آموزش آلت کوین‌ها

توکن بارسلونا – ارز رسمی باشگاه بارسلونا

توکن طرفداری بارسلونا

توکن بارسلونا یک نوع دارایی یا ارز دیجیتال است که این باشگاه به نحوی برای تبدیل هوادار به اسپانسر از آن استفاده میکند، از زمان رونق بازار ارزهای دیجیتال و شناخته تر شدن آن توسط جامعه، افراد زیادی برای سرمایه گذاری به سمت آن سوق پیدا کردند که عاشقان فوتبال و ورزش همچنین باشگاه های ورزشی بزرگ نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

 

باشگاه بارسلونا و تاریخچه آن

باشگاه ورزشی بارسلونا که اکثریت ما با نام باشگاه فوتبال بارسلونا یا همان بارسا آن را میشناسیم در شهر بارسلون اسپانیا در متطقه کاتالونیا قرار دارد، این باشگاه یک باشگاه بزرگ ورزشی اجتماعی بوده که تیم فوتبال بارسلونا بخشی از آن است که در سال ۱۸۹۹ تاسیس شد و در سطح اول فوتبال اسپانیا در حال فعالیت میباشد.

از افتخارات این تیم میتوان به ۲۶ قهرمانی در لالیگا، ۳۱ قهرمانی در کوپا دل ری، ۵ لیگ قهرمانان اروپا و ۳ جام باشگاه های جهان شاره کرد. وبسایت رسمی این باشگاه FCBarcelona.com میباشد.

 

تاریخچه بارسلونا

 

 

توکن هواداری یا Fan Token چیست؟

فن توکن یا توکن هواداری ارز های دیجیتالی هستند که مختص به باشگاه های ورزشی خاصی میباشند، هنگامی که شما فن توکن تیم مورد علاقه خود را تهیه میکنید به نسبت میزان خرید و سرمایه گذاری در آن پروژه میتوانید در محدوده خاصی از تصمیمات باشگاه رای داشته باشید و در آن تصمیم تاثیر گذار باشید البته این ها فقط محدود به باشگاه های ورزشی نیست و میتواند گسترده‌تر مورد استفاده قرار بگیرد برای مثال در کلوپ های طرفداران موسیقی و سایر سازمان ها برای دموکراتیزه کردن نیز کاربردی است.

برای اطلاعات و بررسی های دقیق تر میتوانید از مقاله فن توکن چیست بازدید نمائید.

 

توکن هواداری بارسلونا چیست

توکن هواداری FC Barcelona با نماد اختصاری (BAR) یک نوع دارایی یا ارز دیجیتال است که بر روی پلتفرم چیلیز Chiliz توسط  Socios ارائه شده است. با داشتن این توکن قابلیت های بسیاری برای طرفداران بارسلونا در دسترس خواهد بود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. توکن های هواداری دارایی دیجیتالی هستند که هرکز منقضی نخواهند شد، این ارز دیجیتال تنها ارز دیجیتال یا توکن هواداری باشگاه بارسلونا است و این باشگاه توکن هواداری دیگری ندارد.

 

فن توکن بارسلونا

 

 

توکنومیک توکن هواداری بارسلونا

این توکن در رتبه ۵۳۵ بازار ارز های دیجیتال قرار دارد، تعداد کل توکن های قابل عرضه برابر است با ۴۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد که تعداد حدود ۳,۹۵۰,۰۰۰ واحد آن در زمان نوشتن این مقاله در گردش است و ارزش بازار این ارز دیجیتال بر اساس تعداد در حال گردش برابر ۲۵,۰۰۰,۰۰۰ $ میباشد.

امکان خرید این توکن از صرافی های معتبری همچون Binance، FTX، ZT، Bybit، BKEX و چندین صرافی معتبر دیگر قابل انجام میباشد.

برای بررسی توکن‌های هواداری دیگر به صفحه توکن هواداری فوتبال سر بزنید.

 

کیف پول فن توکن بارسلونا

بر اساس پلتفرمی که این توکن بر روی آن ساخته شده این قابلیت وجود دارد که از اکثر کیف پول های معتبر و شناخته شده بازار برای نگهداری این ارز دیجیتال استفاده کرد و شما میتوانید برای آموزش و بررسی انواع کیف پول های ارز دیجیتال از صفحه آموزش کیف پول وبسایت ما بازدید نمائید.

 

مزایای هولد فن توکن بارسلونا

شما با داشتن این توکن به طوری علاقمندی خود را نسبت به باشگاه اثبات میکنید و سرمایه ای برای پیشرفت باشگاه خود فراهم خواهید کرد و این مسئله به لطف ارز های دیجیتال از تمام نقاط دنیا امکان‌پذیر است و با داشتن این توکن وارد باشگاه طرفداران بارسلونا خواهید شد که امکانات ویژه ای در اختیار شما قرار میدهد که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم.

۱-شما فقط با داشتن یک توکن میتوانید در تصمیمات تیم محبوب خود و آینده آن تاثیر گذار باشید و رای خود را اعلام کنید و همچنین در مسابقات مربوط به طرفداران حضور داشته باشید. البته برخی مسائل مهم تر نیاز به هولد کردن توکن های بیشتری دارد.

۲-قابلیت VIP که در آن اتفاقات فوق‌العاده ای می افتد که برخی از آنها توسط هولدر های این توکن تجربه شده است برای مثال یک حضور کاملا اختصاصی در ورزشگاه خانگی باشگاه بارسلونا نیو کمپ (Camp Nou)، همچنین حضور شما و ۲۱ نفر دیگر از طرفداران برای بازی کردن فوتبال در این ورزشگاه  که حضور در زمین سبز نیو کمپ میتواند یکی از آرزو های بزرگ طرفداران باشگاه بارسلونا باشد. از دیگر موارد جذاب میتوان به ملاقات شما و بازیکن مورد علاقه خود در باشگاه اشاره کرد و حتی گرفتن کالا و یا کیت امضا شده توسط این بازیکن که گزینه بسیاری جذابی برای هواداران است.

۳-داشتن توکن باعث میشود شما امکان رای دادن در مورد مسائل مهم باشگاه را داشته باشید که در وبسایت socios.com برگزار میشود، در هر نظر سنجی فقط یکبار میتوانید رای دهید اما مقدار تاثیر گذاری شما در رای ها بر حسب تعداد فن توکن هایی است که شما هولد کرده اید. لازم به ذکر است که توکن های شما بعد از رای دادن از بین نمیرود ولی هر چه توکن هایی بیشتری داشته باشید تاثیر شما در آن تصمیم بیشتر خواهد بود.

۴-هولدر های توکن بارسلونا میتوانند یک جایگاه VIP در تمام بازی های خانگی بارسلونا داشته باشند و بازی را از نزدیک در جایگاه ویژه تماشا کنند ولی این تازه شروع به وجد آمدن شماست، از قابلیت های دیگر میتوان به داشتن یادگاری امضا شده از بازیکن مورد علاقه تان، دیدن بازی با یکی از اسطوره های باشگاه و حتی سفر با هواپیمای تیم برای بازی های خارج از خانه.

طرفداران میتوانند با بازی کردن، پاسخ دادن به آزمونها و رای دادن در وبسایت socios.com جایزه دریافت کرده و از قابلیت های فراوانی برخوردار شوند.

با توجه به روند قانون گذاری در دنیای ارز های دیجیتال و وجود تحریم ها در قبال کشورمان ایران، استفاده از قابلیت های این توکن و پلتفرم Socios برای افراد داخل ایران امکان‌پذیر نمیباشد.

 

پیش بینی قیمت و آینده توکن بارسلونا

کمترین قیمت ثبت شده برای این توکن در کل بازه ی زمانی ATL برابر ۲,۴۳$ میباشد و سقف قیمتی در تمام بازه زمانی ATH این ارز برابر ۷۹,۲۶$ میباشد، قیمت این توکن در زمان نوشتن این مقاله برابر با ۶,۲۷$ میباشد که نسبت به بالاترین قیمت ثبت شده آن حدود ۹۲ درصد ریزش داشته است. باید بدانید که تمام مسائل و اخبار حول بازیکنها، مربیان و شرایط نتیجه گیری این باشگاه در تمام رقابت ها میتواند بر روی قیمت تاثیر گذار باشد و جدا از این مسئله اخبار مربوط به بازار کریپتو نیز در قیمت این ارز تاثیر گذار است.

با در نظر گرفتن برنامه های باشگاه و مدیریت جدید، همچنین خرید بازیکنان جدید و شاخص ، تبحر مربی جدید این باشگاه در فوتبال و امر مربیگری میتوان آینده خوبی برای این باشگاه از نظر ورزشی در نظر گرفت و پس از بررسی های بالا میتوان گفت که اگر شرایط بازار ارزهای دیجیتال در حالت مطلوبی قرار بگیرد و وضعیت باشگاه به سمت قهرمانی و روند خوب پیش برود بی شک روند قیمت صعودی برای این ارز را پیش رو خواهیم داشت.

بی شک به مرور زمان افراد و طرفداران بیشتری با این فن توکن و کاربرد های جذاب آن آشنا خواهند شد و این امر نیز در روند صعودی قیمت و بزرگتر شدن بازار آن تاثیر گذار خواهد بود.

 

جمع‌بندی

بارسلونا فن توکن با نماد اختصاری BAR تنها توکن طرفداری باشگاه بارسلونا میباشد که توسط پلتفرم Socios ارائه شده است، با داشتن این توکن از قابلیت های طرفداری بسیاری بهره‌مند میشوید. متأسفانه به دلیل تحریم ها، امکان استفاده از پلتفرم Socios و بهره مندی از امکانات این فن توکن از داخل ایران وجود ندارد.

امیدواریم با این مقاله در شناخت و بررسی این فن توکن، قدم مثبتی برای شما برداشته باشیم.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

علی کریمی

مترجم زبان انگلیسی، محقق، مقاله نویس و فعال در حوزه ارز های دیجیتال از سال 2019

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا