بهترین ارزهای وب۳

ارزهای وب۳، معادل ارزهای امروزی هستند و به عنوان وسیله‌ای برای مبادله در اقتصاد رمزنگاری استفاده می‌شوند. هزاران توکن مختلف وجود دارد که می‌توان از آن‌ها به روش‌های مختلف استفاده کرد. برخی از توکن‌ها دسترسی به خدمات خاصی را ارائه می‌دهند، در حالی که برخی دیگر حق رای یا حتی سود سهام را اعطا می‌کنند.

Web 3.0 یا Web3 مجموعه ای از ارزش‌ها و برنامه‌های فنی است که عصر جدیدی از وب جهانی را تعریف می‌کند. نمونه‌های Prime Web 3.0 شامل همه جا، تمرکززدایی، هوش مصنوعی، بلاکچین و اتصال است. درباره معنای Web 3.0 و ویژگی‌های کلیدی آن بیشتر بدانید. سپس، با Avast One، حفاظت دیجیتالی مورد نیاز خود را برای زندگی متصل خود دریافت کنید. اما وب۳ دقیقا چیست؟ بیایید از ابتدا شروع کنیم، با راه اندازی شبکه جهانی وب، که به عنوان وب ۱.۰ نیز شناخته می‌شود.

 

وب۳ چیست؟

وب۳ یا Web3 نیز شناخته می‌شود، نسل سوم شبکه جهانی وب است. وب۳ قرار است غیرمتمرکز باشد، برای همه باز باشد و بر پایه فناوری‌های بلاکچین و پیشرفت‌های وب معنایی ساخته شده باشد، که وب را به عنوان شبکه‌ای از داده‌های مرتبط با معنا توصیف می‌کند.

وب۳ مبتنی بر مجموعه خاصی از اصول، پارامترهای فنی و مقادیر است که آن را از تکرارهای قبلی شبکه جهانی وب متمایز می‌کند: Web 2.0 و Web 1.0. وب۳ دنیایی بدون شرکت‌های متمرکز را پیش‌بینی می‌کند که در آن افراد کنترل داده‌های خود را در دست دارند و تراکنش‌ها به‌طور شفاف در زنجیره‌های بلوکی یا پایگاه‌های اطلاعاتی قابل جستجو توسط هر کسی ثبت می‌شوند.

ارزهای وب3
ارزهای وب۳

 

ویژگی‌های وب۳

وب۳ به بهترین وجه از طریق ویژگی‌های آن، یعنی فراگیر بودن، عدم تمرکز، هوش مصنوعی و تعامل معنایی وب توضیح داده شده است. برخی از فناوری‌های وب۳ قبلا ظهور کرده‌اند، مانند مفهوم غیرمتمرکز که زیربنای زنجیره بلوکی است. معانی دیگر وب ۳.۰ هنوز قابل درک نیستند.

فناوری بلاکچین برای تسهیل ارزهای دیجیتال ایجاد شده است. ارزهای دیجیتالی که غیرمتمرکز هستند (توسط بانک‌های مرکزی کنترل نمی‌شوند) و قرار است نقش بزرگی در وب۳ ایفا کنند. این ارزها و سایر دارایی‌های دیجیتال مانند NFT که به عنوان رمزارزهای وب۳ شناخته می‌شوند، برای انگیزه دادن به کاربران و ارائه‌دهندگان خدمات مورد استفاده قرار می‌گیرند و به افراد اجازه می‌دهند مستقیما با یکدیگر معامله کنند بدون اینکه نیازی به عبور از طریق اشخاص ثالث مانند بانک‌های معمولی باشند.

فراگیر بودن وب۳

Ubiquity به معنای ظاهر شدن در همه جا یا بسیار رایج بودن است. تعریف فراگیر از نظر وب۳ به این ایده اشاره دارد که اینترنت باید از هر نقطه، از طریق هر پلتفرم و در هر دستگاهی قابل دسترسی باشد. همراه با فراگیر شدن دیجیتال، ایده برابری نیز مطرح می‌شود. اگر وب۳ همه جا حاضر است، به این معنی است که محدود نیست. وب۳ برای عده معدودی نیست، برای عده زیادی در نظر گرفته شده است.

در وب۳، هرکسی می‌تواند از هر جایی درگیر باشد و می‌تواند از طریق نرم‌افزار منبع باز مشارکت داشته باشد. وب ۲.۰ با ظهور گوشی‌های هوشمند و دسترسی بیشتر به اینترنت این موضوع را لمس کرد. اگر کاربر چیزی را در رسانه‌های اجتماعی پست کند، اساسا همه جا است. با گجت‌ها و فناوری‌های جدید در افق، این اتصال جهانی بی‌درنگ به شتاب خود ادامه خواهد داد.

عدم تمرکز وب۳

وب۳ یک اینترنت واقعا غیرمتمرکز را متصور است، که در آن اتصال کاملا مبتنی بر اتصالات شبکه همتا به همتا است. این وب غیرمتمرکز برای ذخیره داده‌ها و حفظ دارایی‌های دیجیتال بدون ردیابی به بلاکچین متکی است. برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapps) نیز بر اساس این مفهوم توسعه یافته‌اند. برنامه‌های غیرمتمرکز به جای این‌که توسط یک سرور واحد نگهداری شوند، توسط شبکه‌ای از رایانه‌ها نگهداری می‌شوند.

برخی از Dapp‌ها در حال حاضر با استفاده از فناوری‌های اصلی Web 3.0 وجود دارند. امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای DApps مرکزی است و بسیاری از ویژگی‌های ارزهای دیجیتال را به اشتراک می‌گذارد، اما کاربردهای آن حتی گسترده‌تر است. DeFi به کاربران امکان می‌دهد تا سرمایه گذاری کنند، پس انداز کنند و در نهایت موسسات مالی از قبل موجود و روش کار آن‌ها را از بالا به پایین جایگزین کنند.

هوش مصنوعی وب۳

وب۳ با تکیه بر هوش مصنوعی (AI) رایانه‌هایی را توسعه می‌دهد که می‌توانند معنی یا زمینه درخواست‌های کاربر را درک کنند و به درخواست‌های پیچیده سریع‌تر پاسخ دهند. هوش مصنوعی عصر وب۳ فراتر از تعامل وب ۲.۰ است و تجربیاتی را برای افرادی ایجاد می‌کند که احساس سرپرستی، یکپارچگی و شهودی می‌کنند. بخشی از هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و استفاده از تکنیک‌هایی مانند تجزیه و تحلیل پیش بینی برای ترسیم روابط و الگوهایی است که به پیش بینی نتایج و رویدادهای آینده کمک می‌کند.

در حالی که یادگیری ماشین غیرفعال است، هوش مصنوعی به یک عامل برای یادگیری و تعامل با محیط نیاز دارد. از دیدگاه کاربر، پیشرفت‌ها در یادگیری ماشینی می‌تواند منجر به پشتیبانی بهتر مشتری شود. چت ربات‌های هوشمند به طور فزاینده‌ای قادر خواهند بود از چندین مصرف کننده به طور همزمان پشتیبانی کنند، با دقتی بسیار بیشتر از استانداردهای فعلی. این فناوری پیشرفته همچنین نتایج جستجوی ایده آلی ارائه می‌دهد، اخبار جعلی را شناسایی می‌کند و محتوای با کیفیت بالا را انتخاب می‌کند.

وب3

 

بهترین ارزهای وب۳

در ادامه مقاله به ارزهای وب۳ می‌پردازیم:

 

چین لینک (Chainlink) – بهترین برای قراردادهای هوشمند

Chainlink یکی از شبکه‌های اوراکل پیشرو در فضای بلاکچین است. اوراکل‌ها به بلاکچین‌‍‌ها کمک می‌کنند تا به داده‌های خارج از زنجیره دسترسی داشته باشند و قراردادهای هوشمند قابل برنامه ریزی را توسعه دهند. این شبکه غیرمتمرکز قابلیت اطمینان طولانی مدت داده‌ها را فراهم می‌کند و به برخی از شرکت‌های مهم در فضای DeFi کمک می‌کند.

برخی از برترین پروتکل‌های DeFi که از اوراکل‌های Chainlink برای دریافت فیدهای داده‌های خارج از زنجیره دقیق استفاده می‌کنند عبارتند از AAVE، Uniswap و Compound. علاوه بر این، Chainlink در حال حاضر با Word Economic Forum (WEF) برای قدرت بخشیدن به انقلاب صنعتی چهارم (۴IR) کار می‌کند.

 

فایل‌کوین (Filecoin) – بهترین راه حل برای ذخیره سازی داده‌های امن

پروژه Filecoin در سال ۲۰۱۴ راه اندازی شد و یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز است. این بلاکچین اطلاعات را از طریق فناوری به نام سیستم ذخیره‌سازی فایل بین سیاره‌ای (IPFS) ذخیره می‌کند. در نتیجه، Filecoin ذخیره سازی دائمی داده‌ها را واقعا غیرمتمرکز می‌کند.

Filecoin به طور ویژه برای کار یکپارچه با پروتکل‌های Web3 و DeFi طراحی شده است. می‌توانید داده‌هایی مانند NFT، فایل‌های بزرگ و داده‌های اغلب قابل دسترسی را در شبکه ذخیره کنید. به همین دلیل است که Filecoin یکی از بهترین شبکه‌ها برای صنعت ویدیوی آنلاین و پخش موسیقی است. FIL توکن بومی بلاکچین Filecoin است و ابزارهای زیادی از جمله قدرت رای دادن به آن اضافه شده است.

 

گراف (GRT) – بهترین برای دسترسی به داده‌ها و سازماندهی

Graph ابزاری برای نمایه سازی بلاکچین است. با استفاده از GraphQL، هر کسی می‌تواند شبکه‌های بلاکچین مانند اتریوم و فایل کوین را پرس و جو کند. این کیف پول رمزنگاری وب۳ منبع باز است. بنابراین، توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از APIهایی به نام زیرگراف که به بهبود دسترسی به داده‌ها کمک می‌کنند، روی آن بسازند.

پروتکل Graph که گوگل زنجیره‌های بلوکی نامیده می‌شود، در DeFi، حاکمیت، رسانه‌های اجتماعی، سرگرمی‌های واقعیت مجازی و حتی بازارها ریشه دوانده است. GRT توکن بومی پروتکل Graph است و از طریق آن اعضای گراف DAO می توانند شبکه را اداره کنند. پروژه‌های برتر DeFi با استفاده از Graph شامل Uniswap، Synthetix، Decentraland، شبکه Polkadot و Aragon هستند.

 

سرویس نام اتریوم (ENS) – بهترین برای ثبت دامنه و رتبه بندی

سرویس نام اتریوم یک سرویس ثبت دامنه و میزبانی است که کاربران می‌توانند از آن برای نامگذاری وب سایت ها، کیف پول های رمزنگاری و موارد دیگر استفاده کنند. می‌توانید از نام ENS خود در سرویس‌های بلاکچین، از جمله DEX، متاورس‌ها و بازی‌های Play-2-Earn استفاده کنید. سرویس نام اتریوم یکی از پذیرفته‌شده‌ترین سرویس‌های نام‌گذاری بلاکچین با بیش از ۵۰۰ ادغام است.

ارز وب3

 

اوشن پروتکل (Ocean) – بهترین برای شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز

Ocean Protocol بازاری برای طبقه دارایی جدید است که در قرن بیست و یکم محبوب شده است – داده‌ها. این پلتفرم یک راه میانه برای مصرف کنندگان و ارائه دهندگان داده برای ملاقات و تراکنش است. ارائه دهندگان داده می‌توانند برای داده‌های خود قیمت بگذارند و مصرف کنندگان یک مکان مرکزی برای دسترسی به هر داده ای که نیاز دارند پیدا می‌کنند. پروتکل Ocean در رسانه‌های اصلی خبری مانند BBC، New York Times و Forbes ارائه شده است. این بهترین کیف پول رمزنگاری وب۳ در بلاکچین اتریوم است و داده‌ها به NFT‌های ERC-721 و توکن‌های ERC20 تبدیل می‌شوند که قابلیت همکاری دارند.

 

آراگون – بهترین برای ساخت شبکه‌های غیرمتمرکز و DAO

آراگون یک سرویس یک مرحله‌ای برای تمام نیازهای حاکمیتی شما است. استارت آپ‌های بلاکچین می‌توانند از زیرساخت‌های آن برای توسعه و مدیریت سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) استفاده کنند. این افزونه دارای یک پلاگین حاکمیتی و سایر زیرساخت‌های منبع باز است تا به پروژه‌های بلاکچین کمک کند تا از طریق یک DAO به تمرکززدایی واقعی دست یابند.

خدمات آراگون برای ساخت برخی از بزرگترین DAO‌ها در فضای بلاکچین، از جمله Decentraland (املاک دیجیتال)، BadgerDAO، و PieDAO، به کار گرفته شده است. این یکی از بهترین پلتفرم‌های رمزنگاری وب۳ است که توسط رسانه‌های خبری برجسته مانند فوربس، یاهو فاینانس و TechCrunch پوشش داده شده است.

ارزوب3

 

آرال‌سی (iExec RLC) – بهترین برای اجاره قدرت محاسباتی و داده

iExec RLC یک بازار web3 است که در آن کاربران از زیرساخت iExec برای ساخت و فروش برنامه‌های web3 خود استفاده می‌کنند. شما فقط به یک مرورگر، یک منبع داده و مقداری زمان برای دریافت یک محصول کاملا کارآمد نیاز دارید. iExec RLC با کمک به کاربران با ایده‌های بدون دانش فنی در توسعه فناوری بلاکچین، به وب۳ کمک می‌‌‌‌کند تا ایده‌های خود را به واقعیت تبدیل کنند. زیرساخت iExec به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا Dapp های خود را بسازند. iExec همچنین بخشی از Enterprise Ethereum Foundation (EEA) است.

 

فلاکس (Flux) – بهترین برای زیرساخت ابر غیرمتمرکز

Flux یک شبکه بلاکچین غیرمتمرکز است که مقیاس‌پذیری زیرساخت ابری را امکان‌پذیر می‌کند. شما می‌توانید Dapp‌های خود را در چندین سرور به طور همزمان توسعه دهید، مدیریت و مقیاس دهید. این پروژه یک رهبر بازار کریپتو و شریک با نام‌های قابل توجه در دنیای سنتی و دیجیتال است، مانند Nvidia و Kadena.

 

پولکادوت (DOT) – بهترین شبکه وب۳

پولکادوت امکان انتقال هر گونه دارایی یا داده را از طریق بلاکچین فراهم می‌کند. خدمات آن به توکن‌ها محدود نمی‌شود. با پولکادوت، کاربران می‌توانند با چندین بلاکچین، به نام پاراچین، در شبکه بومی پولکادوت تعامل داشته باشند. چیزی که پولکادوت را متمایز می‌کند این است که این توکن در دسته ارزهای وب۳ شناخته می‌شود. این می‌تواند باعث افزایش قیمت پولکادات شود. برای آشنایی با قابلیت‌های پولکادات به سایت polkadot.network بروید.

 

کلام آخر ارزهای وب۳

سرمایه گذاران باهوش به آینده نگاه می‌کنند و قبل از دیگران روند را تشخیص می‌دهند، تا بتوانند بیشترین سود را ببرند. اگر در سال ۲۰۲۳ روی ارزهای وب۳ سرمایه گذاری نمی‌کنید، مانند امتناع از سرمایه گذاری در شرکت‌های FAANG در سال ۲۰۰۵ است. برخی از ارزهای وب۳ مانند اتریوم و سولانا قبلا پامپ‌های قیمت خود را داشتند و سرمایه گذاری روی آن‌ها در حال حاضر بهترین حرکت نیست. بهترین حرکت این است که توکن‌های جدیدتر و ارزهای وب۳ تازه را انتخاب کنید.

ارزهای وب۳ ابزار گسترده‌ای را برای فضای وب۳ فراهم می‌کنند و سرمایه گذاران دیوانه‌وار به خرید ارزهای وب۳ می‌پردازند. آن‌ها در حال حاضر در پیش فروش هستند و در پایین‌ترین سطح تاریخ معامله می‌شوند. اگر می‌خواهید بازگشت سرمایه (ROI) زیادی داشته باشید و از سود ۱۰۰۰ برابری در کریپتو لذت ببرید، ارزهای وب۳ آینده شما را تغییر خواهد داد.

وب 3

 

سوالات متداول ارزهای وب۳

توکن‌های WEB3 چیست؟

توکن‌های وب۳ دارایی‌های دیجیتالی هستند که با چشم انداز ایجاد یک اینترنت غیرمتمرکز مرتبط هستند.

بهترین توکن‌های رمزنگاری وب۳ کدامند؟

برخی از رمزارزهای محبوب وب۳ عبارتند از Meta Masters Guild، Fight Out، RobotEra، Tamadoge، Battle Infinity و Ethereum. کریپتوهایی مانند اتریوم قراردادهای هوشمندی را به کار می‌گیرند تا به توسعه دهندگان اجازه دهند برنامه‌های غیرمتمرکز و پروتکل‌های شبکه بسازند.

آیا Web3 فقط ارزهای رمزنگاری شده است؟

وب۳ در هسته خود از بلاکچین، ارزهای رمزنگاری شده و NFT برای بازگرداندن قدرت به کاربران در قالب مالکیت استفاده می‌کند. یک پست در سال ۲۰۲۰ در توییتر به بهترین وجه بیان کرد: Web1 فقط خواندنی بود، Web2 خواندنی-نوشتنی است، Web3 خواندنی-نوشتنی-خودی خواهد بود.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا