آموزش صرافی‌ها

بهترین صرافی ارز دیجیتال + معرفی ۹ صرافی برتر

معرفی بهترین صرافی ارز دیجیتال

همه ما در همه ی زمینه ها به دنبال بهترین ها هستیم، کار کردن با بهترین صرافی ارز دیجیتال نیز در دستور کار افرادی که با کریپتو سر و کار دارند قرار دارد تا بتوانند بهترین معاملات را در کمترین زمان با امنیت بالا انجام دهند. در ادامه به بررسی و معرفی بهترین صرافی ارز دیجیتال در ۲۰۲۲ میپردازیم.

 

صرافی ارز دیجیتال چیست؟

صرافی ارز دیجیتال یک پلتفرم است که در آن میتوان به خرید و فروش ارز های دیجیتال پرداخت، یکی از اولین مسائلی که لازمه آغاز سرمایه گذاری، خرید و فروش ارز های دیجیتال میباشد صرافی ها هستند. پلتفرم هایی که قابلیت های مختلفی را در اختیار کاربران برای سرمایه گذاری، خرید و فروش ارز های دیجیتال و انواع معاملات آن قرار میدهند. صرافی های ارز دیجیتال به دو نوع صرافی های متمرکز (CEX) و صرافی های غیر متمرکز (DEX) تقسیم میشوند که هر کدام دارای قابلیت های خاص خود میباشند و کاربران با توجه به احتیاج و اهداف سرمایه گذاری در هر پروژه به انتخاب یک نوع از این صرافی ها اقدام کرده و ارز دیجیتال خود را تهیه میکنند.

برای بررسی تخصصی و آموزش کامل این مطلب میتوانید از قسمت صرافی ارز دیجیتال چیست بازدید نمائید.

 

بهترین صرافی ارز دیجیتال در سال 2022

 

موارد قابل توجه در مورد صرافی ها

حجم معاملات صرافی ارز دیجیتال

یکی از مهمترین مسائل در مورد صرافی ها حجم معاملات روزانه یا Volume در آن صرافی میباشد که نشان دهنده شناخته شده تر بودن آن صرافی و استقبال بیشتر کاربران برای انجام معاملات و استفاده از آن صرافی میباشد. هر چه مقدار معاملات درون یک صرافی بیشتر باشد دارایی های شما سریع تر به فروش میرسد و معاملات روند سریعتری دارند و به دلیل حجم بالای معاملات امکان دستکاری بازار کمتر است.

کارمزدها

صرافی های ارز دیجیتال از اکثر مواردی که شما در صرافی انجام میدهید کارمزد یا Fee برداشت میکند که در هر کدام از صرافی ها این مقدار ها متفاوت میباشد از جمله مواردی که کارمزد به آن ها تعلق میگیرد میتوان به عملیات هایی مانند برداشت (Withdraw)، واریز (Deposit) و معاملات درون صرافی اشاره کرد.

تعداد ارز هایی که پشتیبانی میکند

یکی از مواردی که در انتخاب صرافی میتواند تاثیر گذار باشد پشتیبانی از ارزهای مختلف که دارای پشتوانه و اعتبار کافی میباشند است و این مسئله در انتخاب صرافی برای سرمایه گذاری مد نظر قرار میگیرد، مسئله دیگر این است که صرافی ای که ارز های مطمن و بیشتری را پشتیبانی کند سرمایهه بیشتری برای سرمایه گذاری جذب خواهد کرد.

جفت ارز های دیجیتال قابل معامله

این نوع معامله، معامله دو ارز دیجیتال با هم است برای مثال فروش بیت کوین به ازای تتر یک معامله است که جفت ارز بیت کوین و تتر در آن هستند. تعداد جفت ارز های قابل معامله در هر صرافی با هم متفاوت است و شما نمیتوانید هر ارز دیجیتال را با هر ارز دلخواه دیگری معامله کنید.

امنیت صرافی

یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در انتخاب صرافی امنیت است. در گذشته صرافی های بسیاری هک شدن و بسیاری از کاربران آن صرافی دارایی های خود را از دست دادند، امنیت سنجی صرافی ها بر اساس سه معیار Proof of funds، Bug bounty , Penetration test بررسی میگردد. هیچ کدام از ما دوست نداریم در صرافی ای که امنیت کافی ندارد سرمایه گذاری کنیم پس اگر یک صرافی همه قابلیت های سرمایه گذاری را داشته باشد ولی امنیت کافی نداشته باشد سرمایه گذاری در آن غیر قابل قبول است.

رابط کاربری صرافی

رابط کاربری و یا به اصطلاح کاربر پسند بودن یکی از مسائلی است که باید مورد توجه قرار بگیرد، هر چه قدر موارد استفاده از صرافی قابل دسترس تر و ساده تر باشد و معاملات را ساده تر کند، کاربران بیشتری را به سمت خود جذب خواهد کرد.

پشتیبانی صرافی

در فضاهای معاملات ارز دیجیتال همیشه خطاها و مشکلاتی وجود دارد و مسائلی پیش می آید که باید توسط پشتیبانی و عواملی که دسترسی بیشتری دارند بررسی و رفع شوند، صرافی که راه های مختلفی برای ارتباط مشتری با عوامل خود فراهم کرده باشد و پاسخ به مشتری را در کمترین زمان ارائه دهد، اعتماد سازی بیشتری انجام داده و احساس امنیت را نیز به کاربران خود انتقال میدهد. یکی از مسائل تاثیر گذار در جذب سرمایه گذاران ارائه خدمات پشتیبانی خوب میباشد که در رتبه بندی صرافی ها نیز تاثیر گذار است.

 

انتخاب صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان

با توجه به روند قانون گذاری برای ارز های دیجیتال و نبود قانون جامع و کامل برای این بازار، همچنین وجود تحریم ها برای کشورمان پیشنهاد میشود قبل از واریز هر گونه ارز دیجیتال به هر صرافی مواردی مانند امکان خدمات دهی به کاربران ایرانی، روند احراز هویت، مدارک مورد نیاز، امکان برداشت و واریز ارز دیجیتال بدون احراز هویت، موضع صرافی در مورد کاربران ایرانی و مسائل تحریم را بررسی کنید تا از مواردی مانند از بین رفتن سرمایه و یا قفل شدن آن در صرافی جلوگیری کنید و تا حد امکان از برنامه های تغییر آی پی ثابت برای انجام موارد خود استفاده کنید.

 

لیست بهترین صرافی ارز دیجیتال ۲۰۲۲

با توجه به مشخصات و قابلیت هایی که در بالا ذکر کردیم در ادامه به معرفی و بررسی بهترین صرافی های حال حاضر دنیای کریپتو میپردازیم.

 

صرافی بایننس (BINANCE)

بایننس یک صرافی ارز دیجیتال است که در سال ۲۰۱۷ توسط Changpeng Zhao یا همان (CZ) تاسیس شد. این صرافی قابلیت خرید بیت کوین با ارزهای فیات را نیاز دارد و میانگین معاملات روزانه بایننس مبلغی بالغ بر ۷۶,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰$ میباشد که مبلغ قابل توجهی است. بیش از ۹۰ میلیون کاربر دارد و بیشتر از ۳۵۰ ارز لیست شده در صرافی خود را دارد و امکان معامله با تمام این ارزها را برای کاربران خود فراهم کرده است. رابط کاربری این صرافی نسبتا ساده است ولی استفاده از این صرافی برای افراد تازه وارد به این حوزه کمی سخت خواهد بود. بایننس کوین یا BNB ارز دیجیتال مربوط به این صرافی میباشد که دارای بلاکچین مخصوص به خودش بوده و از حجم معاملات قابل توجه و رتبه بالایی در بازار ارزهای دیجیتال دارد.

این صرافی به دلیل وجود تحریم ها و قانون گذاری های مربوط به آن برای کاربران ایرانی قابل دسترس نبوده و هر گونه واریز و برداشت در آن نیازمند احراز هویت میباشد.

 

بایننس بهترین صرافی ارز دیجیتال در 2022

 

صرافی کوین بیس (Coinbase)

کوین بیس یک صرافی ارز دیجیتال است که در سال ۲۰۱۲ توسط برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong) تاسیس شد و به مرور زمان قابلیت های بیشتری به این صرافی اضافه شد، این صرافی به نحوی طراحی شده است که رابط کاربری ساده ای دارد و استفاده از آن بسیار راحت میباشد که باعث جذب کاربران بسیاری شده است. در زمان نوشتن این مقاله مقدار معامله روزانه این صرافی برابر با ۱,۳۶۰,۰۰۰,۰۰۰$ میباشد.

مبادله بیش از ۱۰۰ ارز دیجیتال در این صرافی امکان پذیر است و تعداد کاربران رسمی این صرافی بیش از ۱۰۳ میلیون نفر میباشد که شامل افرادی از ۱۰۰ کشور جهان میشود. به دلیل تحریم و قانون گذاری در این مورد، شرایط استفاده از این صرافی برای ایرانیان قابل دسترس نمیباشد و در صورت شناسایی شما توسط صرافی حساب و دارایی هایتان بلوکه خواهد شد.

برای بررسی کامل این صرافی، مزایا و معایب آن میتوانید از قسمت صرافی کوین بیس وبسایت ما بازدید نمائید.

 

کوین بیس بهترین صرافی ارز دیجیتال در سال 2022

 

صرافی کراکن (Kraken)

یکی از بزرگترین و قدیمی ترین صرافی های دنیای ارز دیجیتال است که کار خود را از سال ۲۰۱۱ آغاز کرده است، از قابلیت های صرافی کراکن میتوان به خدمات و پشتیبانی مناسب، فی پایین و امنیت بسیار بالا اشاره کرد. پلتفرم این صرافی بیش از ۱۲۰ ارز دیجیتال را پشتیبانی میکند و همچنین امکان استیک کردن نیز برای شما فراهم است و رابط کاربری جذاب و ساده ای دارد که استفاده از آن راحت میباشد. مقدار معاملات روزانه این صرافی بیش از ۵۵۵,۰۰۰,۰۰۰$ میباشد و متاسفانه این صرافی به دلیل تحریم و قانون گذاری ها برای کاربران ایرانی قابل استفاده نمیباشد و در صورت شناسایی شما، دارایی های شما مسدود و بلوکه خواهد شد.

 

بهترین صرافی ارز دیجتتال 2022

 

صرافی کوکوین (KUCOIN)

این صرافی در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد و بیش از ۲۰۰ ارز دیجیتال را پشتیبانی میکند، از رابط کاربری ساده ای پشتیبانی میکند و آموزش آن نیاز به زمان زیادی ندارد و انواع روش های سرمایه گذاری در آن ارائه شده است. در زمان نوشتن این مقاله پس از ثبت نام اولیه نیاز اجباری به احراز هویت نمیباشد و یکی از مورد توجه ترین مسائل در مورد این صرافی پشتیبانی عالی و ۲۴ ساعته در هفت روز هفته میباشد و از امنیت مناسبی برخوردار است. انواع روش های سرمایه گذاری در این صرافی موجود است از جمله استیک کردن ارز دیجیتال، وام ارز های دیجیتال و گزینه مورد توجه اکثر کاربران گزینه جایزه معرفی به دوستان است که با معرفی این نرم افزار به دیگران شما میتوانید امتیاز و جایزه دریافت کنید.

در زمان نوشتن این مقاله مقدار معاملات روزانه این صرافی بیش از ۶۵۰,۰۰۰,۰۰۰$ میباشد و ارز دیجیتال این صرافی KuCoin token نام دارد. برای شروع به کار با این صرافی نیاز به ثبت نام خواهید داشت که نحوه ثبت نام به صورت مرحله به مرحله و دقیق در مقاله ثبت نام در صرافی کوکوین وبسایت ما شرح داده شده است.

این صرافی بدون احراز هویت نیز قابلیت های خود را دارد ولی به طور رسمی اعلام نشده است که افراد ایرانی میتوانند احراز هویت کنند یا خیر. پیشنهاد ما این است که دارایی ها خود را در کیف پول شخصی خود نگه دارید تا در صورت بروز هر گونه مشکلی، دارایی های شما در امن ترین مکان یعنی کیف پول خودتان باشد، شما میتوانید برای بررسی و آموزش های بیشتر از صفحه بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانیان وبسایت ما بازدید نمائید.

 

صرافی کوکوین 2022

 

صرافی کوینکس (CoinEx)

این صرافی در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد و پیشرفت قابل توجهی داشت به طوری که در زمان نوشتن این مقاله، معاملات روزانه این صرافی مبلغی بالغ بر ۳۳,۰۰۰,۰۰۰$ میباشد و بیش از ۵۰۰ ارزر در این صرافی قالب دسترس میباشد. یکی از محبوب ترین صرافی ها برای ایرانیان را میتوان صرافی کوینکس معرفی کرد چون پس از ثبت نام های اولیه شما قابلیت استفاده از این صرافی را خواهید داشت برای بررسی و یادگیری ثبت نام در صرافی کوینکس از صفحه آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس وبسایت بازدید نمائید تا در سریع ترین زمان ثبت نام خود را تکمیل کنید.

همانطور که اشاره کردیم امکان استفاده از این صرافی بدون احراز هویت نیز فراهم است اما همچنان توصیه میشود که دارایی های خود را در کیف پول شخصی خود نگه دارید و برای اتصال و استفاده از این صرافی از برنامه های معتبر تغییر آی پی ثابت استفاده کنید تا از مسدود شدن هر دارایی در هر زمانی جلوگیری شود. در زمان نوشتن این مقاله احراز هویت در صرافی کوینکس با پاسپورت برای ایرانیان امکان پذیر است ولی همچنان رعایت جانب احتیاط پیشنهاد اول ماست.

 

صرافی کوینکس 2022

 

صرافی هات بیت (Hotbit)

این صرافی در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد و دارای ارز دیجیتال خود میباشد با نماد اختصاری HTB و بیشترین تعداد ارزد دیجیتال لیست شده در صرافی ها متعلق به این صرافی میباشد با تعداد بیش از ۱,۹۰۰ ارز دیجیتال که قابل معامله میباشد و در بیش از ۲۱۰ کشور دسترسی به این صرافی امکان پذیر میباشد. یکی از مسائلی که در مورد این صرافی وجود دارد پشتیبانی نسبتا ضعیف و در بروز رسانی و از دسترس خارج شدن برنامه و سایت به صورت برنامه ریزی شده و چندین بار در ماه میباشد و از امنیت نسبی برخوردار است.

استفاده از این صرافی در صورت ثبت نام اولیه امکان پذیر میباشد و پیشنهاد میشود به دلیل برنامه ریزی خارج شدن از دسترس به صورت چند روز درماه که در وبسایت hotbit.io نیز قابل مشاهده است، تمام دارایی های خودرا به کیف پول سخصی خود انتقال دهید تا از بروز هر گونه مشکل جلوگیری گردد.

 

صرافی کوینکس 2022

 

صرافی هیت بی تی سی (HitBTC)

این صرافی در سال ۲۰۱۳ تاسیس شد و هیچ اجباری برای احراز هویت در آن وجود ندارد، در صورتی که کشور مبدا شما و قوانین مربوط به آن مشکلی با اتصال به این صرافی نداشته باشد شما میتوانید به این صرافی وصل شده و از قابلیت های آن استفاده کنید.

پیشنهاد میشود برای اطلاعات تکمیلی و دقیق مقاله صرافی HITBTC با امنیتی حیرت انگیز را مطالعه کنید. در زمان نوشتن این مقاله مقدار معامله روزانه این صرافی مبلغی حدود  ۱,۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰$ میباشد که مبلغ قابل توجهی است.

 

هیت بی تی سی

 

صرافی بیترکس (Bittrex)

این صرافی در سال ۲۰۱۴ راه اندازی شد و یکی از صرافی های مناسب دنیای ارز دیجیتال میباشد که بیش از ۴۴۰ ارز دیجیتال را در پلتفرم خود پشتیبانی میکند. از دیگر مزایای این صرافی میتوان به میزان فی رقابتی آن اشاره کرد و از امنیت مناسبی برخوردار است که از دارایی شما در برابر هک و دستبرد جلوگیری میکند. مقدار مبلغ معامله شده در ۲۴ ساعت برای این صرافی حدود ۳۰,۰۰۰,۰۰۰$ میباشد و برای انجام معاملات نیاز به احراز هویت میباشد و به دلیل تحریم امکان دسترسی توسط ایرانیان وجود ندارد.

 

صرافی بیترکس

 

صرافی بیت فینکس (BITFINEX)

در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین صرافی های این حوزه به حساب می آید، برای سطح های متوسط تا حرفه ای گزینه ی مناسبی برای استفاده و سرمایه گذاری است و از نقدینگی خوبی برخوردار است، حجم معاملات روزانه این صرافی در زمان نوشتن این مقاله حدود ۳۴۰,۰۰۰,۰۰۰$ میباشد که نشانگر نقدینگی مناسب و خرید و فروش های بالا است. این صرافی بیشد از ۱۵۰ ارز دیجیتال را پشتیبانی میکند که برای انجام معاملات مناسب است ولی این صرافی دارای محدودیت های جغرافیایی میباشد که اتصال با برنامه های تغییر آی پی به این صرافی امکان پذیر بوده و معاملات ابتدایی با ثبت نام اولیه امکان پذیر است. به دلیل تحریم ها احراز هویت در این صرافی امکان پذیر نمیباشد.

 

صرافی بیت فینکس

 

جمع بندی

طبق گفته های بالا و بررسی های انجام شده پیشنهاد میشود همیشه دارایی های خود را در کیف پول شخصی خود نگه داری کنید و از صرافی ها به عنوان کیف پول دائمی استفاده نکنید، قبل از هر گونه واریز و برداشت در هر صرافی ای موارد مربوط به ثبت نام و احراز هویت را چک کنید تا از بلوکه شدن دارایی های خود به دلیل قانون گذاری ها و تحریم جلوگیری کنید.

با توجه به روند قانون گذاری و تحریم ها علیه کشورمان همیشه از برنامه های تغییر آی پی برای وصل شدن به صرافی ها استفاده کنید و قبل از انتخاب هر صرافی، مواردی مانند موضع آن صرافی نسبت به تحریم ها و کشور ایران را مد نظر قرار دهید. امیدواریم با این مقاله قدم مثبتی در این مسیر برای شما برداشته باشیم.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)

علی کریمی

مترجم زبان انگلیسی، محقق، مقاله نویس و فعال در حوزه ارز های دیجیتال از سال 2019

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا