اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

منع چهره‌های عمومی از تایید محصولات رمزنگاری هند

طبق گزارش ها، هیئت بورس و اوراق بهادار هند (SEBI) پیشنهاد کرده است که چهره های عمومی، از جمله افراد مشهور و ورزشکاران، از تبلیغات و تایید محصولات کریپتو منع شوند. رگولاتور همچنین پیشنهاد کرد که شخصیت‌های عمومی در هنگام تبلیغ محصولات کریپتو مسئول هرگونه نقض قانون باشند.

 

پیشنهاد تبلیغات و تایید رمزنگاری SEBI

هفته گذشته بیزینس لاین گزارش داد که هیئت بورس و اوراق بهادار هند (SEBI)، تنظیم کننده بازار اوراق بهادار و کالاهای این کشور، پیشنهاد کرده است تا چهره های عمومی، از جمله افراد مشهور و ورزشکاران، از تایید محصولات کریپتو منع شوند. علاوه بر این، تنظیم کننده پیشنهاد کرد که تبلیغ کنندگان را ملزم به افشای موارد نقض قوانین احتمالی کند.

منابع به این نشریه گفتند که SEBI اخیراً نظر خود را با کمیته دائمی امور مالی پارلمان هند درمورد مسائل مختلف کریپتو در میان گذاشته است. متعاقباً رگولاتور پاسخ مکتوب مفصلی را به کمیته ارائه کرد.

 

وزارت دارایی هند همچنین از SEBI خواسته است تا نظر خود را در مورد دستورالعمل های تبلیغات رمزنگاری منتشر شده در فوریه توسط شورای استانداردهای تبلیغاتی هند (ASCI) ارائه دهد.

 

SEBI گزارش داده است:

با توجه به اینکه محصولات رمزنگاری غیرقانونی هستند، از شخصیت های عمومی برجسته از جمله افراد مشهور، ورزشکاران و غیره یا صدای آنها برای تایید یا تبلیغ محصولات رمزنگاری استفاده نمی شود.

 

علاوه بر این، تنظیم‌کننده اوراق بهادار پیشنهاد کرد که شخصیت‌های عمومی در قبال تأیید محصولات رمزنگاری، که می‌تواند قوانین خاصی از جمله قانون حمایت از مصرف‌کننده را نقض کند، مسئول شناخته شوند.

علاوه بر این، SEBI پیشنهاد کرد که بیانیه زیر را به سلب مسئولیت ASCI اضافه کنید:

معاملات در محصولات رمزنگاری ممکن است به دلیل نقض احتمالی قوانین هند مانند FEMA، BUDS Act، PMLA و غیره منجر به پیگرد قانونی شود.

 

دستورالعمل‌های رمزنگاری ASCI که از اول آپریل اجرایی شد، بیان می‌کند:

از آنجایی که این یک مقوله پرخطر است، افراد مشهور یا شخصیت‌های برجسته که در چنین تبلیغاتی ظاهر می‌شوند باید مراقبت ویژه‌ای داشته باشند تا اطمینان حاصل کنند که دقت لازم را در مورد اظهارات و ادعاهای مطرح شده انجام داده‌اند. در تبلیغات، تا مصرف کنندگان را گمراه نکند.

 

در همین حال، دولت هند در حال کار بر روی سیاست رمزنگاری این کشور است. مقامات وزارت دارایی با صندوق بین المللی پول (IMF) و بانک جهانی برای بحث در مورد مقررات ارزهای دیجیتال دیدار کرده اند. وزیر دارایی هند اخیراً گفت که تصمیم گیری در مورد مقررات ارز دیجیتال عجله نخواهد کرد. در حال حاضر در هند ۳۰ درصد مالیات بر درآمد کریپتو تعلق می گیرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا