نظر بیل آکمن در مورد بحران بانکی ایالات متحده

بیل آکمن میلیاردر هشدار داده است که زمان ما در حال اتمام است تا مشکلی که منجر به سقوط بانک‌های منطقه‌ای شد را برطرف کنیم. قبل از بیدار شدن FDIC، خزانه‌داری ایالات متحده و دولت ما باید چند ورشکستگی غیرضروری بانک دیگر را مشاهده کنیم؟ وی تاکید کرد اکنون به یک نظام تضمین سپرده سراسری نیاز داریم.

 

آکمن خواستار اقدام فوری با پایان یافتن زمان برای جلوگیری از ورشکستگی بیشتر بانک هاست

بیل آکمن میلیاردر، مدیر عامل و مدیر پورتفولیوی شرکت مدیریت سرمایه پرشینگ اسکوئر، هشدار داده است که زمان دولت ایالات متحده برای اصلاح سیستم بانکی در حال اتمام است.

 

او چهارشنبه در توییتی نوشت:

سیستم بانکی منطقه‌ای در معرض خطر است. افزایش سریع نرخ‌ها، دارایی‌ها را کاهش داد و سپرده‌ها را تخلیه کرد.

 

آکمن توضیح داد که شکست شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) در به‌روزرسانی و گسترش رژیم بیمه خود، میخ‌های بیشتری را در تابوت کوبیده است. او تاکید کرد که بانک فرست ریپابلیک اگر FDIC به طور موقت سپرده‌ها را تضمین می‌کرد و یک رژیم تضمینی جدید ایجاد می‌شد، شکست نمی‌خورد. در عوض، ما شاهد سقوط دومینوها با هزینه‌های سیستماتیک و اقتصادی هستیم. First Republic Bank در اوایل هفته پیش توسط رگولاتورها توقیف شد و بیشتر دارایی‌های آن به JPMorgan Chase فروخته شد.

 

این میلیاردر افزود که بانک‌های سیستم‌دار جهانی (G-SIB) از مزیت رقابتی ناعادلانه‌ای برخوردارند که برای ورشکستگی بسیار بزرگ است به این معنی که تنها سپرده‌گذاران بیمه‌نشده‌شان می‌توانند راحت بخوابند. تا زمانی که زمین بازی مساوی نشود، بانک‌های منطقه در معرض خطر جدی قرار دارند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا