اخبار صرافی‌ هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

بایننس دیتای کاربرانش را با روسیه به اشتراک میگذارد

صرافی ارزهای دیجیتال بایننس در یک گزارش رسانه ای متهم شده است که با ارائه داده های کاربران به ناظر مالی روسیه موافقت کرده است. پلتفرم معاملاتی این اتهامات را رد کرده است. این کشور همچنین اصرار دارد که از تحریم‌های غرب که به دلیل تهاجم مسکو به اوکراین اعمال شده پیروی می‌کند.

 

رویترز در گزارشی ویژه ادعا می کند بایننس با درخواست روسیه برای اطلاعات مشتری موافقت کرد

بر اساس گزارش رویترز، بایننس، پیشروترین صرافی دارایی دیجیتال در جهان، موافقت کرده است که اطلاعات مشتریان خود را به آژانس اطلاعات مالی روسیه تحویل دهد. این مقاله به پیام‌هایی اشاره می‌کند که گفته می‌شود توسط گلب کوستارف، رئیس منطقه‌ای بایننس به یکی از همکاران تجاری ارسال شده است که نشان می‌دهد مقامات روسی در خلال نشستی در آپریل گذشته چنین اطلاعاتی از جمله نام و آدرس را درخواست کرده‌اند.

سرویس نظارت مالی فدرال روسیه (Rosfinmonitoring) درخواست خود را ظاهراً ناشی از نیاز به کمک در مبارزه با جرم و جنایت می دانست. نویسندگان به نقل از یک منبع ناشناس که با این موضوع آشنا هستند، خاطرنشان می کنند که در آن زمان، ناظر مالی در تلاش بود تا میلیون ها دلار بیت کوین را که توسط تیم الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون زندانی روسیه جمع آوری شده بود، ردیابی کند.

 

Rosfinmonitoring یک سال پیش شبکه خود را یک سازمان تروریستی معرفی کرد. منتقد کرملین مدعی شد که کمک های مالی ارزهای دیجیتال برای تأمین مالی تلاش ها برای افشای فساد در داخل دولت رئیس جمهور پوتین استفاده شده است. بنیاد ناوالنی می گوید حامیانی که از طریق بانک های روسیه پول می فرستادند بازجویی شدند. پس از دستگیری وی در ژانویه ۲۰۲۱، حامیان را تشویق کرد تا از طریق Binance کمک مالی کنند.

 

ناوالنی پس از بازگشت به روسیه، پس از بهبودی از مسمومیت که غرب، سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) را مسئول آن می‌داند، بازداشت شد، اتهامی که مقامات روسیه آن را رد کردند. رویترز با تکیه بر اظهارات چندین فرد ناشناس که با تنظیم کننده تعامل داشتند، می نویسد که این آژانس به عنوان بازوی FSB عمل می کند. به طور رسمی، این نهاد مستقلی است که مسئول مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم است.

 

طبق این پیام‌ها، کاستارف، نماینده بایننس در اروپای شرقی و روسیه، با درخواست Rosfinmonitoring برای موافقت با اشتراک‌گذاری داده‌های مشتری موافقت کرد. او همچنین به شریک تجاری خود گفت که انتخاب زیادی ندارد. بایننس برای رویترز اظهار داشت که قبل از جنگ در اوکراین فعالانه به دنبال انطباق در روسیه بوده است که باید به درخواست های مناسب از سوی تنظیم کننده ها و سازمان های مجری قانون پاسخ دهد.

 

صرافی کریپتو ادعاها را رد می کند

مقاله رویترز به نقل از یک شرکت تحقیقاتی صنعتی، بیشتر نشان می‌دهد که حجم معاملات بایننس در روسیه از زمان آغاز درگیری افزایش یافته است، زیرا روس‌ها به دنبال محافظت از دارایی‌های خود در برابر تحریم‌ها و کاهش ارزش ملی بودند. داده‌های Cryptocompare نشان می‌دهد که بایننس در ماه مارس تقریباً ۸۰ درصد از معاملات روبل به کریپتو را پردازش کرده است. روز پنجشنبه، صرافی اعلام کرد، با این حال، خدمات را برای دارندگان حساب روسیه محدود می کند تا از آخرین تحریم های اتحادیه اروپا پیروی کنند.

بایننس با رد ادعاهای موجود در این گزارش، داده های بازار استناد شده را نادرست توصیف کرد، و در حالی که اشاره کرد، تحریم های تهاجمی علیه روسیه را اجرا کرده است، در پاسخ به سؤالات رویترز، بر این باور خود تأکید کرد که این برای یک شرکت خصوصی غیراخلاقی است. این سازمان به طور یکجانبه تصمیم بگیرد حساب میلیون ها کاربر بی گناه را مسدود کند. در بیانیه ای که روز جمعه منتشر شد، این شرکت گفت که به محض شروع جنگ کار در روسیه را متوقف کرده است.

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا