اخبار صرافی‌ هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

افزایش بی‌سابقه کاربران هندی بایننس

تعداد کاربران هندی در صرافی ارزهای دیجیتال Binance پس از اینکه دولت هند شروع به اخذ مالیات از تراکنش‌های رمزنگاری کرد، افزایش یافت. در همین حال، حجم معاملات روزانه در برخی از صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال مستقر در هند بیش از ۹۰ درصد از زمان اعمال قوانین مالیاتی جدید کاهش یافته است.

 

رکورد جدیدی از تعداد کاربران هندی بایننس

بلومبرگ روز سه‌شنبه گزارش داد، تعداد ثبت‌نام‌های کاربران هندی در صرافی جهانی بایننس پس از کسر مالیات ۱ درصدی در مبدا (TDS) در ژوئیه افزایش یافت.

 

این نشریه افزود که تعداد دانلودهای اپلیکیشن Binance در هند به ۴۲۹,۰۰۰ در ماه اوت افزایش یافت و اشاره کرد که این تعداد بالاترین میزان در سال جاری است. در مقابل، حجم معاملات روزانه در چندین صرافی اصلی ارزهای دیجیتال مستقر در هند از زمان اعمال TDS 1 درصدی بیش از ۹۰ درصد کاهش یافته است.

 

روهان میسرا، مدیر عامل SEBA هند، یکی از شرکت های تابعه SEBA Bank AG مستقر در سوئیس، در مورد مالیات جدید، اظهار داشت:

مقررات مالیاتی اخیر به صراحت در مورد اینکه آیا ۱% مالیات کسر شده در مبدأ به معاملات مشتقات رمزنگاری که شامل معاملات آتی می‌شود یا خیر، مشخص نیست، همانطور که برای تراکنش‌های لحظه‌ای کریپتو صدق می‌کند.

 

۱٪ TDS علاوه بر مالیات ۳۰٪ جدید بر سود حاصل از دارایی‌های رمزنگاری شده اعمال می‌شود. علاوه بر این، ضرر معاملات ارزهای دیجیتال را نمی‌توان با درآمد جبران کرد. صرافی‌های کریپتو هند نیز با حمایت محدودی از سوی سیستم بانکی مواجه هستند و این امر انتقال پول به داخل و خارج از پلتفرم‌های معاملاتی را برای کاربران دشوار می‌کند.

 

یکی دیگر از صرافی‌های ارزهای دیجیتال خارجی، FTX، از ژانویه شاهد افزایش دانلود اپلیکیشن‌های خود بود، اما نه از ژوئیه. این صرافی در ماه ژانویه حدود ۴۰,۰۰۰ بار در هند، تقریبا ۹۶,۰۰۰ بار در ژوئیه و ۵۲,۰۰۰ بار در ماه اوت شاهد دانلود اپلیکیشن خود بود.

 

 

با این حال، صرافی رمزارز Coinbase Global Inc که در لیست نزدک قرار دارد، شاهد بود که تعداد دانلود اپلیکیشن‌های آن در هند از تقریباً ۳۱,۰۰۰ در ژوئن به ۱۶,۰۰۰ در ماه اوت کاهش یافت. کوین بیس در ماه آپریل تلاش کرد تا عملیات خود را در هند گسترش دهد اما به سرعت با سیستم پرداخت UPI به مشکل برخورد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا