ممنوعیت استیبل کوین‌های الگوریتمی در ایالات متحده

گزارش شده است که لایحه endogenously collateralized stablecoins، استیبل کوین‌های الگوریتمی را پوشش می‌دهد، که برای حفظ قیمت پایدار به ارزش یک ارز رمزنگاری متصل از همان سازنده بستگی دارد. پیش‌نویس قانون در مجلس نمایندگان ایالات متحده، استیبل کوین‌های الگوریتمی جدیدی مانند TerraUSD Classic (USTC) را که در اوایل سال جاری همبستگی یک به یکش با دلار آمریکا را از دست داد و باعث مشکلات بسیاری در بازار ارزهای دیجیتال شد، به مدت دو سال ممنوع خواهد کرد.

 

ممنوعیت استیبل کوین‌های الگوریتمی

بر اساس پیش‌نویس قانونی فعلی که بلومبرگ به دست آورده است، این لایحه ایجاد یا صدور endogenously collateralized stablecoins را جرم تلقی می‌کند. با این حال، این قانون شامل یک دوره مهلت دو ساله برای ارائه دهندگان استیبل کوین الگوریتمی موجود می‌شود تا مدل‌های خود را تغییر دهند و پیشنهادهای خود را به شکل متفاوتی وثیقه کنند.

 

طبق گزارش‌ها، این تعریف شامل استیبل کوین‌هایی می‌شود که برای حفظ قیمت به ارزش دارایی مجازی دیگری از همان سازنده وابسته هستند و به‌عنوان دارای قابلیت تبدیل، خرید مجدد یا بازخرید با قیمت ثابت به بازار عرضه می‌شوند.

 

این لایحه نگرانی هایی را در مورد اینکه آیا استیبل کوین‌هایی مانند Synthetix USD (SUSD) تحت این تعریف قرار می‌گیرند یا خیر، ایجاد می‌کند، زیرا در حال حاضر با دارایی بومی پروتکل مشابه در توکن SNX وثیقه شده است. دیگر الگوهای استیبل کوین با ساختار مشابه عبارتند از BitUSD که توسط BitShares (BTS) پشتیبانی می شود.

 

پیش نویس لایحه همچنین خزانه داری ایالات متحده را موظف می‌کند تا مطالعه‌ای در مورد استیبل کوین‌های الگوریتمی انجام دهد و با فدرال رزرو، کمیسیون بورس و اوراق بهادار، شرکت بیمه سپرده فدرال و دفتر کنترل کننده ارز مشورت کند.

 

این احتمال وجود دارد که هیئت می‌تواند در اوایل هفته آینده در مورد این لایحه رای دهد، زیرا بلومبرگ گزارش می‌دهد که افراد آشنا با این لایحه، نماینده دموکرات ماکسین واترز و پاتریک مک هنری جمهوری خواه در حال کار برای دستیابی به توافق در مورد این قانون هستند، اگرچه مشخص نیست که آیا مک هنری این قانون را تایید کرده است یا خیر.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا