اخبار دیفای (DEFI)اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

هک شدن ۱۸۰ میلیون دلار از مزارع Beanstalk

آخرین سوء استفاده علیه یک پروتکل مالی غیرمتمرکز منجر به ضرر بیش از ۱۸۰ میلیون دلار برای Beanstalk Farms شده است.

 

هکر ۲۵۰ هزار USDC به اوکراین اهدا کرد

Beanstalk Farms، یک پروتکل استیبل کوین مبتنی بر اتریوم، در آخر هفته مورد سوء استفاده هکرها قرار گرفت و مجموع ضررهای آن به بیش از ۱۸۰ میلیون دلار افزایش یافت. در نتیجه، ارز دیجیتال بومی (BEAN) در عرض چند دقیقه بیش از ۸۰ درصد سقوط کرد.

تنها چند ساعت پس از تاکید بر جذب بیش از ۱۵۰ میلیون دلار در TVL، Beanstalk Farms گزارش داد که آخرین قربانی DeFi یک نقض امنیتی است. این تیم در ابتدا گفت که بررسی این موضوع را آغاز کرده است، در حالی که منبع امنیتی بلاک چین PeckShield اعلام کرد که مهاجم حداقل ۸۰ میلیون دلار خرج کرده است، اما ضررهای پروتکل قابل توجه‌تر بوده است.

این شرکت توضیح داد که این اکسپلویت از طریق گذرنامه با کمک وام فوری BIP18 که یک روز پیش ارائه شد، ممکن شد. PeckShield همچنین خاطرنشان کرد که مهاجم سرمایه اولیه برای شروع هک را از پروتکل Synapse برداشت و بیشتر دارایی های سرقت شده را به TornadoCash واریز کرد.

جالب توجه است، به نظر می رسد که مجرم ۲۵۰,۰۰۰ USDC به کیف پول کریپتو اوکراین Donation اهدا کرده است.
پست Discord Beanstalk توضیح داد که مهاجم یک وام فوری در Aave گرفته و بخش بزرگی از توکن مدیریت پروژه (Stalk) را جمع آوری کرده است. این به آنها امکان داد تا یک پروتکل نظارتی مخرب را تصویب کنند و وجوه را به کیف پول اتریوم ارسال کنند. در نتیجه این اکسپلویت، BEAN از قیمت ۱ دلاری خود در یک نقطه به زیر ۰.۱ دلار کاهش یافت و در حال حاضر ۰.۲ دلار است.

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا