انتقاد بن برنانکی از ارزهای دیجیتال

بن برنانکی، رئیس سابق فدرال رزرو و همچنین برنده جایزه نوبل اقتصاد ۲۰۲۲، اخیراً مفهوم ارزهای دیجیتال را به باد انتقاد گرفته است. برنانکی در مصاحبه‌ای با Dagens Nyheter، یکی از بزرگترین مجلات سوئدی، اظهار داشت که ارزهای دیجیتال به هیچ وجه ارزش اقتصادی خود را ثابت نکرده اند.

 

بن برنانکی از کریپتو انتقاد می‌کند

نابودی برخی از شرکت‌های ارزهای دیجیتال مانند FTX که یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال بود و همچنین وام‌دهندگان ارزهای دیجیتال مانند سلسیوس و بلاک‌فای، تحلیلگران را وادار کرد تا سهم واقعی ارزهای دیجیتال در حوزه اقتصاد را مورد ارزیابی مجدد قرار دهند.

 

بن برنانکی، یکی از مشهورترین اقتصاددانان و برنده جایزه نوبل اقتصاد ۲۰۲۲ برای تحقیقات خود در مورد بانک‌ها و بحران‌های مالی، اخیراً نظر خود را در مورد ارزهای دیجیتال در پی وضعیت فعلی بازار اعلام کرده است.

 

در مصاحبه‌ای که توسط مجله سوئدی Dagens Nyheter در ۷ دسامبر منتشر شد، برنانکی اظهار داشت که فکر نمی‌کند ارزهای دیجیتال تهدیدی برای سیستم مالی فعلی باشند زیرا هیچ بانکی روی انبوهی از این دارایی‌ها سرمایه‌گذاری نکرده است.

 

او بیان کرد:

من معتقدم که تاکنون نشان داده نشده است که ارزهای دیجیتال ارزش اقتصادی ندارند.

 

نظر منفی برنانکی در مورد ارزهای دیجیتال جدید نیست، زیرا او در گذشته نیز اظهارات مشابهی را بیان کرده است. در ماه می، برنانکی گفت که بیت کوین بیشتر برای فعالیت‌های اقتصاد زیرزمینی و اغلب موارد غیرقانونی استفاده می‌شود. او همچنین توضیح داد در حالی که بیت کوین به عنوان یک دارایی سفته بازی استفاده می‌شود، او فکر نمی‌کند که بتواند به وضعیت یک ارز جایگزین برسد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا