بایننس با اقدام قانونی SEC مواجه می‌شود

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه Binance، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در سراسر جهان، به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار ایالات متحده اقدام قانونی کرد. گری گنسلر، رئیس SEC، فاش کرد که بایننس با سیزده اتهام مرتبط با این تخلفات مواجه است.

 

بایننس با شکایت SEC به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار ایالات متحده تحت تاثیر قرار گرفت

زمانی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) پرونده‌ای را در منطقه کلمبیا تشکیل می‌دهد، بایننس با شکایت دیگری روبرو است. این امر پس از شکایت کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) بایننس در اواخر ماه مارس صورت گرفت. یک بیانیه مطبوعاتی دخالت Changpeng Zhao (CZ) مدیر عامل Binance را به عنوان متهم در این دعوی تأیید می‌کند.

 

بایننس طبق اتهامات رگولاتوری با چندین نقض اوراق بهادار مواجه است که ادعا می‌کند صرافی به طور مخفیانه به مشتریان آمریکایی با ارزش بالا اجازه استفاده از پلتفرم معاملاتی بین‌المللی ارزهای دیجیتال را داده است. روز دوشنبه، گری گنسلر، رئیس SEC فاش کرد که بایننس به ۱۳ اتهام مجزا متهم است. علاوه بر این، SEC ادعا می‌کند که بایننس دارایی‌های مشتری را با هم ترکیب کرده است.

 

گنسلر توضیح داد:

از طریق سیزده اتهام، ما ادعا می‌کنیم که نهادهای ژائو و بایننس در شبکه گسترده‌ای از فریب، تضاد منافع، عدم افشای اطلاعات و فرار حساب شده از قانون دست داشته اند. همانطور که گفته می‌شود، ژائو و بایننس سرمایه‌گذاران را در مورد کنترل‌های ریسک و حجم معاملات فاسد گمراه کردند و در عین حال فعالانه افرادی که پلتفرم را اداره می‌کردند، معاملات دستکاری سازنده بازار وابسته به آن را انجام دادند.

 

گنسلر افزود:

مردم باید از سرمایه‌گذاری هر یک از دارایی‌های خود که به سختی به دست آورده اند با یا بر روی این پلتفرم‌های غیرقانونی خودداری کنند.

 

پس از انتشار این خبر، ارزش دارایی‌های ارزهای دیجیتال مختلف کاهش یافت و بیت کوین و اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته ۳ تا ۴ درصد کاهش داشتند. بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر با ضررهای قابل‌توجه‌تری مواجه شدند.

 

در همین حال، شکایت SEC ادعا می کند که Binance و CZ بی‌توجهی آشکار به قوانین اوراق بهادار ایالات متحده که شامل فعالیت یک بورس ثبت نشده، کارگزاری و اتاق تسویه است، نشان داده اند. همچنین شامل توانمندسازی افراد برای تجارت اوراق بهادار ثبت نشده از جمله BNB و BUSD بود.

 

پس از انتشار شکایت، CZ پاسخ داد. CZ گفت:

تیم ما آماده است و از پایداری سیستم‌ها، از جمله برداشت و سپرده اطمینان می‌دهد. ما به محض مشاهده شکایت پاسخی صادر خواهیم کرد. هنوز آن را ندیده‌ام، رسانه‌ها اطلاعات را قبل از ما دریافت می‌کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا