اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار صرافی‌ ها

بایننس دو مظنون مرتبط با هک KyberSwap را پیدا کرد

صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال بایننس دو مظنون را شناسایی کرده است که ممکن است مسئول سرقت ۲۶۵,۰۰۰ دلار از پروتکل صرافی غیرمتمرکز (DEX) KyberSwap در یک سوءاستفاده در اوایل این هفته باشند. مدیر عامل بایننس Changpeng Zhao (CZ) این یافته‌ها را امروز در توییتر فاش کرد و خاطرنشان کرد که این شرکت اطلاعات را با KyberSwap و سازمان‌های مجری قانون به اشتراک گذاشته است. این اتفاق کمتر از ۴۸ ساعت پس از سرقت ۲۶۵,۰۰۰ دلار دارایی توسط هکرها از KyberSwap صورت گرفت.

 

KyberSwap دچار حمله Frontend شد

در ۱ سپتامبر، پروتکل DEX با یک نقض امنیتی frontend مواجه شد و به هکرها اجازه داد تا دارایی‌هایی به ارزش هزاران دلار از کاربران سرقت کنند. بر اساس این پروژه، مهاجمان کد مخربی را روی Google Tag Manager (GTM) پروتکل راه‌اندازی کردند که باعث تایید نادرست تراکنش‌ها شد و به آنها اجازه داد وجوه را به کیف پول خود منتقل کنند.

 

تیم KyberSwap فاش کرد که هکرها به طور محتاطانه اسکریپت بدی را با هدف قرار دادن کیف پول‌های نهنگ در اتریوم و Polygon راه‌اندازی کردند. KyberSwap همچنین خاطرنشان کرد که وجوه کاربران آسیب دیده به طور کامل جبران خواهد شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا