بهترین کیف پول بیت کوین کش

کیف پول بیت کوین کش انواع مختلفی دارد که در این مقاله تلاش خواهیم کرد، شما را با انواع آن آشنا کنیم. کیف پول‌های موجود در ارزهای رمزنگاری شده همان هدف کیف پول چرمی شما را دنبال می‌کنند: یعنی ذخیره پول. با این وجود، کیف پول‌های رمزنگاری از لایه‌های مختلف فناوری تشکیل شده‌اند که به امنیت ذخیره‌سازی دیجیتال ارزهای دیجیتال کمک می‌کنند. پروتکل یک ارز دیجیتال اولین لایه امنیتی است. صرافی‌های متعدد لایه بعدی حفاظت از بیت کوین هستند که از نظر امنیت کد و زیرساخت از بلاکچین متمایز است.

کیف پولی که کاربر از آن استفاده می‌کند، چه کیف پول داغ (متصل به اینترنت) یا یک کیف پول سرد (قطع شده از اینترنت)، آخرین لایه امنیتی برای ارزهای دیجیتال است. کیف پول‌های دیجیتال برای موفقیت یک اکوسیستم رمزنگاری به دلیل قابلیت نگهداری و تراکنش دارایی‌ها، که یکی از ویژگی‌های حیاتی سیستم سنتی فیات است، ضروری هستند.

سال‌ها نوآوری در اکوسیستم بیت کوین کش (BCH) منجر به تعداد زیادی گزینه برای کیف پول بیت کوین کش شده است که هدف آن‌ها برآورده کردن نیازهای منحصر به فرد استخراج کنندگان، معامله گران و دارندگان است. گزینه‌های کیف پول موجود برای نگهداری و تراکنش BCH عبارتند از کیف پول سخت افزاری، کیف پول نرم افزاری، کیف پول موبایل، کیف پول کاغذی و کیف پول ارائه شده توسط صرافی‌های ارز دیجیتال.

کیف پول بیت کوین کش

 

برترین کیف پول بیت کوین کش

هر کیف پول رمزنگاری، از جمله تمام کیف پول‌های بیت کوین کش، بر روی دو رشته تصادفی از اعداد معروف به کلید خصوصی و عمومی اجرا می‌شود. یک کلید عمومی را می‌توان به صورت عمومی به اشتراک گذاشت و برای دریافت پرداخت‌ها استفاده می‌شود. پس کلید خصوصی تنها راه دسترسی به دارایی‌های دیجیتال در کیف پول کریپتو است. از این رو، به دلایل امنیتی، به کاربران توصیه می‌شود، هرگز کلیدهای خصوصی خود را به اشتراک نگذارند یا آن را گم نکنند.

با هجوم کیف پول‌های جدید به بازار ارزهای دیجیتال، بار حفاظت از کلیدهای خصوصی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. اولین کیف پول‌ها برنامه‌های منبع باز بودند که به عنوان فایل‌های اجرایی روی رایانه‌ها اجرا می‌شدند. با فراگیر شدن نوآوری، کیف پول‌های رمزنگاری منبع بسته به اشکال مختلف نرم افزار، سخت افزار و جایگزین‌های کاغذی تبدیل شدند.

چیزی که یک سیستم منبع باز را از رقبا متمایز می‌کند، امکان بررسی متقاطع کدهای در دسترس عموم برای اشکالات و آسیب پذیری‌ها است که در نهایت یک سیستم قوی برای مدیریت دارایی‌های بیت کوین کش ایجاد می‌کند. با این وجود، در کیف پول‌های رمزنگاری منبع بسته، فقط توسعه‌دهندگان به کدها دسترسی دارند؛ چون آن‌ها تنها کسانی هستند که می‌توانند کیف پول را از نظر آسیب‌پذیری‌ها بررسی کنند. هرچه رفع اشکال بیشتر طول بکشد، ریسک برای سرمایه کاربران بیشتر می‌شود.

بسیاری از کیف‌پول‌های اخیر بیت کوین کش نیاز ذاتی به حفاظت از کلیدهای خصوصی را با امکان دسترسی کاربران از طریق رمزهای عبور، اثر انگشت، کدهای مخفی و ثبت‌نام از طریق آدرس‌های ایمیل تایید شده برطرف کرده‌اند.

 

بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین کش یک فورک (نسخه اصلاح شده) از بیت کوین اصلی (BTC) است که هدف آن ارائه تراکنش‌های سریع‌تر است. بنابراین، توجه به این نکته ضروری است که کیف پول بیت کوین کش فقط می‌تواند توکن‌های بیت کوین کش را پشتیبانی کند و نمی‌تواند بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری را بپذیرد یا ارسال کند.

 

انواع کیف پول بیت کوین کش (BCH)

داشتن دانش زمینه‌ای در مورد اکوسیستم بیت کوین کش به کاربران آگاهی بیشتری برای انتخاب کیف پولی می‌دهد که به بهترین وجه مطابق با نیازهای ذخیره سازی و هزینه کریپتو آن‌ها باشد. بنابراین، شخص باید واقعا موارد استفاده منحصر به فرد خود را قبل از متعهد شدن به هر فناوری در نظر بگیرد. در ادامه این مقاله به انواع کیف پول بیت کوین کش می‌پردازیم:

کیف‌پول بیت کوین‌کش

 

کیف پول موبایل

کیف پول‌های موبایل تبدیل به در دسترس‌ترین گزینه برای ذخیره سازی بیت کوین کش و سایر ارزهای دیجیتال شده است. برای شروع، فقط به یک تلفن همراه و یک اتصال اینترنتی فعال نیاز دارد. کیف پول موبایل را می‌توان در قالب برنامه‌های رایگان دانلود کرد و نیازی به سرمایه گذاری اولیه ندارد. کیف پول‌های کریپتو روی موبایل توسط چندین لایه رمز عبور که بر اساس ورودی‌های ایجاد شده در برنامه درخواست می‌شوند، ایمن می‌شوند.

برای مثال، وقت ثبت نام، برنامه یک عبارت پشتیبان/بازیابی مخفی ارائه می‌دهد که در آینده برای تایید ورودهای جدید یا بازیابی حساب کیف پول موجود استفاده می‌شود. عبارت مخفی ترکیبی تصادفی از ۱۲ کلمه است که باید در مکانی غیرقابل دسترس و ناشناخته برای دیگران ذخیره شود. علاوه بر این، برنامه هنگام ارسال وجه به آدرس کیف پول دیگری به رمز عبور ارائه شده توسط کاربر نیاز دارد. برخی از برنامه‌ها همچنین می‌توانند کدهای قفل یا اثرانگشت گوشی شما را اسکن کنند تا از ورود دستی پسورد، عبور کنند.

کاربران می‌توانند با پشتیبان‌گیری از دستگاه‌های خود، از امنیت کیف پول‌های موبایل رمزنگاری خود اطمینان حاصل کنند. عبارت بازیابی مخفی تا زمانی که بتوانید با این رمز عبور وارد اپلیکیشن کیف پول شوید قابل بازیابی است. کیف پول‌های تلفن همراه ایجاد شده از منابع شناخته شده برای استفاده روزانه به طور منطقی ایمن هستند؛ اما به دلیل خطر بالای هک شدن برای ذخیره سازی طولانی مدت توصیه نمی‌شوند.

 

کیف پول های سخت افزاری

اعتقاد بر این است که کیف پول‌های سخت افزاری امن‌ترین راه برای ذخیره ارزهای دیجیتال و یکی از بهترین گزینه‌ها برای ذخیره سازی طولانی مدت هستند. این عمدتا به دلیل نزدیکی این فناوری به اخلاق بیت کوین برای مسئولیت مالی خود است. کیف پول سخت افزاری تنها نوع کیف پولی است که به صورت رایگان ارائه نمی‌شود و ویژگی‌هایی که ارائه می‌دهد، معمولا بیشتر از سرمایه گذاری است. مثل کیف پول‌های کاغذی، کیف پول‌های سخت افزاری نیز این امتیاز را دارند که به صورت آفلاین کار کنند. کیف پول‌های سخت افزاری جزئیات را به صورت الکترونیکی در کارت حافظه ذخیره می‌کنند.

کیف پول‌های سخت‌افزاری به شکل دستگاه‌های درایو USB در دسترس هستند و به عنوان یکی از امن‌ترین گزینه‌ها برای ذخیره‌سازی بیت کوین کش در بین سایر ارزهای دیجیتال به حساب می‌آیند. جدیدترین پیشنهادات می‌تواند به کاربران اجازه دهد تا چندین ارز رمزنگاری شده را که با کلیدهای خصوصی که به‌طور دائم در حافظه کیف ذخیره می‌شوند، ذخیره کنند. علاوه بر این، برخی از کیف پول‌های سخت‌افزاری را نمی‌توان تنها به نوعی پیکربندی کرد که کارمزد تراکنش‌های قابل تنظیم داشته باشند، بلکه می‌توانند از طریق یک برنامه تلفن همراه از طریق بلوتوث نیز کار کنند.

در حالی که یک تصور اشتباه رایج وجود دارد که کیف پول‌های سخت‌افزاری ارزهای دیجیتال را ذخیره می‌کنند، آن‌ها صرفا کلیدهای خصوصی رمزارز را که به صورت آنلاین در زنجیره بلوکی بیت کوین کش وجود دارد، ذخیره می‌کنند. پس از اتصال به رایانه‌ای که دارای نرم افزار سازگار است، کلیدهای خصوصی را می‌توان برای دسترسی یا تجارت ارزهای دیجیتال استفاده کرد.

یک شماره شناسایی شخصی (PIN) و یک رمز عبور اختیاری از کلیدهای خصوصی کاربران ذخیره شده در کیف پول‌های سخت افزاری محافظت می‌کند. در صورت گم شدن کیف پول سخت افزاری کاربر، از دارایی‌ها با استفاده از یک عبارت اولیه پشتیبان تهیه می‌شود. عبارت seed که به عنوان عبارت بازیابی نیز شناخته می‌شود، دنباله‌ای از کلمات است که به کاربر اجازه می‌دهد کلید خصوصی خود را بازسازی کند. کاربران می‌توانند کلیدهای خود را با استفاده از عبارت seed خود به کیف پول سخت افزاری دیگری انتقال دهند.

کیف‌ پول بیت‌کوین کش

 

کیف پول های نرم افزاری

کیف پول‌های نرم‌افزاری قدمتی به اندازه زمان تولد ارزهای دیجیتال دارند و می‌توان آن را به سال ۲۰۰۹ ردیابی کرد، زمانی که ساتوشی ناکاموتو یک نرم‌افزار متن باز برای ذخیره بیت‌کوین اصلی منتشر کرد. کیف پول نرم افزاری یک برنامه کامپیوتری معمولی است که می‌تواند بر روی یک سیستم کامپیوتری سازگار نصب و اجرا شود.

این کیف پول‌ها از زمان پیدایش خود مسئولیت ذخیره و تراکنش ارزهای دیجیتال را بر عهده داشتند. تا به امروز، کیف پول‌های نرم‌افزاری با ذخیره کلیدهای خصوصی روی سخت‌افزار رایانه، تراکنش‌های امن رمزنگاری نظیر به همتا را امکان‌پذیر می‌کنند و آن را به اولین گزینه ذخیره‌سازی سرد تبدیل می‌کنند. کیف پول‌های نرم‌افزاری می‌توانند هدف آسان‌تری برای حملات سایبری قرار بگیرند. در نتیجه، آن‌ها به دلیل هجوم کیف پول‌های دیگری که برای غلبه بر کاستی‌های آن‌ها طراحی شده‌اند، به آرامی شروع به از دست دادن ارتباط خود کرده‌اند.

 

کیف پول کاغذی

زمانی که به عنوان بهترین گزینه ذخیره سازی سرد برای ارزهای دیجیتال در نظر گرفته می‌شد، کیف پول‌های کاغذی پیشگام اکوسیستم کیف پول خارج از شبکه بوده‌اند. کیف پول کاغذی یک تکه کاغذ با جزئیات اولیه آدرس کیف پول مثل کلیدهای خصوصی و عمومی آن است. برای شروع کار با کیف پول کاغذی بیت کوین کش، باید به یک کامپیوتر، یک تولید کننده کیف پول و یک چاپگر دسترسی داشته باشید. تولید کننده کیف پول کاغذی، سرویسی که برای ایجاد کیف پول کاغذی استفاده می‌شود، به صورت آنلاین یافت می‌شود و اغلب با یک نسخه آفلاین برای ارائه تجربه‌ای امن‌تر همراه است.

یک تولید کننده کیف پول می‌تواند یک آدرس بیت کوین کش بر اساس ورودی‌های تصادفی (مانند اعداد یا حرکات ماوس) از کاربر ایجاد کند. آدرس جدید بیت کوین کش به مجموعه جدیدی از کلیدهای خصوصی و عمومی مرتبط خواهد شد و تمام اطلاعات برای چاپ روی یک تکه کاغذ در دسترس قرار خواهند گرفت. در حالی که ماهیت آفلاین کیف پول‌های کاغذی امنیت را در برابر حملات آنلاین فراهم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند، هکرها اغلب آسیب پذیری‌ها را با رایانه و چاپگر هدف قرار می‌دهند تا به کلیدهای خصوصی تولید شده دسترسی پیدا کنند. پس از دستگاه‌های قابل اعتمادی استفاده کنید که برای هکرها بررسی شده‌اند.

همچنین به کاربران توصیه می‌شود در طول فرآیند تولید کیف پول کاغذی، کامپیوتر و چاپگر را از اینترنت جدا کنند. با گذشت زمان، نگهداری کیف پول‌های کاغذی سخت‌تر می‌شود و خطر از دست دادن جزئیات کیف پول افزایش می‌یابد؛ چون کاغذ روند طبیعی خود را از هم پاشیده است.

کیف‌پول بیت کوین کش

 

کلام آخر کیف پول بیت کوین کش

علاوه بر چهار نوع اصلی کیف‌پول‌های رمزنگاری، ارزهای دیجیتال را می‌توان در کیف‌هایی که توسط صرافی‌های ارزهای دیجیتال در دسترس هستند، ذخیره کرد. کیف‌پول‌های صرافی دقیقا مثل خدمات ارائه شده توسط سایر کیف‌پول‌ها عمل می‌کنند، اما نیازی به هیچ تعهدی از جانب کاربران در زمینه راه‌اندازی یا تامین وجوه ندارند. با توجه به سهولت استفاده از این سرویس بلافاصله پس از ثبت نام، کیف پول‌های صرافی برای موفقیت پذیرش کریپتو بسیار مهم بوده است.

با این وجود، از آن‌جایی که کلید خصوصی وجوه شما متعلق به شرکتی است که صرافی را اداره می‌کند، حملات سایبری به شرکت ممکن است دارایی‌های شما را در معرض هکرها قرار دهد. تجربه شما را به مناسب‌ترین کیف پول بر اساس عادات سرمایه گذاری و نگهداری راهنمایی می‌کند. یکی از بهترین روش‌ها هنگام انتخاب کیف پول دیجیتال این است که به سراغ کیف پولی بروید که بر اساس کدهای منبع باز ساخته شده است؛ چون بینش‌هایی در مورد اهداف و انگیزه‌های بلندمدت توسعه‌دهنده ارائه می‌دهد.

نرم افزار ساخته شده بر روی کدهای منبع باز، کدها را در دسترس عموم قرار می‌دهد، که می‌توان آن‌ها را بررسی کرد و برای یافتن سطح امنیت در برابر تهدیدات، آن‌ها را ردیابی کرد. در مقایسه با انتهای دیگر طیف، نرم‌افزار اختصاصی خطر بزرگ‌تری ایجاد می‌کند؛ چون عموم مردم نمی‌توانند به کدها دسترسی داشته باشند تا یکپارچگی سیستم را تایید کنند. برای اطلاعات بیشتر از کیف پول بیت کوین کش به سایت رسمی bitcoincash.org مراجعه کنید.

 

سوالات متداول کیف پول بیت کوین کش

چگونه کیف پول بیت کوین کش تهیه کنم؟

دو راه اصلی برای ایجاد کیف پول بیت کوین کش عبارتند از: (۱) یک برنامه را روی دستگاه تلفن همراه / دسکتاپ خود نصب کنید. (۲) یک حساب کاربری با یک صرافی ارز دیجیتال ایجاد کنید. طیف گسترده ای از کیف پول بیت کوین کش برای انتخاب وجود دارد.

آیا می‌توانم از کیف پول BTC برای بیت کوین کش استفاده کنم؟

بیت کوین (BTC) و بیت کوین کش (BCH) دو ارز دیجیتال کاملاً مجزا هستند و بر روی دو بلاک چین کاملا مجزا کار می‌کنند. این بدان معناست که بیت کوین کش (BCH) ارسال شده به آدرسی در بلاک چین بیت کوین (BTC) هرگز در بلاک چین بیت کوین ظاهر نمی‌شود و وجود نخواهد داشت.

آیا کوین بیس، کیف پول بیت کوین کش دارد؟

بر اساس پست وبلاگ اخیر شرکت، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده، Coinbase Global Inc. اعلام کرد که کیف پول آن از ژانویه ۲۰۲۳ دیگر از Ethereum Classic (ETC)، بیت کوین کش (BCH)، XRP و Stellar (XLM) پشتیبانی نخواهد کرد. .

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا