سرمایه‌گذاری میلیاردی VCها در سال ۲۰۲۳

شرکت‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز امسال میلیاردها دلار به این بخش سرازیر کرده‌اند، علی‌رغم محیطی از عدم قطعیت نظارتی، جنگ آمریکا با ارزهای دیجیتال و بازار نزولی. سرمایه‌گذاری خطرپذیر معمولاً در طول بازارهای نزولی کاهش می‌یابد، اما چندین سرمایه‌گذاری بزرگ در حوزه کریپتو و Web3 در سال جاری انجام شده است. به نظر نمی‌رسد پس زمینه‌ای از عدم اطمینان نظارتی و حمله آشکار به این بخش در ایالات متحده سرمایه‌گذاران را منصرف کند. در ۱۸ آپریل، سرمایه‌گذار DeFi برخی از بزرگترین جمع‌آوری‌های سرمایه در بخش کریپتو و وب۳ تا کنون در سال ۲۰۲۳ را برجسته کرد.

 

سرمایه‌گذاری خطرپذیر همچنان در جریان است

برخی از بزرگترین شرکت‌های VC صنعت، مانند Three Arrows Capital و Alameda Research، سقوط کرده اند. با این حال، تحلیلگر مشاهده کرد که بحران به معنای فرصت است.

 

LayerZero امسال ۱۲۰ میلیون دلار از طریق a16z و Sequoia Capital جمع‌آوری کرد. این پروتکل ایجاد dAppهای زنجیره‌ای متقابل را تسهیل می‌کند که در تمام زنجیره‌های اصلی قابل همکاری هستند. پس از ۱۳۵ میلیون دلار سری A در مارس ۲۰۲۲، حدود ۳ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده است.

 

Scroll ZKP با سرمایه‌گذارانی از جمله Polychain Capital و Sequoia با ارزش ۱.۸ میلیارد دلاری ۵۰ میلیون دلار سرمایه دریافت کرد. این پروژه امکان توسعه قرارداد هوشمند ماشین مجازی اتریوم (EVM) را فراهم می‌کند. پلتفرم بازسازی اتریوم Eigenlayer نیز در دوری که توسط Blockchain Capital هدایت شد، ۵۰ میلیون دلار جمع‌آوری کرد. پروتکل ETH را قادر می‌سازد تا مجدداً در شبکه‌های دیگر قرار گیرد تا امنیت و اقتصاد کریپتویی آنها افزایش یابد. پروتکل کریپتویی متمرکز بر هوش مصنوعی Fetch.ai مبلغ ۴۰ میلیون دلار از سازنده بازار و شرکت سرمایه‌گذاری DWF Labs جمع‌آوری کرد. این پلتفرم قصد دارد از هوش مصنوعی برای خودکارسازی وظایفی مانند اجرای تراکنش‌ها استفاده کند. دیگر پروژه‌های کریپتو و وب‌۳ که امسال بودجه VC را افزایش داده‌اند شامل پلتفرم اجتماعی Plai Labs با ۳۲ میلیون دلار و پلتفرم تجاری بهینه شده Sei Network با ۳۰ میلیون دلار است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا