سایت فروش NFT + معرفی ۶ سایت برتر

بهترین سایت های فروش NFT

در دنیای بزرگ NFT ها که روز به روز در حال گسترده تر شدن است، تلاش در میان وبسایت ها برای جذب هنرمندان و خریداران بسیار زیاد بوده و رقابت بین بهترین سایت فروش NFT هر روزه نزدیک تر و شدید تر میشود، دنیای NFT ها را تقریبا نوپا میتوان دانست و این بازار برای پیشرفت مسیرهای زیادی داشته و هم اکنون در ابتدای راه خود قرار دارد.

هر فرد برای ارائه و یا تهیه NFT های خود نیاز به بازاری دارد که در آن بتوان به راحتی به انجام معاملات و ساخت NFT ها پرداخت و مسائل زیادی در این بین برای معامله گران، هنرمندان و فروشندگان ان اف تی ها مطرح است که در ادامه به بررسی این مسائل میپردازیم.

 

موارد مهم در انتخاب، بهترین بازار فروش NFT

همانطور که میدانید NFT ها توکن های غیر مثلی هستند که ارزش هرکدام از آنها نسبت به مشخصات و دسته بندی هایی که قرار دارند متفاوت است و  موارد بسیاری در مورد قیمت و ارزش آنها تاثیر گذار میباشد. هر چه وبسایت میزبان فروش NFT دارای میزان معاملات بیشتری باشد معمولا هنرمندان و سازندگان NFT ها به انتخاب آن ها روی میاورند تا در زمان کمتری نسبت به فروش و کسب درآمد از اثر خود اقدام کنند. موارد بسیار زیادی برای مشخص کردن بهترین سایت های فروش NFT وجود دارد که مجموعا باعث میشود آن بازار به عنوان بهترین مارکت برای خریداران، فروشندگان و خالقین اثر یا هنرمندان شود که در ادامه به بررسی این موارد میپردازیم.

بهترین بازار ان اف تی ها

 

فی مارکت NFT

در بازار های ان اف تی مبالغی وجود دارد که در زمان فروش، ساخت و خرید این آثار پرداخت میکنید که به آن فی میگویند، هزینه تراکنش یا فی تراکنش بستگی به بلاکچینی که اثر را بر روی آن مینت میکنید و همچنین میزان شلوغی شبکه دارد پس یکی از تاثیر گذار ترین موارد برای انتخاب مارکت فروش میتواند فی شبکه و بلاکچین آن باشد و به غیر از فی شبکه شما در زمان خرید و فروش درصدی از مبلغ را به عنوان فی مارکت باید به مارکتی که در آن معامله میکنید پرداخت کنید. مجموع این مسائل میتواند به انتخاب مارکت NFT تاثیر گذار باشد.

میزان معاملات NFT در مارکت

هر چه میزان معاملات در این مارکت بیشتر باشد نشانگر محبوبیت این مارکت بوده و باعث میشود هنرمندان و کاربران بیشتری نسبت به این بازار جذب شوند، وجود کاربران بیشتر باعث میشود شما بتوانید در زمان کمتری نسبت به خرید یا فروش اثر مورد نظر اقدام کنید و همچنین گستردگی های بیشتری در انتخاب اثرات داشته باشید.

دسته بندی NFT ها

همانطور که میدانید NFT ها شامل آثار مختلفی میشوند از جمله موزیک، ویدیو، عکس، نقاشی، دست نوشته و غیره که هر مارکتی که بیشتر از انواع این آثار پشتیبانی کند میتواند کاربران بیشتری را جذب کند و میزان معاملات را افزایش دهد که خود این مسئله نیز باعث جذب کاربران و سرمایه گذاران بیشتری میشود. پس ارائه انواع دسته بندی ها نیز باعث جذب شدن کاربران و هنرمندان بیشتری خواهد شد.

قابلیت پرداخت سایت های NFT

روش های مختلفی برای خرید و فروش NFT ها وجود دارد که انواع آن در سایت های ذکر شده قابل دسترسی است، هر چه روش های پرداخت راحت تر و گسترده تر باشد برای مثال پرداخت با ارز های فیات، کریپتو و یا روش هایی مانند پرداخت با کارت های اعتباری، در صورت وجود انواع روش های پرداخت، کاربران راحتی بیشتری احساس میکنند و امکان خرید و فروش بیشتر نیز وجود دارد که خود ااین مسئله نیز باعث جذب بیشتر کاربران خواهد شد.

رابط کاربری سایت NFT

تمامی افرادی که وارد بازار ان اف تی ها میشوند دارای مهارت کامل و حرفه ای برای استفاده از وبسایت ها نمیباشند و همچنین پیچیده بودن روند خرید، فروش و ساخت آثار نیز باعث وقت گیر بودن این مسئله خواهد شد، هر چه پروسه های ذکر شده در وبسایت ها ساده تر باشد باعث جذب سرمایه گذاران بیشتری خواهد شد و استفاده از آن وبسایت آسان تر خواهد بود.

امنیت مارکت NFT

مهم ترین مسئله برای هر بازاری در دنیای ارزهای دیجیتال و بلاکچین، مسئله امنیت است. در زمان انتخاب مارکت باید به مسئله امنیت و اعتبار وبسایت انتخابی توجه کرد تا از هدر رفتن وقت و سرمایه جلوگیری شود.

پشتیبانی و خدمات مشتریان مارکت NFT

زمانی که شما در حال معامله و انجام هر گونه سرمایه گذاری در وبسایت یا مارکتی باشید نیاز به پشتیبانی دارید تا در صورت وجود اشکال یا هر نوع مسئله ای، تیم پشتیبانی بتواند مشکلات ایجاد شده برای شما را حل و به مسائل مورد نظر رسیدگی کند. در دسترس بودن این ارتباط در کمترین زمان را میتوان یکی از بزرگترین مزایای این وبسایت ها معرفی کرد.

در بالا به بررسی موارد مربوط به بهترین سایت های فروش NFT پرداختیم، همچنین شما میتوانید از مقاله فروش NFT + آموزش ساخت NFT بازدید نمائید تا اطلاعات بهتری برای سرمایه گذاری در این بازار کسب کنید. در ادامه به معرفی ۶ سایت برتر این بازار میپردازیم.

 

معرفی بهترین سایت های فروش NFT

در دنیای ارزهای دیجیتال وبسایت هایی وجود دارد که به منظور خرید و فروش ان اف تی  طراحی شده اند و شما با مراجعه به این وبسایت ها میتوانید به خرید و فروش ان اف تی و همچنین ساخت ان اف تی خود اقدام کنید. در ادامه ما به معرفی و بررسی برترین مارکت های NFT میپردازیم.

Opensea

میتوان گفت نزدیک ترین راه برای دسترسی به دنیای NFT ها، سایت opensea.io میباشد، یک بازار بسیار بزرگ از منتخب های NFT و دارای آثار متناسب با هر بودجه و سلیقه ای که در آن به راحتی میتوان به خرید انواع ان اف تی ها اقدام کرد. این مارکت اولین و بزرگترین مارکت برای خرید و فروش NFT ها میباشد که مختص ان اف تی های بلاکچین اتریوم است ولی ارزهای Solana، Klatyn و Polygon نیز در دسترس است.

اوپن سی

اگر میخواهید ان اف تی خود را بسازید یک از آسان ترین رابط های کاربری برای ساخت آثار شما همین وبسایت است، همچنین محبوبیت این مارکت باعث بیشتر دیده شدن آثار شما نیز خواهد شد، همچنین قابلیت حق خالق بر روی این وبسایت قابل دسترسی است، در این روش شما میتوانید مشخص کنید که چند درصد از هزینه فروش این ان اف تی پس از هر بار فروش به شما تعلق بگیرد که یکی از گزینه های جذاب این بازار است. این وبسایت قابلیت اتصال به اکثر کیف پول های مطرح بازار ارزهای دیجیتال را دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این مارکت پیشنهاد میشود از مقاله آموزش ساخت NFT رایگان در اوپن سی و  همچنین مقاله اوپن سی چیست و چگونه کار میکند نیز بازدید نمائید.

 

Rarible

از دیگر وبسایت های مربوط به خرید و فروش ان اف تی میتوان به وبسایت rarible.com اشاره کرد، این بازار در سال ۲۰۲۰ راه اندازی شد و یک مارکت متن باز ان اف تی میباشد که هر کاربری توانایی خرید، فروش و همچنین امکان ساخت ان اف تی نیز در این وبسایت وجود دارد. یکی از مزیت های این وبسایت رابط کاربری بسیار ساده آن است و شما با اطلاعات سطحی میتوانید اقدام به خرید و فروش و ساخت NFT ها اقدام کنید.

ریریبل

فی خرید و فروش در این مارکت نیز بسیار مناسب میباشد و همچنین قابلیت خرید آثار با ارز های فیات بر روی این وبسایت امکان پذیر است. این وبسایت یک توکن حکومتی دارد که نام آن RARI است و دارندگان این ارز دیجیتال امکان رای در مورد اهداف و قوانین کمپانی و سایت را دارند. برای آنهایی که ورود به دنیای NFT ها را انتخاب کرده اند Rarible نیز یک بازار مناسب برای خرید و فروش میباشد.

برای بررسی های دقیق تر و همچنین آموزش کامل در مورد این وبسایت پیشنهاد میشود از مقاله آموزش ساخت NFT رایگان در Rarible و مقاله ریریبل مارکت پلیس NFT متفاوت + آموزش کار با Rarible نیز بازدید نمائید.

 

Binance NFT

یکی از بزرگترین صرافی های دنیای ارز دیجیتال همانطور که بار ها به گوش شما رسیده است، بله بایننس، این صرافی بزرگ در سال ۲۰۲۱ تصمیم به راه اندازی مارکت ان اف تی خود گرفت، از مهمترین مزایای این مارکت فی بسیار پایین است و میتوان گفت بین مارکت های ان اف تی کمترین فی را دریافت میکند و همچنین رابط کاربری برای استفاده از سایت بسیار جذاب و ساده است. و همانطور که از نامش مشخص است ان اف تی های موجود در این صرافی بر روی بستر بایننس کوین میباشند. در این مارکت ان اف تی های بر بستر اتریوم نیز در دسترس است.

بایننس ان اف تی

از دیگر مزایای این مارکت میتوان به نام بزرگ بایننس در دنیای ارزهای دیجیتال اشاره کرد که باعث جذب کاربران و شرکت های معروف زیادی به سمت دنیای NFT ها خواهد شد. در این مارکت نیز امکان خرید، فروش و مینت کردن ان اف تی خودتان نیز وجود دارد البته نه برای تمام کاربران که به گفته تیم این مارکت این قابلیت ها بعد ها برای تمام کابران قابل دسترس خواهد بود. از دیگر قابلیت های این مارکت اتصال آن به صرافی بایننس است که میتوانید ارز مورد نظر برای خرید آثار را از آنجا تامین کنید.

 

Nifty Gateway

وبسایت niftygateway.com به عنوان میزبان آثار خاص و گران قیمت شناخته میشود، پرداخت ها و ساختن حساب کاربری مقداری سخت است به دلیل اینکه رابط کاربری کمی پیچیده تر از سایر مارکت های فروش NFT است. این مارکت برای کلکسیونر های خیلی جدی که واقعا به دنبال جمع آوری کلکسیون های خاص هستند بسیار کاربردی است. این سایت اطلاعاتی از هر هنرمند ارائه میکند و همچنین برنامه هایی همانند صحبت با هنرمند و برنامه هایی از این قبیل را تولید میکند. قابلیت خرید آثار از طریق کارت اعتباری نیز برای این مارکت وجود دارد. مسئله ای که در مورد این مارکت وجود دارد این است که خرید و فروش آثار برای کاربران امکان پذیر است ولی مینت کردن و ساختن NFT فقط برای کاربرانی که احراز هویت شده اند امکان پذیر است و فقط بر روی بلاکچین اتریوم قابل دسترس است.

نیفتی گیت وی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مارکت میتوانید از مقاله نیفتی گیت وی، مارکت پلیسی بدون کارمزد بازدید نمائید.

 

SuperRare

وبسایت superrare.com یک مارکت هنر محور است که در آن میتوانید آثاری از هنر دست هنرمندان را خریداری کنید، به نحوی میتوان گفت که این مارکت پلی بین گالری های حضوری هنر و ان اف تی است و دقیقا همان گالری را به صورت NFT به شما ارائه میدهد. این پلتفرم نیز مانند سایر مارکت ها بر روی بلاکچین اتریوم است و نسبت به مارکت های دیگر دارای فی بالاتری میباشد. همانطور که گفته شد این وبسایت برای هنرمندان و کلکسیونر های دوست دار هنر طراحی شده است و مناسب کسانی که به تازگی میخواهند وارد بازار NFT شوند نمیباشد. پیشنهاد میکنیم در صورتی که به دنبال آثار خاص هنری هستید از این مارکت استفاده کنید.

سوپر ریر

پیشنهاد میشود برای اطلاعات بیشتر و آموزش های لازم از مقاله مارکت پلیس سوپر ریز – SuperRare پلتفرم NFT بازدید نمائید.

 

Mintable

از دیگر مارکت هایی که بر روی بلاکچین اتریوم راه اندازی شده است میتوان به mintable.app اشاره کرد که در این مارکت شما قابلیت های خرید و فروش انواع NFT ها را دارید. از جمله مواردی که میتوانید آنها را در این سایت خریداری کنید میتوان به موسقی، ویدیو، آثار و عکس های کلکسیونی اشاره کرد. به دلیل شبکه اتریوم کارمزد نیز در این مارکت بالا است. این مارکت به شما قابلیت خرید، فروش و همچنین مینت کردن آثار خودتان را میدهد و اتصال به این مارکت با اکثر کیف پول های رایج امکان پذیر است.

مینتیبل

 

جمع بندی

بازار NFT ها روز به روز در حال بزرگ تر شدن است و سرمایه گذاران و هنرمندان بسیاری در حال جذب به سمت این بازار میباشند، هر بازاری برای معامله نیاز به محل هایی برای انجام این کار دارد که در بالا به معرفی ۶ عدد از بهترین مارکت های این بازار پرداختیم و قابلیت ها و شرایط آنها را برای شما ارائه کردیم. لازم به ذکر است با توجه به روند قانون گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال و تحریم های مربوط به کشورمان، در هنگام استفاده از این وبسایت ها حتما از برنامه های تغییر آی پی معتبر استفاده کنید تا از بن شدن اکانت و از دست رفتن سرمایه جلوگیری شود.

امیدواریم با مقاله بالا قدم مثبتی در این مسیر برای شما برداشته باشیم.

۴.۳/۵ - (۶ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا