بن برنانکه برنده جایزه نوبل اقتصاد شد

بن برنانکه، رئیس سابق فدرال رزرو، جایزه نوبل اقتصاد را دریافت کرد. کمیته جایزه نوبل معتقد است که او به طور قابل توجهی درک ما را از نقش بانک‌ها در اقتصاد، به ویژه در زمان بحران‌های مالی بهبود بخشید. با این حال، بسیاری از مردم برنانکه را سرزنش می‌کنند که ما را به پرتگاه سقوط و زیر کوهی از بدهی رسانده است.

 

بن برنانکه، رئیس سابق فدرال رزرو، برنده جایزه نوبل در علوم اقتصادی شد

آکادمی سلطنتی علوم سوئد روز دوشنبه اعلام کرد که تصمیم گرفته است جایزه Sveriges Riksbank در علوم اقتصادی سال ۲۰۲۲ را به یاد آلفرد نوبل  به Ben S. Bernanke ،Douglas W. Diamond و Philip H. Dybvig برای تحقیقات در مورد بانک‌ها و بحران‌های مالی اعطا کند. آکادمی سلطنتی علوم سوئد مسئول انتخاب برندگان نوبل در علوم اقتصادی است.

 

در جزئیات این اطلاعیه آمده است:

برندگان امسال در علوم اقتصادی، بن برنانکه، داگلاس دایموند و فیلیپ دیبویگ، درک ما را از نقش بانک‌ها در اقتصاد، به‌ویژه در زمان بحران‌های مالی، به‌طور چشمگیری بهبود بخشیده‌اند. یک یافته مهم در تحقیقات آنها این است که چرا اجتناب از سقوط بانک‌ها حیاتی است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا