لایحه‌ای برای تنظیم استیبل کوین‌های پرداخت

یک سناتور آمریکایی لایحه‌ای را برای ایجاد اولین چارچوب نظارتی فدرال برای استیبل کوین‌های پرداخت ارائه کرده است. این قانونگذار توضیح داد این لایحه همچنین تضمین می‌کند که فدرال رزرو که شک و تردید قابل توجهی در مورد استیبل کوین‌ها نشان داده است، در موقعیتی نخواهد بود که این فعالیت را متوقف کند.

 

قانون اعتماد استیبل کوین ۲۰۲۲

 

سناتور ایالات متحده پت تومی، عضو رده‌بندی کمیته سنا در امور بانکی، مسکن و شهری، روز چهارشنبه قانون شفافیت ذخایر استیبل کوین و تراکنش‌های ایمن یکنواخت ۲۰۲۲ (Stablecoin Transparency of Reserves and Uniform Safe Transactions Act of 2022) را معرفی کرد. این لایحه همچنین به عنوان قانون اعتماد استیبل کوین ۲۰۲۲ (Stablecoin TRUST Act of 2022) شناخته می‌شود.

 

به گفته این قانونگذار، این قانون اولین چارچوب قانونی فدرال را برای استیبل کوین‌های پرداخت ایجاد می‌کند و کنگره را به سمت مسیری برای تنظیم معقول ارزهای دیجیتال هدایت می‌کند.

 

سناتور تومی اظهار داشت:

امیدوارم این چارچوب زمینه‌ای را برای همکارانم فراهم کند تا در سال آینده قانونی را تصویب کنند که از وجوه مشتریان محافظت می‌کند آن هم بدون جلوگیری از نوآوری. این لایحه همچنین تضمین می‌کند که فدرال رزرو که شک قابل توجهی در مورد استیبل کوین‌ها نشان داده است، در موقعیتی نخواهد بود که این فعالیت را متوقف کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا