه نیز خوب عمل‌ کرده است. بخش معاملات اهرمی این صرافی به زیبایی طراحی شده و رابط کاربری ساده‌ای دارد. می‌توان گفت این بخش از صرافی Bingx دست کمی از رقبای بزرگ خود مثل بایننس یا کوکوین ندارد.

بخش معاملات اهرم‌دار در صرافی بینگ ایکس از دو بخش استاندارد و پرپشوال تشکیل شده است که تفاوت آن‌چنانی ندارند و بخش استاندارد برای کاربران آماتور و پرپشوال برای معامله‌گران حرفه‌ای طراحی شده است.

 

امکانات صرافی بینگ X

پلتفرم معاملاتی بینگ ایکس از تمام امکانات معقول یک صرافی برخوردار است. با وجود این‌ها چندین قابلیت جدید در شبکه و جامعه خود ایجاد کرده که هرکدام جذابیت‌های خاص خودشان را دارند.

در پلتفرم بینگ ایکس کاربران می‌توانند با معامله‌گران و تحلیل‌‎گران نخبه ارتباط برقرار کنند، نظرات آن‌ها را دنبال کنند یا حتی نظرات خود را به اشتراک بگذارند. جامعه بینگ ایکس روز به روز درحال پیشرفت و فعال‌‎تر شدن است، حضور در چنین جامعه‌ای می‌تواند به رشد شخصی معامله‌گران کمک کند.

قابلیت کپی‌‎تریدینگ نیز یکی دیگر امکانات مهم‌ این پلتفرم است. کاربران می‌توانند استراتژی معامله‌گران حرفه‌ای را مشاهده کنند و بهترین استراتژی را انتخاب کرده و با ایجاد قابلیت کپی‌تریدینگ به کسب سود بپردازند. همچنین اگر خود را یک معامله‌گر حرفه‌ای می‌دانید، می‌توانید استراتژی خود را ارائه داده تا دیگران به کپی کردن معاملات شما بپردازند. در این صورت ۸ درصد از سود معامله برای شما خواهد بود.

صرافیBingx

 

ورود به صرافی BingX

برای ورود به صرافی بینگ ایکس نیاز است که مراحلی را طی کنید تا بتوانید از خدمات این صرافی استفاده کنید، اولین مرحله برای ورود، ثبت‌نام در صرافی بینگ ایکس است، در ادامه این مقاله ما به آموزش ویدیویی ثبت نام در صرافی بینگس ایکس و جزئیان آن می‌پردازیم.

 

ثبت نام در صرافی Bingx

ثبت نام در صرافی مرحله اول شما برای ورود و استفاده از آن صرافی است. در نظر داشته باشید که پس از ثبت نام در این صرافی نیازی به احراز هویت نیست؛ اما کاربران می‌توانند به دلخواه در این صرافی احراز هویت کرده و از تمامی امکانات این صرافی استفاده کنند. ثبت نام در صرافی بینگ ایکس با وارد کردن ایمیل شما امکان‌پذیر است. بهتر است فقط از ایمیل استفاده کنید و با شماره تلفن ثبت نام انجام ندهید. پس از وارد کردن ایمیل یک کد به ایمیل شما ارسال می‌شود که با وارد کردن این کد ثبت نام تکمیل می‌شود.

 

آموزش ویدیویی واریز پول به صرافی بینگ ایکس

برای واریز پول به صرافی بینگ ایکس به قسمت دیپازیت صرافی بینگ ایکس بروید. آن‌جا ابتدا کوین خود را وارد کنید. سپس شبکه انتقال ارز را انتخاب کنید. سپس آدرس کیف پول ارز انتخاب شده در شبکه نشان داده می‌شود. این آدرس شما در صرافی بینگ ایکس است که می‌توانید از آن آدرس برای دریافت ارز انتخابی خود استفاده کنید. دقت کنید که تتر را در ۵ شبکه TRC20 – ERC20 – BEP20 – SOL – Polygan قابل انتخاب است. در انتخاب شبکه‌های انتقال دقت کنید.

 

آموزش ویدیویی برداشت پول از صرافی بینگ ایکس

برای برداشت پول از صرافی بینگ ایکس به قسمت ویدراو (withdraw) بروید. در این قسمت ارزی که می‌خواهید، آن را انتخاب کنید. سپس شبکه‌ای که قرار است آن ارز را انتقال دهید، را انتخاب کنید. سپس آدرس کیف پولی که قرار است به آن واریز کنید را وارد می‌کنید. در نهایت مقداری که قرار است برداشت کنید را وارد کنید. در نهایت می‌توانید، با زدن گزینه withdraw درخواست برداشت شما ثبت می‌شود و در اولین فرصت جابه جایی آن انجام خواهد شد.

 

آموزش ویدیویی معاملات اسپات در صرافی Bingx

شما می‌توانید از نوار ابزار بالای سایت گزینه اسپات را انتخاب کنید. در پنجره معاملاتی اسپات شما می‌توانید جفت ارز معاملاتی خود را انتخاب کرده و به خرید و فروش آن بپردازید. از اسپات می‌توانید با قیمت آنی مارکت و اوردرهای موجود کوین‌ها را خرید و فروش کنید. اما می‌توانید کوین خود را با قیمت پیشنهادی خودتان نیز بخرید یا بفروشید.

 

آموزش فیوچرز صرافی Bingx

برای ورود به معاملات آتی یا فیوچر از نوار ابزار بالای صرافی وارد گزینه دریویتیوز (Derivatives) شده و گزینه استاندارد فیوچر را انتخاب کنید. البته این گزینه برای معامله‌گران آماتور استفاده می‌شود. گزینه پرپشوال فیوچرز نیز وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن وارد معاملات آتی جفت ارز انتخابی شوید. البته از نظر کارمزدی خیلی تفاوتی ندارند. این رابط کاربری استاندارد فیوچرز است که آسان‌تر است ولی معاملات نقطه‌ای که در آن‌ها نقطه ورود و خروج شما به معامله اهمیت دارد، بهتر است در قسمت پرپشوال فیوچرز اتفاق بی‌افتد.

در قسمت فیوچر صرافی بینگ ایکس می‌توانید از تتر مجازی صرافی (VST) استفاده کنید. در این بخش ۱۰۰۰۰۰ دارایی مجازی در اختیار شما قرار داده می‌شود که می‌توانید از آن استفاده کنید. این بخش به کاربران آماتور و برای معامله‌گرانی که قصد بک‌تست گرفتن از استراتژی معاملاتی خود را دارند، توصیه می‌شود. بهتر است در این قسمت معاملات خود را ابتدا ست کنید و نتیجه را ببینید و پس از مدتی که در این فضا ترید کردید و با تمامی ابزارهای ترید آشنا شدید، سپس با پول واقعی معاملات خود را آغاز کنید.

در بخش ترید فیوچرز صرافی بینگ ایکس می‌توانید از لوریج ۱ تا ۱۵۰ انتخاب کنید و حجم سود و ضرر خود را چندین برابر کنید. یکی از مزیت‌های صرافی این است که وقتی شما لوریج را انتخاب می‌کنید و حجم معامله خود را مشخص می‌کنید، صرافی عددی که معامله شما لیکوئید می‌شود، را نشان می‌دهد. این که از قبل باز شدن معامله عدد لیکوئید معامله خودتان را بدانید، در مدیریت سرمایه و انتخاب حد سود و حد ضرر شما تاثیرگذار خواهد بود.

از قابلیت‌های دیگر صرافی بینگ ایکس در قسمت ترید فیوچرز انتخاب حد سود و حد ضرر است. این دو عدد معامله شما را تکمیل می‌کنند. توصیه می‌کنیم، حتما قبل از معامله این عددها را وارد کنید. در این شرایط حتی اگر شما پشت سیستم نباشید، اگر معامله به عدد حد سود شما برسد، معامله با سود برای شما بسته می‌شود. در رابطه با حد ضرر نیز این صدق می‌کند. اگر معامله وارد ضرر شود، حد ضرر از لیکوئید شدن شما جلوگیری می‌کند و معامله را با حد ضرری که برای آن تعریف کرده‌اید، می‌بندد.

 

تفاوت Standard Futures و Perpetual Futures در صرافی بینگ ایکس

صرافی بینگ ایکس دارای طبف گسترده ای از انواع معاملات میباشد که شما میتوانید نسبت به مهارت و دانش خود به انتخاب هر یک از آنها بپردازید، معاملات فیوچرز و پرپچوال از انواع این معاملات هستند که دارای تفاوت هایی با یکدیگر میباشند، برای اطلاعات بیشتر در این زمینه و بررسی کامل این دو نوع معامله پیشنهاد میشود از مقاله تفاوت Standard futures و Perpetual futures در بینگ ایکس بازدید نمائید.

 

کارمزد خدمات در صرافی Bingx چگونه است؟

این صرافی از نظر کارمزد نیز تعرفه معقولی دارد. تعرفه صرافی بینگ ایکس از بسیاری از رقبای جهانی خود کمتر است. شاید در حجم پایین میزان کارمزد اهمیتی نداشته باشد؛ اما برای افرادی اقدام به سرمایه‌گذاری سنگین یا معاملات حجم بالا می‌کنند، میزان کارمزد اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

  • کارمزد معاملات: صرافی بینگ ایکس برای انجام معاملات بین ۰.۰۲ تا ۰.۰۴ درصد از حجم معامله را کارمزد می‌گیرد.
  • کارمزد واریز: این صرافی برای واریز وجه، هیچ کارمزدی دریافت نمی‌کند.
  • کارمزد برداشت: بخشی از کارمزد برداشت مربوط به انتقال در شبکه است و صرافی از آن ذینفع نیست. برای مثال کارمزد برداشت اتریوم، بسیار بیشتر از ترون است که کاملا به خود شبکه مرتبط است. با این حال صرافی هنگام برداشت مبلغ ناچیزی به‌ عنوان برداشت از وجه کم می‌کند.

آموزش صرافیBingx

 

کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس

یکی از جذاب‌ترین و پر مخاطب‌ترین قسمت‌های صرافی بینگ ایکس کپی تریدینگ آن است. یکی از دلایل محبوبیت این قسمت این است که این امکان در خیلی از صرافی‌های مطرح نیز وجود ندارد. اما شما از نوار بالای سایت صرافی بینگ ایکس می‌توانید وارد قسمت کپی تریدینگ شوید. از این قسمت تعدادی از تریدرهای مطرح معرفی شده‌اند.

در کپی تریدینگ دو گزینه اسپات و فیوچرز وجود دارد که کپی ترید در هر یک از این قسمت‌ها را نشان می‌دهد. در قسمت فیوچرز که وارد شوید، با دنبال کردن تریدر شاخص می‌توانید، میزان پولی که می‌خواهید در اختیارشان قرار دهید را مشخص کنید. سپس می‌توانید از میزان دارایی که در اختیارشان قرار داده‌اید، مشخص کنید که چه مقدار در هر معامله اجازه ورود دارند. پس از این که گزینه کپی ترید را زدید، باید منتظر بمانید تا حجمی که عنوان کرده بودید، وارد معامله شود.

وقتی که معامله‌گر انتخاب شده از طرف شما معامله‌ای را باز کند، در تاریخچه ترید شما آن را نشان می‌دهد. سپس در صورتی که به صورت آنی بخواهید، می‌توانید از معامله خارج شوید. حتی شما می‌توانید TP (قیمت تارگت) و SL (حد ضرر یا استاپ لاس) معامله را خودتان مشخص کنید. با استفاده از این موارد در واقع کنترل معامله باز شده توسط کپی تریدر، در اختیار خودتان خواهد بود.

اپلیکیشن Bingx

پلتفرم معاملاتی بینگ ایکس، از یک نرم‌افزار موبایل برای راحتی کار کاربران بهره می‌برد. در این پلفترم تمامی امکانات صرافی با طراحی زیبا و رابط کاربری آسان قرار داده شده است. همچنین ایرانیان بدون نیاز به تغییر آی پی، به سادگی می‌توانند به نرم‌افزار متصل شده و از امکانات آن استفاده کنند.

شما با استفاده از اپلیکیشن موبایل صرافی بینگ ایکس می‌توانید، فرایند واریز و برداشت از صرافی بینگ ایکس را انجام دهید. در موارد دیگر شما می‌توانید معامله اسپات و فیوچرز خود را انجام دهید. در واقع با اپلیکیشن مدیریت معاملات با گوشی فراهم می‌شود و نیازی نیست که همیشه پشت سیستم نشسته باشید.

آموزش صرافی بینگ ایکس

دانلود صرافی BingX

شما می‌توانید اپلیکیشن صرافی بینگ ایکس را برای اندروید و ios دانلود کنید. برای دانلود اپلیکیشن بینگ ایکس ورژن اندروید به GooglePlay بروید. برای دانلود اپلیکیشن بینگ ایکس ورژن IOS نیز این‌جا را کلیک کنید.

 

کلام آخر

با وجود این‌که این روز‌ها صرافی‌های مطرح جهانی در حال بستن در‌های خود به روی ایرانیان هستند، همچنان پلتفرم‌های قدرتمندی وجود دارد که خدمات خود را به ایرانیان ارائه می‌کنند. صرافی بینگ ایکس یک صرافی معتبر، قدرتمند و جهانی است که چیزی از نام‌های مطرح بازار کم ندارد. در صورت علاقه‌مندی و کسب اطلاع بیشتر حتما از سایت رسمی پلتفرم Bingx دیدن کرده و از خدمات آن استفاده کنید.

۴.۲/۵ - (۶ امتیاز)
عملکرد - ۹
اعتبار - ۹
امنیت - ۹
پشتیبانی - ۷
کارمزد - ۹

۸.۶

۱۰

امتیاز ما

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

‫۲ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا